Autor Wątek: 2D/3D w Warszawie  (Przeczytany 10199 razy)

bacha

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
2D/3D w Warszawie
« dnia: Marzec 15, 2009, 08:05:02 pm »
czesc :-)
impreza trochę w stylu "wolnego strzelectwa" proponowanego na forum przez Astroleo.

Kolega pojechał do Jaworza, spodobało mu się, zazdrościł, myślał, kombinował, wreszcie stanęło, że musimy mieć w Wwie jakiś erzac 3D. I musimy go sami zrobić, bo z różnych względów, bardziej i mniej anarchistycznych, nie chce nam się należeć do żadnego klubu.

Cele 3D są drogie astronomicznie, więc postanowiliśmy zacząć skromnie, od celów głównie 2D, a z tego, co uda nam się uskładać, będziemy kupować cele 3D i za jakieś 139 lat będziemy mieli pełen zestaw 28 figur 3D.

Pierwszy turniej był w listopadzie 2008. Do tej pory odbyły się w sumie 4 turnieje - staramy się, żeby był jeden w każdym miesiącu. Robimy te turnieje na strzelnicy na Siekierkach - jest to miejsce dogodne, bo blisko, a jednocześnie na tyle zaniedbane, że w różnych chaszczach można tarcze trochę pochować - oczywiście nie aż tak, jak na profesjonalnych zawodach 3D, ale dzięki bardzo wysokim wałom strzelnicy możliwości jest sporo. Ustawiamy 28 celów. Ostatnio mieliśmy już 5 celów 3D - wliczająć niestety (stety?) też Zygfryda-kłusownika, zrobionego ze styropianowego manekina sklepowego.
Powinnam zastrzec, że nie jesteśmy w stanie przygotować trasy dla bloczkowców, sorry - tylko dla zawodników z łukami tradycyjnymi. Mogą być i sportowe, ale bez gadżetów typu celownik - choć znawcy tematu mówili, że owe gadżety dla osoby nieobeznanej z warunkami takimi, jak na naszym turnieju będą przeszkodą raczej niż ułatwieniem w zdobywaniu punktów. Szczegóły zasad turnieju zawarte są w regulaminie wzorowanym na federacyjnym.
Wszyscy uczestnicy każdego turnieju otrzymują "zaświadczenie" uczestnictwa, trzej zwycięzcy - dyplomy oraz nagrody. Te bywają różne, ale jakoś najbardziej chodliwe okazują się, jak dotąd, wyroby z % na etykiecie ;-)

Ostatnio jeden z naszych najlepszych zawodników powiedział, że info o imprezie jest zbyt słabo dostępne i trzeba imprezę otworzyć na świat ;-)
Mam nadzieję, że ten post będzie takim otwarciem ;-)

Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę przytelepać się do Wwy na Siekierki.
Marcowy turniej odbędzie się - jeśli pogoda czy inna siła wyższa nie przeszkodzi - 29tego marca.
Szczegóły i historia imprezy na stronie grupy Google Warszawskie Pikniki Łucznicze:
http://groups.google.pl/group/Warszawskie-Pikniki-Lucznicze

pozdrawiam :-)
*0*bacha



Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2009, 10:50:21 am »
Moze jednak znalazloby sie miejsce dla bloczkow, gdybysmy przyjechali ze swoimi figurkami? ;>
Nie wiem jak inni, ale ja deklarowalbym w takim przypadku swoj przyjazd z 2 figurkami (sarna+jelen).
Moze inni tez sie znajda? ;)
Miłego
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

gelorad

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2009, 02:24:21 pm »
Jeśli by udawać że prostokątna kostka to zwierz, to przypuszczam że taką rzecz ma każdy bloczkowiec na stanie i mógłby ze sobą zabrać. Wyszło by takie 2,5D

Także byłbym chętny wtedy na spotkanko - strzelanko tym bardziej że narazie zachodnia Polska to trochę za daleko dla nas.

adamc1

  • Gość
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2009, 07:56:35 am »
Mam Pytanie
Na czym polega niemożność przygotowania trasy dla bloczkowców  :'( Jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego problemu  ???

wiedzmin

  • Gość
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2009, 10:15:30 am »
A ja powiem tak należny mieć taki luk i taki i wtedy niem problemu:) wtedy można sobie jechać na zawody  i jeżeli mi warunki pozwolą to przyjadę:)

wiedzmin

  • Gość
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2009, 12:49:39 pm »
prosił bym jeszcze o dokładne namiary gdzie to jest w siekierkach:) przyjadę bardzo daleka:0 pozdrawiam organizatorów:)

bacha

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2009, 12:53:38 pm »
juz odpowiadam, dlaczego jest dla nas problemem przygotowanie celow dla bloczkowcow:

1. regulamin wymaga innych (dluzszych) dystansow dla lukow bloczkowych i bardzo slusznie zreszta - na Siekierkach nie ma na dluzsze dystanse dość miejsca
2. musielibysmy miec znacznie solidniej zrobione podklady pod tarcze - na razie jest to po prostu kilka warstw tektury. Nawet jesli sie jakas strzala przebije, to nie przejdzie na wylot. Bloczkowe przechodzilyby jak przez maslo ;-) i jak wtedy liczyc punkty? Zaraz oczywiscie powiecie, ze mozna zrobic grubsze i nie ma problema - ale problem jest, bo trzeba te tekture zdobyc, posklejac (czas!) i jeszcze miec gdzie przechowac towar w ilosci znacznie bardziej objetosciowej ;-)
3. trzeba byloby stworzyc odrebna kategorie i odrebne przygotowac nagrody, jest to pewien koszt, a koszta staramy sie minimalizowac, zeby jak najwiecej bylo kasy na nowe cele 3D
4. trzeba by wiecej poswiecic wysilku organizacyjnego - i tu organizatorzy zaczynaja szum i bunt, bo tez chca strzelac , a nie tylko organizowac ;-)(dla jasnosci: organizatorzy strzelaja w turnieju - bo sie zaparli, ze musza miec troche przyjemnosci, a nie tylko obowiazki-  ale nie liczy sie ich do punktacji o nagrody)
5. To jest powod tajny, bo niepoprawny politycznie ;-) wiec pisze o nim incognito ;-) - organizatorzy sa stronniczy i wola luki tradycyjne. Co prawda organizatorzy lubia co najmniej paru bloczkowcow, wiec sumienie troche ich gryzie, ale na razie znosza to dzielnie.

Wiec podsumowujac: nasz turniej 2D/3D jeszcze dlugo pozostanie turniejem dla strzelcow z lukami tradycyjnymi/sportowymi bez gadżetow.

*0*baska

bacha

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2009, 01:11:16 pm »
strzelnica na Siekierkach na Zumi (trzeba wpisac: Warszawa, gościniec 1):

http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=warszawa,+go%B6ciniec+1&Submit=Szukaj&long=21.0851966&lat=52.2072576&type=3&scale=2

Widać kościół, a dokladnie po drugiej stronie Trasy Siekierkowskiej jest strzelnica.

Chetnych do udzialu w turnieju prosze o pytania (np jak dojechac spoza Wwy) i zgloszenia na mail: blotocka@gmail.com
Prosze pamietac, ze zglosic sie trzeba nie pozniej, niz wieczorem w piatek poprzedzajacy turniej - musimy wiedziec, czy jest dla kogo w sobote szykowac sprzet, dyplomy i nagrody :-)

a tu linki do zdjec, zeby chetni mieli +/- wyobrazenie, jak to u nas wyglada

http://picasaweb.google.com/BLotocka/20081207Polarny2D3DNaSiekierkach?authkey=Gv1sRgCKinxrDqi8ixag#

http://picasaweb.google.com/BLotocka/20090118Trzeci2D3DZAparatuAdama?authkey=oMNE1K2AVh0&feat=directlink

http://picasaweb.google.com/BLotocka/20090215CzwartyD3DOdBaski?authkey=Gv1sRgCLTIyMmMwby9Gw#
(ten turniej byl polaczony z turniejkiem o strzale sw sebastiana, stad tez tam na jednej z tarcz taki facet nie wiadomo skrzywiony, czy usmmiechniety)

*0*baska

gelorad

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2009, 01:59:49 pm »
Szkoda.
Miłej zabawy organizatorom i gościom :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 02:02:56 pm wysłana przez gelorad »

kissielec

  • Gość
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2009, 02:41:46 pm »
...Co prawda organizatorzy lubia co najmniej paru bloczkowcow, wiec sumienie troche ich gryzie, ale na razie znoszą to dzielnie.
Nie, no Bacha, ...nagroda za sposób formułowania postów. Myślałem, że się przewrócę... ;D
Pozdrawiam Ciebie i organizatorów "lubiących bloczkowców" - również.
 ;)
Piotr

adamc1

  • Gość
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2009, 03:55:28 pm »
Witam Basiu rozbawiłaś mnie do łez.
Chciałem odpowiedzieć że na siekierkach ..... itp.
Niemniej bardzo lubię wszelkiego rodzaju łucznictwo i zapraszam serdecznie do Jaworza 04.04.2009.
Hmm w Łucznicy możesz się spodziewać znaczącej grupy osób - których brak organizatorzy znoszą dzielnie.

bacha

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2009, 04:28:25 pm »
wiem, Adam - i wszyscy w piatke, organizujacy Łucznice, cieszymy sie na to
:-)
Bylismy w Łucznicy w niedziele. Nowa administracja, ale poza tym miejsce sie nie zmienilo :-) ŹLE mowie!!! zmienilo sie!!! strasznie glupio wyglada łączka bez strzalochwytow i tarcz ;-))))))))) ale zanim przyjedziecie, to sie da poprawic ;-)
*0*baska

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 17, 2009, 08:27:50 pm »
Witam serdecznie.
Problem z łukami bloczkowymi jest taki, że najsłabszy łuk na siekierkach to 60# a najmocniejszy to 70#. Tutaj powstaje problem. Czym tą strzałę wychwycić, czyli zatrzymać?
Proszę zwrócić uwagę, jak głęboko wchodzą w cele strzały wystrzelone w łuków klasycznyhc, które mają od 20-35#. Prawie po piórka.
W przypadku strzały wystrzelonej z łuku bloczkowego to tylko piórka pozostają z tej strony tarczy.
Jeśli pamiętacie, to ja jako cel stawiam tarcze, które są przypomocowane do strzałochwytu z płyty piliśniowej o grubości 20cm a wymiarach 80X80cm. Taki strzałochwyt w moim przypadku zajmuej cały bagażnik.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

adamc1

  • Gość
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2009, 09:04:14 pm »
Widzisz drogi kolego są różne sposoby budowy celi do bloczków mnie do bagażnika wchodzą 4 sztuki celi o wymiarach 400 x 500 x 200 mm wypełnionych około 12 kg/cel czyściwa bawełnianego tanie skuteczne i nie ma problemu z wyciąganiem strzał.
Pozdrawiam Adam

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: 2D/3D w Warszawie
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2009, 09:52:59 pm »
Dodając 2 zwierzaki ode mnie + kostka na którą można nakleić wizerunek jakiejś wiewióry czy innego gronostaja daje 4 + 3 = 7 celów dla bloczków. Rękę dam sobie uciąć, że jakby więcej bloczków zgłosiło chęć, to każdy może przywieźć ze sobą choćby po 1 celu.

Jak dla mnie - problem nie leży w braku celów tylko w braku chęci u organizatorów. Ale mówi się trudno - to Wasza impreza i macie prawo robić z nią co chcecie. Nazywajmy jednak rzeczy po imieniu a nie zgrabnymi sformułowaniami ;)
Miłego strzelania
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#