Autor Wątek: Bohaterowie są między nami.  (Przeczytany 9494 razy)

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Bohaterowie są między nami.
« dnia: Październik 21, 2017, 08:25:41 pm »
Witam po dłuższej nieobecności. Tytuł tyczy się tego o czym ostatnio głośno w mediach. Miałem tą przyjemność być tam 1.5 godziny wcześniej. Moja żona tam pracuje  :'(.
Szacunek dla tych którzy byli tam potem.
Nie wspomnę o tym że od razu wśród moich znajomych rozgorzała dyskusja o tym gdzie była ochrona i o ..... dostępie do broni.
Samick Polaris 70" 36#

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2017, 09:27:07 pm »
A mówimy o...?
Chyba nie jestem na bieżąco
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2017, 10:25:51 pm »
O ataku nożownika w Stalowej Woli.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2017, 08:53:35 am »
O ataku nożownika w Stalowej Woli.
Dokładnie o tym.
Samick Polaris 70" 36#

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2017, 10:49:51 am »
..... i o ..... dostępie do broni.

Złego człowieka z nożem może powstrzymać tylko dobry człowiek z glockiem.
Ale niestety nie w Polsce, takie są realia  :(

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2017, 11:01:39 am »
Co może powstrzymać złego człowieka z Glockiem? Dobry człowiek z AR15....Co może powstrzymać złego człowieka z AR15?...dobry człowiek w Leopard 2AS ?
Fuck logic. Gdyby dostęp do broni byłby taki jak chce  Kukiz to liczbę ofiar można by tam powiększyć o 1 zero. Poza tym posiadanie broni i strzelanie na strzelnicy nawet dynamiczne a użycie jej prawidłowo w sytuacji zagrożenia życia w miejscu publicznym to są zupełnie 2 inne historie.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2017, 11:07:29 am wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Munin

  • Gość
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 22, 2017, 11:21:53 am »
Dlaczego ten zły człowiek z glockiem nie weźmie siekiery czy kosy i nie pójdzie robić złych rzeczy? No proste bo siekiera czy kosa to nie glock? Państwo opiekuńcze które strzeże obywateli przed nimi samymi jest chorym wyjściem. Za chwilę jakiś kretyn w ramach ochrony obywateli zamknie ich w obozach pracy bo tak będą bezpieczniejsi i mniej podatni na wpływy z zewnątrz.
Nie ma złotego środka bo jesteśmy tylko ludźmi ale ograniczanie naszych praw nie jest szczęśliwym rozwiązaniem. Temat aborcji pokazał kto ma najwięcej prawa do ciała kobiet i w nich życia poczętego, niestety ci obrońcy życia poczętego mają głęboko w "piwnicy" schowane co się będzie działo z tym życiem poczetym jak już stanie się ciałem.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2017, 11:59:34 am wysłana przez Munin »

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 22, 2017, 12:21:55 pm »
W jaki sposób Państwo ogranicza Ci dostęp do broni? Bo nie możesz iść z kartą i w sklepie kupić klamki i 5 paczek amunicji ? Potem pełno byłoby wiadomości, jak sąsiedzi Janusze rozwiązują swoje spory klatkowe przy pomocy 9mm Para.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że każdy, kto jest zdrowy na łbie i chce mieć broń w domu to zajmie mu to  6 miesięcy maks. Zapisanie się do klubu sportowego albo kolekcjonerskiego, zdaje się 5 osobo startów, co można zrobić nawet w 2 miesiące, potem egzamin z ustawy o UoBiN, potem praktyczny na pistolet, karabin i strzelbę (można sobie wybrać), papiery na WPA i uwaga, nie mogą odmówić wydania decyzji (chyba, że po opinii dzielnicowego jegomość ma opinię lokalnego zawadiaki, narkomana lub pijaka).

Wg. mnie obecne procedury są przejrzyste, niezbyt zagmatwane i każdy, dosłownie każdy obywatel, który nie miał przygód z Temidą pozwolenie dostanie.
Chciałbyś aby prawo jazdy sprzedawali razem z samochodem? bo nie wiem o jakim ograniczeniu wolności mówisz.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2017, 12:29:12 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 22, 2017, 12:36:56 pm »
A w taki że obecnie w praktyce nie można dostać pozwolenia na broń do obrony własnej. Teraz można dostać pozwolenie do celów sportowych ale trzeba być zapisanym do klubu, brać udział w zawodach i udawać sportowca. Po co to ludziom którzy nie chcą robić kariery sportowej? Po co takie szopki? A twierdzenie że Janusze by się strzelali na klatkach jest co najmniej niepoważne, jakoś teraz nożami się na klatkach masowo nie kłują. Nie strzelają się też z CP mimo że dostęp jest bezproblemowy.

Nikt nie mówi że ma być otwarty dostęp do broni, chodzi o to żeby można było dostać normalne pozwolenie do obrony własnej bez uznaniowości i tych całych szopek sportowych. Wystarczyłby wymóg minimum powiedzmy 2-3 strzelań na strzelnicy rocznie w celu podtrzymania nawyków.

« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2017, 12:51:14 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 22, 2017, 12:51:25 pm »
Przed kim chcesz się tą bronią bronić?
Czy my mieszkamy w Aleppo albo Bronxie lat 80tych ?
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 22, 2017, 12:53:12 pm »
Po co ci gaśnica przecież jest straż pożarna? Przed kim? Przed potencjalnym bandytą, włamywaczem. Dasz mi gwarancję że mnie nikt nigdy nie napadnie, nie włamie się albo że Policja zawsze zdąży na czas? Po prostu czułbym się bezpieczniej mogąc mieć w domu broń bez przymusu gwałcenia logiki i udawania strzelca sportowego. Teraz piszesz że to przecież żaden problem dostać pozwolenie sportowe, więc czemu tak oponujesz żeby podobnie łatwo można było dostać pozwolenie do obrony własnej?
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2017, 01:06:30 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2017, 12:57:00 pm »
Dobra, kończę.
Ekspertom internetowym polecam jednak wizytę na strzelnicy i rozmowę z instruktorem, najlepiej z takim, który wyjaśni pewne zagadnienia związanie z użyciem broni palnej w pomieszczeniach zamkniętych, szybkością reakcji, bo w praktyce abyś obronił mir domowy musiałbyś spać z bronią pod poduszką. Skończy się tak, że napastnik Ci ta broń odbierze i zastrzeli Ciebie oraz Bóg wie kogo tam jeszcze po drodze.

Kurwa eksperci z Call of Duty....
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2017, 01:09:09 pm »
Gibber radzę ci zmień ton. Albo dyskutujesz z kulturą bez kurw i głupich docinek albo mędrkuj sobie w ten sposób gdzie indziej.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2017, 01:15:09 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2017, 01:31:36 pm »
Broń wolnemu człowiekowi należy się jak psu buda i koniec.
Nie chcesz nie kupuj ale nie zabraniaj tego ludziom którzy chcą, może jeszcze napisz na kogo mam głosować w wyborach bo tak będzie dla mnie lepiej?
Tak jak pisał Jaco po co mam udawać sportowca, myśliwego czy kolekcjonera? zwisa mi to chcę w domu mossberga i tyle.
Dlaczego mam udowadniać po co mi broń? bo tak !!!
Wiesz ile rocznie ginie osób w wypadkach samochodowych? Zabrońmy samochodów ocalimy tysiące ludzi.

Każdy hoplofob to taki pies ogrodnika sam nie chce i innym nie da !!!

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Bohaterowie są między nami.
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2017, 01:42:25 pm »
Teoretycznie jak będziesz miał bloczek to też się obronisz nie sądzę aby byle jaki złodziej też go użył przecież tobie bo nie naciągnie 60 funtów palcami. No ale ja mam tradycyjny i jest rozłożony to by się pompka przydala, ale skoro nie można to trzeba kupić broadhedy i iść na zakupy z lukiem
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2017, 01:44:20 pm wysłana przez KAZIU »
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos