Autor Wątek: Pokrowiec na łuk + kołczan  (Przeczytany 2140 razy)

Jorguś

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
    • Szycie Osprzętu Strzeleckiego
Pokrowiec na łuk + kołczan
« dnia: Listopad 09, 2017, 04:25:43 pm »
Po zakupie łuku chciałem dobrać do niego jakiś sensowny pokrowiec, tym razem coś mniejszego od plastikowego kufra jaki miałem poprzednio.
Oglądałem w realu wszystkie dostępne pokrowce w e-łuk w Lublinie i wszystkie były zdecydowanie za luźne a na dodatek nie zabezpieczały łuku w należyty sposób. Nie było innej rady tylko zabrać się za rękodzieło. Pokrowiec dwuczęściowy zapinany na zamek, uszyty z  Cordury 600/600D.   Na zewnątrz pokrowca uchwyty do przenoszenia w dłoni, regulowany pas nośny do przenoszenia na ramieniu a na jednym z boków dwucentymetrowe pasy nośne do przytraczania dodatkowych zasobników na strzały.

W dolnej wyższej części, wchodzi dość ciasno sam łuk i mimo iż nie jest przypięty to nie ma możliwości przesunąć się w żadną stronę nawet o milimetr. Przed majdanem znalazło się miejsce na sporą kieszeń na spust, kardasz i inne drobiazgi. Wewnętrz pokrowiec wyłożony jest grubym puszystym materiałem obiciowym co zapobiegnie wycieraniu hydrografiki na majdanie.
Ścianki boczne mają 2 cm i gruba na 4 cm krawędź zewnętrzna wypełniona jest spienionym poliuretanem.


W górnej części pozostało miejsce na komplet strzał i kołczan, który będę szył w najbliższym czasie w identycznej kolorystyce jak pokrowiec
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2017, 10:45:06 am wysłana przez Jorguś »
PSE Xpression. 50#
Kolimator Pollington 33
ARC Systeme Mono Rest       
W&W HMC 22
ARC Systeme Index

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Pokrowiec na łuk
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2017, 06:19:41 pm »
Jaki koszt takiego pokrowca tzn. Ile cię wyniósł
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pokrowiec na łuk
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2017, 07:43:48 pm »
Profi robota, super to wyszło. Aż szkoda że mam już nową torbę ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Jorguś

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
    • Szycie Osprzętu Strzeleckiego
Odp: Pokrowiec na łuk
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2017, 08:09:09 pm »
Jaki koszt takiego pokrowca tzn. Ile cię wyniósł

Koszt materiałów to jakieś 100 - 120 zł, reszta to trzy pełne dniówki przy maszynie, z nożyczkami i półokrągłą igłą.  Najwięcej czasu zajmuje przygotowanie odpowiednich szablonów i wykrojów oraz odszycie pierwszej sztuki, z następnymi było by dużo prościej. Gdybym miał szyć drugi podobny pokrowiec w takiej konfiguracji na RPM 360 to cena prawdopodobnie była by w okolicach 360 - 400 zł.

Profi robota, super to wyszło.

Dzięki za uznanie, ale prawdę powiedziawszy zajmuję się takimi rzeczami na codzień, szyję osprzęt strzelecki dla HFT, FT, strzelectwa sportowego i myśliwych.
PSE Xpression. 50#
Kolimator Pollington 33
ARC Systeme Mono Rest       
W&W HMC 22
ARC Systeme Index

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pokrowiec na łuk
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 09, 2017, 08:26:20 pm »
Czyli cenowo tyle co torba z średnio-wyższej półki, ale za to można by bardziej dopasować pod własne potrzeby. 
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pokrowiec na łuk
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 09, 2017, 09:42:51 pm »
Kurczę, ja się do czegoś przymierzam, bo mi się mój osprzęt nie mieści jak trzeba, a walizki nie schowam potem do auta.
Jest jakaś opcja zamówienia u Ciebie takiej torby?
I prostej torby na Apacza, czyli długiego pokrowca na prosty łuk? :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Jorguś

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
    • Szycie Osprzętu Strzeleckiego
Odp: Pokrowiec na łuk + kołczan
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2017, 10:47:55 am »
Wczoraj udało mi się skończyć do kompletu z pokrowcem, kołczan z czterema tubami na strzały. W pasie pionowym posiada kieszeń na spust palcowy zapinaną na magnesy i może zostać w pozycji otwarta lub zamknięta a pod nią druga, zapinana na zamek błyskawiczny. Kieszeń główna znajduje się na zasobniku z tubami i także zapinana jest na zamek błyskawiczny. Pod zasobnikiem na strzały kółko do przytroczenia na przykład gumy do wyciągania strzał, a wyżej trok do spustu palcowego pomocny w strzelaniach terenowych.





PSE Xpression. 50#
Kolimator Pollington 33
ARC Systeme Mono Rest       
W&W HMC 22
ARC Systeme Index