Autor Wątek: V-BAR tak czy nie  (Przeczytany 2412 razy)

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
V-BAR tak czy nie
« dnia: Październik 19, 2017, 11:44:06 am »
Hejho,
jako ze sila na ramionach stale rosnie, przychodzi czas kiedy zaczynam zastanawiac sie nad montazem v-bara.
Jakies odczucia? Czy jest to potrzebne/konieczne na pewnym etapie?
Czy jest tak jak z klikerem, ze nalezy do tego dorosnac?

Jakie sa wasze odczucia w tej materii?
Trener w klubie powiedzial, ze ja nie potrzebuje bo ramiona w moim luku praktycznie nie wibruja po strzale, a nie mam tendencji do przekrzywiania go.

Z jakiegos jednak powodu ludzie zakladaja staby boczne i mam nadzieje, ze nie tylko dlatego, ze przeciez inni maja.

Bede wdzieczny za opinie i odczucia.

Pzdr


G
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: V-BAR tak czy nie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2017, 12:46:54 pm »
Staby boczne stosuje się dla lepszego wyważenia łuku, stabilizują żeby łuk się nie gibał prawo-lewo no i tłumią. Ja nie wyobrażam sobie strzelania bez bocznych stabów z 2 powodów. Pierwszy to ciężarki, preferuje ciężki łuk(5oz na 33" długim, po 5oz na każdym 15" na bokach) gdybym chciał uzyskać podobną wagę bez bocznych stabów łuk strasznie leciał by do przodu, bo nawet dając dużo ciężarków bezpośrednio w osi łuku pod rekojeścią nie uzyskałbym takiego neutralnego wyważenia jakie mam teraz, i to jest właśnie drugi powód, lubie jak łuk nie leci do przodu przez wage stabów i ich wyważenie ale przez wyzwolenie energii podczas strzału. Nie da się tego uzyskać mając jeden stabilizator. I ostatnia kwestia, raczej przyzwyczajenie odnośnie bocznych stabów. Używam regulowanego v-bara, i lewy stabilizator jest odchylony troche mocniej, aby lewa strona ciążyła minimalnie bardziej w pełnym naciągu, pewnie jest to rodzaj nalotu z bloczka gdzie mam tylko jeden stabik ale jednak
pozdrawiam
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: V-BAR tak czy nie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2017, 01:43:51 pm »
Staby boczne stosuje się dla lepszego wyważenia łuku, stabilizują żeby łuk się nie gibał prawo-lewo no i tłumią. Ja nie wyobrażam sobie strzelania bez bocznych stabów z 2 powodów. Pierwszy to ciężarki, preferuje ciężki łuk(5oz na 33" długim, po 5oz na każdym 15" na bokach) gdybym chciał uzyskać podobną wagę bez bocznych stabów łuk strasznie leciał by do przodu, bo nawet dając dużo ciężarków bezpośrednio w osi łuku pod rekojeścią nie uzyskałbym takiego neutralnego wyważenia jakie mam teraz, i to jest właśnie drugi powód, lubie jak łuk nie leci do przodu przez wage stabów i ich wyważenie ale przez wyzwolenie energii podczas strzału. Nie da się tego uzyskać mając jeden stabilizator. I ostatnia kwestia, raczej przyzwyczajenie odnośnie bocznych stabów. Używam regulowanego v-bara, i lewy stabilizator jest odchylony troche mocniej, aby lewa strona ciążyła minimalnie bardziej w pełnym naciągu, pewnie jest to rodzaj nalotu z bloczka gdzie mam tylko jeden stabik ale jednak
pozdrawiam

Hmm cenne uwagi, warto wziac pod uwage. Ja bede dokladal troche ciezaru z przodu bo luk w spoczynku leci mi do tylu i zakladam, ze przez dolozenie vbara, musialby na przod dolozyc jeszcze troche wagi, mam racje?

Moge spytac z jakich stabow korzystasz?
Moj long rod to sf axiom+ 30" z dampenerem i jakbym dokladal boczne to myslalem o WNS sat rowniez z dampenerami- to chyba jest kontynuacja linii Axiom+ z SF plus extender 4" z tej samej serii.
Czy zakladanie takich stabow ma sens? Nie zakladam najtanszych carteli, bo im nie ufam, zastanawia mnie tylko czy warto rozbudowywac te linie Axiom, ktora obecnie mam, czy zainwestowac w jakies fivicsy albo innec win&winy, na ktore mnie w danej chwili nie bardzo stac.
Pytanie brzmi czy lepiej miec cos sredniej jakosci czy nie miec tego wcale i czy jest ryzyko negatwynego wplywu takiego sprzetu dla poczatkujacych na moje wyniki.
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: V-BAR tak czy nie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2017, 03:54:48 pm »
Ja korzystam z Easton Z-flex, także raczej najwyższa półka. Są bardzo sztywne przez co nie każdemu pasują ale takie lubię. Ogólnie średnia półka jest ok, abyś nie szukał najtańszych carteli itd bo to raczej słaby pomysł. Nie miałem nigdy stabow SF więc nie powiem Ci czy warto ale jak masz w miarę blisko do jakiegoś sklepu luczniczego to może sproboj się wybrać i potestowac. Tylko najpierw się dowiedz czy wgl mają jakieś stabki na stanie, aczkolwiek jakieś zazwyczaj na sklepie mają. Będziesz wiedział czy dany model będzie Ci odpowiadał.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: V-BAR tak czy nie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2017, 04:10:53 pm »
No wlasnie do najblizszego sklepu mam 2 godziny drogi i troche mi tam nie po drodze.
Sprawdze jak bedzie sie long rod zachowywal z dodatkowym ciezarem i wtedy bede wiedzial czy sie w to pakowac dalej.

Wrzuce swoje przemyslenia jak troche z nimi postrzelam.

A myslalem wlasnie nad tymi WNS Sat bo z tym longrodem Axiom strzela sie ok i mi pasowal najbardziej z tych ze sredniej polki, ktore testowalem przed zakupem.

Dzieki za wskazowki:))


Pzdr G
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: V-BAR tak czy nie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2017, 08:08:59 pm »
Axiom to jeden pies z Cartelem oba są miękkie. Ale przez to że boczne staby są bez porównania krótsze od centralnej lagi nawet te tanie zapewnią całkowicie wymagana sztywność. Lepiej tą kasę wpakować w sztywniejszą długa lagę. Także spokojnie Ci ten Axiom czy podobny na bok wystarczy, zresztą nawet używałem w bloczku na boku z solidnym obciążeniem 10" i nie było mowy o uginaniu. Teraz mam mega sztywny handmade set stabów i tyle powiem że celuje się tak samo i strzela się tyle samo co na spaghetti Axiomie ;) Jedynie łuk szybciej wygasza drgania po strzale.

A V-BAR to nieodzowna rzecz w stablizacji bo umożliwia wyważanie przód-tył i lewo prawo.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2017, 08:12:12 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)