Autor Wątek: Jakie ramiona na 70m  (Przeczytany 3113 razy)

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Jakie ramiona na 70m
« dnia: Wrzesień 11, 2017, 04:46:37 pm »
Czesc,
na ostatnim treningu strzelalismy 60 jardow i calkiem niezle mi to poszlo.
Nie liczac paru zerwanych strzalow, wiekszosc ladowala w zakresie 9-7 wiec zapewne w nowym sezonie outdoor bede myslal o przeskoczeniu na troche ciezsze ramiona, a ze zblizaja sie swieta to powoli zaczynam sie za nimi rozgladac;)

Teraz zastanawiam sie jaka moc ramion bedzie wystarczajaca zeby komfortowo strzelac 70 metrow?
Przy ostatnim strzelaniu celownik mialem juz dosc nisko. Nie probowalem 70m ale sadze ze zjechalbym do konca skali.

Jakie macie doswiadczenia jesli chodzi o sile ramion przy takich odleglosciach?
Moze niepotrzebnie sie spinam i po podkreceniu na tillerach, moje 28 lbs bedzie wystarczajace?;)

Pzdr

G
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jakie ramiona na 70m
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2017, 08:09:54 pm »
Ogólnie sytuacja bywa różna... Ja strzelam z 38# na ramionach 38# i lata mi bez problemu zarówno 70 jak i 90m, mam za to kolegę który ciągnie 44# i na 90m mu nie donosi... Kwestia jest bardzo indywidualna i zależy np od kształtu twarzy i kąta między linią celowania a linią strzału. Ogólnie tez nie podałeś jaką masz długość naciągu? Ramiona są cechowane na 28" więc jeśli masz dłuższy naciąg to masz więcej niż napis na ramionach.
Na razie bym się na twoim miejscu nie martwił, i swobodnie szukał sobie nowych ramion na sezon halowy(hala to najlepsze miejsce na zwiększanie funtażu i pracę nad techniką). Możesz się rozejrzeć za jakimiś 32#. Z firm to bardzo polecam ramiona W&W, strzelałem z winex-ów, ex power oraz aktualnie mam ex Prime i z każdych jestem zadowolony ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Jakie ramiona na 70m
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2017, 09:08:26 am »
Hejho,

No nie podalem:) Moj Naciag to 28"

To mialem fart w takim razie, bo trafilem ramiona 32lbs za grosze i wzialem zeby zaczac uzywac jak do nich dorosne, wiec moze dam im szanse wczesniej niz na wiosne;)

Co do W&W i innych markowych marek to planuje zaczac ich uzywac dopiero jak wynikami bede mogl usprawiedliwic wydanie £300 na same ramiona (miejmy nadzieje, ze niedlugo). Ramionka, ktore trafilem to SF Axiom+, miejmy nadzieje ze starcza swiezakowi.
Poki co wczoraj zrobilem swoje pierwsze oficjalne Portsmouth z wynikiem 511 i nie wiem czy powinienem byc zadowolony, hehe


Pzdr

G
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Munin

  • Gość
Odp: Jakie ramiona na 70m
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2017, 12:52:13 pm »
Ogólnie sytuacja bywa różna... Ja strzelam z 38# na ramionach 38# i lata mi bez problemu zarówno 70 jak i 90m, mam za to kolegę który ciągnie 44# i na 90m mu nie donosi...
Jak to mu nie donosi? Daj mu swoje strzały i niech spróbuje bo to aż nie prawdopodobne, że "mu nie donosi". W skuteczności przekazywania energii bym się nie zagłębiał bo to nie są jakieś ekstremalne osiągnięcia. Musi mieć dużo cięższe strzały od Twoich i być może do tego cięższy grot, przy większym FOKu strzały szybciej "przepadają" ;)

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jakie ramiona na 70m
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2017, 04:07:18 pm »
Strzałki miał cięższe bo dłuższe 31" a moje 28", waga grotu taka sama. Łuk sam w sobie nosił strzałki bo zamieniliśmy się na łuki na kilka serii i mi z jego łuku nosiło mimo że ciagnalem mniej funtów niż on. Sytuacja dziwna ale prawdziwa :/ moim zdaniem kwestia kąta pod brodą i linią celowania

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

mariuszrej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Jakie ramiona na 70m
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2017, 07:50:17 pm »
Ja ze swoim Polarisem 32# mogę tylko pomarzyć o strzelaniu z celownikiem na 70m. 50m to maksymalny zasięg celowania (no może 55m, ale to już z wielką biedą, bo celownik jest tak nisko że istnieja obawa o zaczepianie lotek) I tak się zastanawiam czy gdybym założył mu ramiona 40# to czy mógłbym z  niego strzelać komfortowo na 70m (o 90 z pewnością mogę zapomnieć:)) Ma ktoś może doświadczenia w strzelaniu z Polarisa na takie odległości?
Samick Polaris 68"  32#
Easton Inspire 28" 1000
Celownik Avalon Tec One
Podstawka Cavalier Flipper T-300
Button Black Sheep

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jakie ramiona na 70m
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 12, 2017, 10:53:51 am »
Myślę że nosić powinny tylko pytanie czy przeskok 8# nie będzie zbyt dużym aby nie zepsuć techniki i postawy?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

mariuszrej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Jakie ramiona na 70m
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2017, 03:43:53 pm »
Nie zamierzam teraz zmieniać ramion, ponieważ te które mam obecnie i tak dają w kość już po 100 strzałach. Chcę właśnie jeszcze przez co najmniej pół roku skupić sie właśnie na technice, ponieważ nic mi nie przyjdzie z siłowania się z łukiem na 70m skroro technika wielce jeszcze niedoskonała!:)) Ale pytam na zaś, profilaktycznie!:)) O doświadczenia innych łuczników z Polarisem!:))
Samick Polaris 68"  32#
Easton Inspire 28" 1000
Celownik Avalon Tec One
Podstawka Cavalier Flipper T-300
Button Black Sheep

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jakie ramiona na 70m
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2017, 09:23:59 pm »
Ogólnie przy szlifowaniu techniki nie polecam dużych odległości, raczej skup się na krótszych i dopiero jak zaczniesz niszczyć nasadki strzelając strzałka w strzałke to przenieś się dalej ;) No i jeśli będziesz się dalej wybierał to zastanów się jednak nad majdanem ILF z możliwością regulacji siły i ramionami do niego ;)
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)