Autor Wątek: Uszkodzony bloczek  (Przeczytany 3303 razy)

Karas_90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Uszkodzony bloczek
« dnia: Wrzesień 25, 2017, 11:45:42 am »
Witam serdecznie,

Oczywiście pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość :)
W ubiegłym tygodniu nabyłem Poe Lang Rex Skull Camo z jednym lecz wielkim mankamentem. Poprzedni właściciel dał go w nieodpowiednie ręce i został uszkodzony a dokładnie ktoś oddał suchy strzał co uszkodziło bloczek. Nigdy sam nie miałem łuku bloczkowego a bardzo mnie one kręcą i wziąłem biedaka pod swoją opiekę.
Teraz pytanie do Was wszystkich:
Co mogę zrobić w tej sytuacji aby go usprawnić? Gdzie dzwonić czy pisać? jakie to mogą być koszta (przybliżone)?
Zaraz załączę zdjęcie z owym uszkodzeniem. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Karas_90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:01:50 pm »

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:27:18 pm »
Po cholerę żeś to g..o brał ?, cytując Dziadka z filmu "Wesele".
Napisz do militaria.pl, może mają części zamienne, ale super łuku z tego nie ukręcisz, choćby nie wiem co w nim wymienił.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Karas_90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2017, 12:42:07 pm »
gibber wiesz może i gówno ale na czymś trzeba zacząć. "Nie od razu Rzym zbudowano". Może uda mi się małym kosztem sprawdzić czy mnie wciągnie na tyle żeby zainwestować większą sumę. Ale dzięki za radę zaraz do nich napiszę. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, rady?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2017, 12:47:23 pm wysłana przez Karas_90 »

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2017, 05:48:26 pm »
Pomysły i rady z pewnością są jednak z tego co widzę nie są Ci potrzebne bo mimo że na tym forum przewałkowano chyba tysiąc razy że chińskie bloczki to badziew(i nie jest to opinia jednej osoby lecz prawie wszystkich na tym forum którzy mają styczność z bloczkami) to mimo to postanowiłeś zaoszczędzić kilka zł i pójść w chińszczyzne.
"Nie od razu Rzym zbudowano".
Ale inwestując w chiński łuk od razu masz stratę gdyż sprzedasz go ze stratą. Kupując np PSE Stinger jesteś w stanie sprawdzić czy Ci się podoba a jeśli odkryjesz że to nie to możesz go sprzedac praktycznie bez strat lub z niewielką stratą.
I wracając do Twojego problemu to cam jest do wywalenia tak jak i sznurki. Nie wiem w jakich cenach są camy ale wiem że do firmowych łuków ceny zaczynają się od około 300zł a kończą pewnie w okolicach 800zł, komplet sznurków to 150-200zł. Wymiana tego jest konieczna przy takich uszkodzeniach, a nie wiadomo w jakim stanie są ramiona bo może też są do wymiany. Także przygotuj się na konkretny wydatek jeśli chcesz aby Twój łuk nadawał się do strzelania
Pozdrawiam
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Karas_90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2017, 06:27:05 pm »
Oszczędzając wepchnąłem się w dodatkowe koszta. W tej cenie (całkowitej z naprawą) już bym kupił coś normalnego. Ale trzeba ponieść konsekwencje i usprawnić mojego "chinola" :)

Poleca ktoś jakiś warsztat? (numer telefonu, mail, adres strony)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2017, 07:04:37 pm »
Wg. mojej opinii żaden szanujący się serwisant nie weźmie go na warsztat a tym samym biorąc na siebie cześć odpowiedzialności za poprawne działanie tego łuku.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Karas_90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2017, 07:34:46 pm »
Wg. mojej opinii żaden szanujący się serwisant nie weźmie go na warsztat a tym samym biorąc na siebie cześć odpowiedzialności za poprawne działanie tego łuku.

 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( nie strasz...

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 25, 2017, 07:35:29 pm »
Serwisant może i by sie za to wziął,tylko problemem są części. Nikt nie będzie sobie d....u zawracał i ściągał części zamienne(jeśli w ogóle są). Bo te łuki to takie jednorazówki,a przy takich uszkodzeniach to naprawa tego łuku w ogóle się nie opłaca. Naprawdę Kolego odpuśc go sobie. Radzilibysmy Ci to, jak łuk byłby sprawny. A po takim wypadku,nie opłaca się go reaktywować.
Poszukaj uzywki jakies sprawdzonej firmy. Są tanie modele,ale całkiem dobrze strzelające.
Nawet jak wymienisz cam,wymienisz sznurki, będzie Ci się wydawało,że łuk juz jest oki, to jak naciagniesz pieprzną ci ramiona i jeszcze możesz sobie zrobic kuku.
Decyzja Twoja,ale dla mnie ten łuk do wywalenia.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Karas_90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:28:30 pm »
sipap248 masz 100% racji  ;D Właśnie dostałem wiadomość z warsztatu, że podejmą się naprawy. Mankament taki, że muszę sam poszukać bloczka. Poszukam i się jeszcze zastanowię. A możecie podpowiedzieć jaki używany łuk sprawdzonej firmy mogę szukać dla siebie?
Jestem niski: 165 cm
Rozpiętość ramion (od czubka palca do czubka): 170 cm
Na brak siły nie narzekam (parę lat byłem w wojsku, startowałem w OSF oraz wielobojach)
Interesuje mnie coś raczej z niższej pułki cenowej :p
Jeśli już inwestować to wolę Was doświadczonych prosić o pomoc.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2017, 11:27:32 pm »
Radzilibysmy Ci to, jak łuk byłby sprawny.

Ale niestety, ciągle wszyscy chcą wejść w ten sport za 300 zł, a to niestety nie jest możliwe. I ile byśmy się nie produkowali - nikt nie rozumie dlaczego tak jest dopóki nie zacznie strzelać.

Nawet jak wymienisz cam,wymienisz sznurki, będzie Ci się wydawało,że łuk juz jest oki, to jak naciagniesz pieprzną ci ramiona i jeszcze możesz sobie zrobic kuku.

Bo nawet jak to wszystko wymienisz to tam może być uszkodzone teraz wszystko - nawet osie na których są osadzone camy.

Ciekaw jestem który serwis się tego podejmie.

Ale bardziej jestem ciekaw - czy Ty coś zapłaciłeś koledze za ten przycisk do papieru czy dał Ci go ot tak, żebyś go spróbował naprawić? Bo jeśli jeszcze za niego coś zapłaciłeś
to naprawdę wtopiłeś po całości...
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2017, 07:37:52 pm »
Jak byś poczytał forum to byś wiedział, że polecany jest tu pse stinger x polecany i też poszukiwany przez nowe osoby. Teraz w sklepluczniczy jest też w promocji bear wild za 999zł. Natomiast jeśli nie ma się takich pieniędzy to lepiej niż te chińskie bloczki kupić Polarisa.
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2017, 11:00:23 pm »
Jak byś poczytał forum to byś wiedział, że polecany jest tu pse stinger x polecany i też poszukiwany przez nowe osoby.

I jak będziemy się jeszcze 5 lat produkowali to i tak nie będzie docierało :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

greenboy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2017, 12:37:47 am »
Karas_90 może moja odpowiedź coś Ci pomoże. Tak jak Ty chcę zacząć przygodę z bloczkiem i właśnie zacząłem. Za radą starszych kolegów z forum nabyłem PSE Stingera 2017 (newkę). Cały osprzęt do niego kupiłem używany, ponieważ wole coś w miarę lepszego używanego w cenie byle czego nowego. I tak nabyłem  celownik trophy ridge pursuit 1 pin, podstawkę QAD ultra rest hdx,  spust tru fire hurricane i stab bee stinger 8` z dorobionym odpowiednim obciążeniem, peep truglo. Wydaje mi się że jak na początek - super. Jestem mega zadowolony i usatysfakcjonowany. Polecam! Tylko kupno łuku to początek wydatków, później dochodzi właśnie koszt w/w osprzętu, strzał, ustawienia łuku w serwisie (chyba że masz kolegę który ogarnia i jest w stanie Ci pomóc) i czegoś do czego będziesz strzelał (ja stworzyłem pudło 120x70x20 wypełnione na przemian styropianem podłogowym twardym z płytą pilśniową miekką). I tak na całość musisz przygotować +/- 3k. Może wyjść taniej jak kupisz łuk używany. Wydaje mi się to idealnym kompromisem między ceną i jakością na rozpoczęcie przygody z łucznictwem bloczkowym.

Pozdrawiam

luke_

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 61
Odp: Uszkodzony bloczek
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2017, 09:56:45 am »
Popieram,

Po poczytaniu forum na pierwszy łuk wybrałem lekko używany PSE Stinger X z osprzętem.
To był genialny wybór. A wykręciłem się tak, że już rozmawiam o zakupie Supry albo czegoś w tym stylu i dodatkowo córce dokupiłem niedrogiego ale bardzo chwalonego chinczyka dla młodzieży.
I powiem szczerze - z jakością wykonania etc, chińczyk wyglada nieźle. Ale powtarzalność wyników słabiutka - tylko że wybrałem taką opcję z premedytacją. Bo jeśli córce się za miesiąc odwidzi strzelanie - wywaliłem 400zł i dołożyłem podstawkę plus celownik Maximal. Ale jeśli się wkręci na poważniej, będą to dobrze wydane pieniądze.



łuk:            HOYT Spyder Carbon 34 ZT
celownik:    TruGlo Range Rover
podstawka: QAD Ultra Rest HDX
stabs:         FUSE Carbon
spust:         T.R.U. BALL STINGER
strzały:       Easton Powerflight 400