Autor Wątek: Uszkodzony bloczek  (Przeczytany 3298 razy)

Karas_90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2017, 10:14:02 am »
Wielkie dzięki KAZIU i greenboy rozjaśniliście mi w głowie :) zaczynam szukać bo faktycznie +/- 3k za całość to nie są wielkie pieniądze na początek. Są bardziej kosztowne hobby w jakie się bawiłem  :-\


Jeszcze raz wielkie dzięki KAZIU, greenboy i luke_. Stawiam piwerko  8)

Karas_90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 25, 2017, 03:22:36 pm »
Witam ponownie :)

Idąc za radą doświadczonych użytkowników forum dotarł do mnie wczoraj nowiutki PSE Stinger X. Jestem mega zadowolony jednak mam pytania do posiadaczy tego cuda. Oczywiści już czytałem podobne wątki ale nie wszystko jest dla mnie jasne.
1. Jaka powinna być odległość "stopera" od cięciwy. Z tego co oglądam i widzę na zdjęciach "stoper dotyka cięciwy a u mnie 1 cm do niej ma.
2. Przy regulacji siły naciągu trzeba poluzować ramię śrubą z boku na torks? Jeżeli ktoś to robił wcześniej bardzo proszę o szczegółową instrukcję. Dodam, że mam teraz odkręcone na max czyli 12 obrotów.
3. Regulacja długości naciągu. Mam teraz z 27 jeśli się nie mylę jednak nie czuję się komfortowo podczas celowania i nie mogę prawidłowo przyjąć pozycji do strzału. Wydaje mi się, że jest to za dużo. Jak bezpiecznie i prawidłowo zmienić np na 26.

Bardzo proszę jeśli ktoś chce poświęcić mi chwilę o PW z odpowiedziami ponieważ podobne wątki już znalazłem jednak nie rozwiały moich wątpliwości na 100%.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 25, 2017, 03:45:08 pm »

1. Chyba w instrukcji to jest, ale to są dziesiąte części cala, z tego co pamiętam to koło 2-3mm w stanie spoczynku
2. Nie, tam nic nie ruszasz - tylko kręcisz główną śrubą mocującą ramię do majdanu
3. To masz do przestawienia na modułach, ale musisz zerknąć do instrukcji bo tam będzie informacja na jaką literę przestawić moduł. Ale do tego wystarczy torx i chwila czasu, bo PSE można zrobić bez prasy. Chyba, że akurat śrubki będą pod ramieniem, wtedy prasa będzie konieczna.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Karas_90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 25, 2017, 05:10:44 pm »
Dzięki vellkan. Ok to w pierwszej kolejności przestawie stoper. Jak wrócę do domu zabieram się do tłumaczenia instrukcji :(  :'(

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 25, 2017, 06:53:31 pm »
Dzięki vellkan. Ok to w pierwszej kolejności przestawie stoper. Jak wrócę do domu zabieram się do tłumaczenia instrukcji :(  :'(

Tam naprawdę nie ma nic trudnego do tłumaczenia - trzeba tylko znaleźć na którą literę przestawić moduły.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium