Autor Wątek: Pierwszy bloczek  (Przeczytany 11952 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Pierwszy bloczek
« dnia: Wrzesień 10, 2017, 06:00:13 pm »
Zastanawiam się nad kupnem łuku bloczkowego. Potrzebuję naciągu 31-31,5". Chciałbym zakupić Hoyta takiego jak ten ale w wersji Long Draw

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/21,luk-bloczkowy-hoyt-powermax-zestaw-rts-2017

Czy ten zestaw (chodzi o osprzęt) jest warty uwagi czy lepiej kupić goły łuk i samemu dobrać dodatki? Druga sprawa to jakie strzały dobrać do naciągu 31"?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2017, 09:04:09 pm »
Jak już nie raz tu było pisane lepiej dołożyć i kupić osobno osprzęt. Co do strzał to są selektory na stronach producentów.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2017, 10:27:08 pm »
Tak patrzyłem łuki bloczkowe i dla mojego naciągu najlepsze były by bloczkowe tarczowe. Problem w tym, że są one dużo droższe od tych "hunting". Znacie może jakieś tarczowe godne uwagi ale w normalnych pieniądzach, a nie 6-7k za goły łuk? ;)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2017, 11:07:11 pm »
Ja mam taki naciąg jak Ty. Nie wiem jakim budżetem dysponujesz, ale może poszukaj używanego PSE Beast lub Bowtecha CPXL, to będziesz miał coś pomiędzy tarczówką, a hunterem. Swojego CPXL sprzedawałem parę miesięcy temu za 2tysie raptem, więc poszukaj i czekaj na okazję może ktoś będzie sprzedawał akurat coś takiego. A jak się śpieszy to nowa PSE kosztuje już sporo poniżej 4 tysi w tej chwili. Tylko do tego sporo jeszcze na osprzęt i tak musisz liczyć.
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 18, 2017, 05:59:47 pm »
A czy łuk Hoyt Defiant 34 ale z 2016 będzie dobrym wyborem?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2017, 04:56:59 pm »
Czy ktoś z woj. Lubuskiego dałby spróbować postrzelać z łuku bloczkowego? Nie chcę go kupować w ciemno, ponieważ mało on niestety nie kosztuje.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2017, 07:45:33 pm »
Jak jesteś pewien,że odpowiednia dla ciebie długość naciągu to 31",to Deviant z camami 30 by się od biedy nadawał. Ale jeśli myslisz o zakupie ze sklepu centrum łucznicze,to ten egzemplarz ma moc 70#. Jesteś pewien ,że dasz radę naciągnąć tak mocny łuk? Dla początkującego,taka moc nie jest wskazana,bo na początku trzeba nauczyć się właściwej techniki,a nie zmagać się z łukiem.
Przy pomocy w wyborze,przydało by się podanie budżetu.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 25, 2017, 08:59:01 pm »
Zdecydowanie określony budżet byłby pomocny
Jak jesteś pewien,że odpowiednia dla ciebie długość naciągu to 31",to Deviant z camami 30 by się od biedy nadawał.
Nie do końca się z kolegą zgadzam, kiedy wydaję takie pieniądze chcę żeby mi to jak najbardziej odpowiadało, a nie takie które bedzie nie wygodne i bede chciał zmienić za chwile bo mi nie do końca pasuje. Zwłaszcza że koledze wychodzi 31-31,5" naciągu wiec 30" moze byc za krótkie.
Jak jesteś pewien,że odpowiednia dla ciebie długość naciągu to 31",to Deviant z camami 30 by się od biedy nadawał. centrum łucznicze,to ten egzemplarz ma moc 70#. Jesteś pewien ,że dasz radę naciągnąć tak mocny łuk? Dla początkującego,taka moc nie jest wskazana,bo na początku trzeba nauczyć się właściwej techniki,a nie zmagać się z łukiem.
Zdecydowanie też polecam koledze odpuścić sobie wszelakie 70# bo na tym sobie można tylko sobie coś zepsuć przy braku techniki.
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Henk

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2017, 06:20:17 am »
Też szukam pierwszego bloczka. Długość naciągu 28. Dobrze gdyby miał duży zakres regulacji, żeby moja pani też mogła sobie postrzelać.
Nie mam żadnych akcesoriów, a mój budżet to 1000 - 1400 zł ze wszystkimi dodatkami (strzały, strzałochwyt, spust itp).
Czy ta oferta jest dobra?
http://allegro.pl/luk-bloczkowy-mission-mathews-craze-caly-zestaw-i7041606954.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2017, 06:24:04 am wysłana przez Henk »

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2017, 09:23:12 am »
W takim budżecie to poluj na PSE Stinger nic bardziej sensownego nie znajdziesz ;)
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2017, 10:44:37 am »
Jeśli Twoja pani ma takie same parametry wyjściowe (rozpiętość łapek, siła ramion) to dacie radę strzelać z jednego łuku we dwoje w innym przypadku któreś z was będzie strzelało z łuku spersonalizowanego pod te drugą osobę. Czyli ogólnie słabo to będzie wyglądało w realizacji bo nie będziesz miał ochoty co serie odkręcać i dokręcać ramion i ustawiać przyrządów celowniczych.

Henk

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2017, 11:10:46 am »
Myślę że dla mojej pani raz na jakiś czas mogę przestawić łuk na słabsze parametry, może jej nie wciągnie i łuk zostanie już tylko na moich ustawieniach. Możliwe też, że ja zrezygnuję z tej dyscypliny, a wtedy ustawi się łuk pod panią i będzie gitara :) Poza tym jestem początkujący, więc wraz ze wzrostem doświadczenia też będę zmieniał ustawienia łuku.
Na ile można odpuścić siłę naciągu PSE Stinger X w wersji 70 funtów?
Rozważam tą ofertę: http://allegro.pl/luk-bloczkowy-mysliwski-pse-stinger-x-2016-i7047973775.html
Mam 172 cm wzrostu, rozstaw ramion 179 cm, waga 70 kg.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2017, 11:34:28 am wysłana przez Henk »

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2017, 12:37:54 pm »
Ogólnie odpuść sobie wersje 70funtową, jesteś 4cm wyższy ode mnie i 5kg lżejszy. Ja mimo 7lat trenowania z klasykiem i ponad 3lat z bloczkiem nie odważył bym się na łuk 70funtowy, mało tego nawet przy normalnym trenowaniu nie strzelam z więcej jak 55funtów. Myślę że Twoja Pani nie trenuje zawodowo podnoszenia ciężarów i z 70# by wgl nie postrzelała. Dla początkującej osoby najlepszy byłby łuk 50funtowy, można go bezpiecznie odkręcić do około 40funtów i wtedy można fajnie szlifować technike i zminimalzować ryzyko kontuzji. Stingera na Twoim miejscu brałbym 60# bo one mają troche większą regulacje i można zejść do około 48#.
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2017, 12:50:49 pm »
Ludzie, dla kobiety 50 lbs jest sporo. Szukałbym wersji 50lbs możliwością odpuszczenia do 38-36 lbs na początek.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Henk

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2017, 01:01:57 pm »
Łuk jednak biorę głównie dla siebie, jeśli będzie za mocny dla pani to trudno, ważne żeby dla mnie nie był za słaby. Po Waszych sugestiach będę szukał wersji 60 lbs.