Autor Wątek: Moc łuku  (Przeczytany 2399 razy)

Kandamon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Moc łuku
« dnia: Sierpień 16, 2017, 08:37:54 pm »
Jakies 2 miechy temu kupiłem sobie jandao beginner 70" 32lb. Dodam że mam 2m wzrostu i 30" strzała prawie że mi spada z podpory na strzały. 32lb okazały się za mocne więc zakupiłem 70" 26lb w celu nauki techniki. Moc ta okazała się za mała, problem polegał na tym że strzłay o spinie 570 600 i 700 przy strzelaniu z 26" strasznie dupką zarzucały dopiero przy przeleceniu 10m w miare wyrównywały lot. Jednakże celność była słaba. Natomiast na 32lb strzały latały jak ta lala ale znowu jest problem przy dłuższym strzelaniu oraz to, że wrócił martwy palec a więc odrętwienie w środkowym, palcu. Pozostaje mi albo kupić strzały 900 lub wiecej do 26lb albo wymienic ramiona do 28 lub 30 aczkolwiek nie wiem jak bo to znów koszta...

Moje pytanie brzmi:
1. Ile lb bedzie dobre dla celności a jednoczesnie abym sie tak strasznie szybko nie męczył
2. jesli postanowie spin 900 zakupic carbonowa 32/33" to czy bedzie lepiej latać na 26lb ??
3. wszystko o to się rozbija że poltora miesiaca strzelałem z nieswoich stal na 26lb i bylo w miare ok jak zakupilem swoje z takimi samymi parametrami to okazalo sie ze 26lb powoduje ruch wachadlowy strzal a 32lb strzela jak należy i nie wiem co teraz dalej czy znow pakować sie w inne strzały czy może wymienić ramiona na 28 lub 30 bo z racji tego że mam duży naciąg ja wyciągam na tym łuku nie 32 tylko z 42lb a o ile 26lb naciągam i jest ok to 32 jest dla mnie problemem już.
4. czy te ramiona nadają się do jandao i jak wypadają jakościowo w porównaniu do orginalnych jandao??
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/1005,ramiona-do-luku-klasycznego-core-hit

Aktualnie mam
Jandao beginner 70" 32lb
strzały CROSS-X EXORDIUM carbonowe ze spinem 600 grot 80 grain lotki 3" naturalne
strzały CROSS-X AMBITION carbonowe ze spinem 700 grot 100 grain lotki 4" naturalne
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2017, 11:44:10 pm wysłana przez Kandamon »

Rafikwp.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Moc łuku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2017, 05:08:12 pm »
Według moich doświadczeń i wiedzy:
1.) Na początek mam trochę inną radę - zostaw sobie obydwa zestawy ramion. Ćwicz na 26 lbs. Wróć do 32 lbs za 8-12 miesięcy (zależy od postępów w treningach). Potrzebujesz czasu, żeby wyrobić sobie mięśnie i technikę. Po prostu łucznictwo wymaga używania mięśni, których na co dzień nie zawsze używasz. Tu nie ma drogi na skróty. Potrzebujesz czasu i dużej ilości powtórzeń.
2. i 3.) Dobierz strzały do 26 lbs oraz swojego naciągu w sklepie i wracaj do treningów. Ćwicz na małej odległości (10 m) - chodzi powtarzalną technikę. Jak będziesz za każdym razem idealnie naciągać łuk, to wtedy zadbasz o celność (w tej kolejności jest efektywniej, chociaż to wymaga trochę cierpliwości). Większe odległości potem.
4.) Powinny.

Munin

  • Gość
Odp: Moc łuku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 23, 2017, 05:01:14 am »
Moim zdaniem problem z tłuczeniem dupką wynika z niepoprawnego uwolnienia cięciwy co jest w szczególności widoczne przy słabych łukach. Do 26# @ 28" ciąganych do 30" bardziej się nadają 600, 700 ze 100gr grotem są za miękkie. Do 32# ja już bym rozważał 500-ki. Jaki masz rozstał łapek? Pokaż film ze strzelania z widokiem z obu stron najlepiej tak żeby było widać pracę ręki łucznej i miejsca kotwiczenia oraz drugą stronę czyli jak to z tymi strzałami na podstawce u Ciebie jest.

Kandamon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Moc łuku
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2017, 11:24:46 pm »
Ogólnie Naprawiło się wszystko na 70" 28lb przy strzałach 600  80 grain grot + podstawka magnetyczna. Czekam teraz na kase by kupić więcej strzał.