Autor Wątek: Pierwszy bloczek  (Przeczytany 11953 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2017, 06:26:34 pm »
Łuk jednak biorę głównie dla siebie, jeśli będzie za mocny dla pani to trudno, ważne żeby dla mnie nie był za słaby. Po Waszych sugestiach będę szukał wersji 60 lbs.

Dla Ciebie za słaby pod jakim względem? Kurczę, znowu ktoś kto nic nie przeczytał na ten temat...
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Henk

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2017, 06:58:24 pm »
vellkan, dla takiego fachowca jak Ty moje posty muszą być bardzo irytujące :) A mój wybór łuku o sile naciągu 60 funtów został podyktowany poradą kogoś kto potrafił to rozsądnie uzasadnić.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 21, 2017, 08:27:33 am »
vellkan, dla takiego fachowca jak Ty moje posty muszą być bardzo irytujące :) A mój wybór łuku o sile naciągu 60 funtów został podyktowany poradą kogoś kto potrafił to rozsądnie uzasadnić.

Nie o to chodzi, że jestem fachowcem i się wymądrzam, ale o to, że taki temat był w tym roku wałkowany kilkadziesiąt razy.
Naprawdę na tym forum jest mnóstwo dobrej wiedzy i wystarczy 30-40 minut, żeby poznać podstawowe informacje.
A po godzinie wie się praktycznie wszystko co potrzebne.

A jeśli nie na forum to takie informacje są na moim blogu - tu wystarczy wpisać pytanie w Google i samo wyskakuje.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 21, 2017, 10:13:57 am »
vellkan, dla takiego fachowca jak Ty moje posty muszą być bardzo irytujące :) A mój wybór łuku o sile naciągu 60 funtów został podyktowany poradą kogoś kto potrafił to rozsądnie uzasadnić.

Nie o to chodzi, że jestem fachowcem i się wymądrzam, ale o to, że taki temat był w tym roku wałkowany kilkadziesiąt razy.
Naprawdę na tym forum jest mnóstwo dobrej wiedzy i wystarczy 30-40 minut, żeby poznać podstawowe informacje.
A po godzinie wie się praktycznie wszystko co potrzebne.

A jeśli nie na forum to takie informacje są na moim blogu - tu wystarczy wpisać pytanie w Google i samo wyskakuje.
@vellkan Ale to nawet nie trzeba zbytnio szukać, post dla szukających pierwszego łuku jest przypięty na samej górze przy łukach bloczkowych, jest tam wszystko czego rozpoczynający przygode z łucznictwem potrzebuje. Niestety mało kto to czyta, bo każdy uważa się za indywiduum w wyborze pierwszego łuku i myśli że to nie dla niego.
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

werto

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 22, 2017, 06:03:08 pm »
Moja przygoda z łucznictwem zaczęła się stosunkowo niedawno. Nie potrafię zrozumieć fascynacji początkujących gigantycznymi naciągami. Przecież rzecz nie w tym aby naciągnąć 70 funtów, ale by naciągnąć te 70 funtów co najmniej 100 razy w trakcie jednego treningu. To są olbrzymie obciążenia dla stawu barkowego, które mogą skończyć się kalectwem do końca życia. Tak naprawdę 70 funtów naciągu potrzebne jest do polowania na bawoły albo niedźwiedzie. Aby celnie i powtarzalnie trafiać w cel spokojnie wystarcza 40-50 funtów naciągu. Moją przygodę z łucznictwem zaczynałem z łukiem bloczkowym EZ Archery. Jest to bardzo przyzwoicie wykonany i niedrogi łuk o skali regulacji naciągu 30 - 50 funtów oraz długości naciągu regulowanej od 23 do 32 cali. Skala regulacji oraz łatwość zmiany regulacji pozwala strzelać z niego zarówno młodzieży jak i dorosłym. Łuk okazał się zaskakująco celny i wybaczający błędy. Na tyle że nabyłem wyższej klasy łuk PSE Phenom. Na początek EZ Archery jest naprawdę godny zainteresowania.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2017, 06:52:52 pm »
Moja przygoda z łucznictwem zaczęła się stosunkowo niedawno. Nie potrafię zrozumieć fascynacji początkujących gigantycznymi naciągami. Przecież rzecz nie w tym aby naciągnąć 70 funtów, ale by naciągnąć te 70 funtów co najmniej 100 razy w trakcie jednego treningu.

Bo każdy facet chce pokazać co to on nie jest i ile nie wyciągnie. A potem czytamy, że ktoś robi trening i strzela 20-30 razy i ręka mu odpada...

To są olbrzymie obciążenia dla stawu barkowego, które mogą skończyć się kalectwem do końca życia.

A to kolejna rzecz o której mało kto myśli, jeśli nie strzela. Bo dopóki nie spróbuje to nie przekona się, że tutaj używa się mięśni, które na co dzień nic nie robią, albo robią niewiele.
Tak samo jest na początku sezonu narciarskiego - ludzie się nie rozgrzewają, od razu idą w ostrą jazdę i potem większość kończy z naderwanymi mięśniami albo gorzej.

Zdrowy rozsądek to podstawa!
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Henk

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 27, 2017, 01:21:14 pm »
Wszystko pięknie, przekonaliście mnie, ale teraz nie mogę nigdzie znaleźć PSE STINGER X w wersji 50 funtów. Jest STINGER EXTREME http://sklep-robinhooda.pl/luk-bloczkowy-pse-stinger-extreme-2018-czarny-55-black-55-rh-stinger-x-extreme.html tylko nie wiem czy to dobre na początek.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 27, 2017, 01:37:16 pm »
Extreme to następca X, i można raczej założyć że będzie ok. To nowiutki model i póki co mało kto go miał w rękach.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 04:12:07 pm wysłana przez B-52 »
PSE Stinger X

Henk

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 28, 2017, 03:22:10 pm »
To już wolę sklep-robinhooda - tańszy jest.

https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe/2503-luk-bloczkowy-bear-wild-2017.html
http://sklep-robinhooda.pl/luk-bloczkowy-pse-stinger-x-czerwony-60-rh.html

Czy te dwa są porównywalne, czy jeden wyraźnie lepszy?
Jak wygląda regulacja naciągu w BEAR WILD?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 08:07:36 am wysłana przez Henk »

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 15, 2017, 03:36:44 pm »
Jak wygląda regulacja naciągu w BEAR WILD?

Cyt.
"it can easily be adjusted from 24”-31”
in draw length without the use of a bow press."
Odkręcasz dwie śrubki na camie, przestawiasz krzywkę, dokręcasz.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:12:34 pm »
To już wolę sklep-robinhooda - tańszy jest.

https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe/2503-luk-bloczkowy-bear-wild-2017.html
http://sklep-robinhooda.pl/luk-bloczkowy-pse-stinger-x-czerwony-60-rh.html

Czy te dwa są porównywalne, czy jeden wyraźnie lepszy?
Jak wygląda regulacja naciągu w BEAR WILD?


To nie lepiej już rozważać nowego Stingera Extreme zamiast X?
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Henk

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:22:03 pm »
Extreme też rozważam, ale jest nowy, więc nie ma używanych, a ja chcę przyoszczędzić kupując używkę.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 15, 2017, 11:20:17 pm »
Kolego to pisz od razu, ze chcesz używkę . Dostajesz namiary na dobre sklepy, ale ty wybierasz gdzie taniej. Nie zawsze tam gdzie taniej ,tam lepiej. Extreme jest fajny ,bo z mocą 55# jest takim fajnym kompromisem dla tych co chcą mieć trochę mocniejszy łuk bez skręcania mocy.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 16, 2017, 08:56:03 am »
W e-luk jest promocja w ten weekend nowy stinger extereme za trochę ponad 1000 zł czyli w sumie tyle ile ludzie chcą za używki stinger x warto rozważyć myślę
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos