Autor Wątek: Łuki 2018  (Przeczytany 20099 razy)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 05, 2017, 08:07:40 pm »
Czy regulacja siły naciągu PSE STINGER-X w zakresie 25 - 60 funtów jest realna, czy też trzeba coś wiedzieć?

Oczywiście, że trzeba coś wiedzieć, a żeby to wiedzieć najpierw trzeba szukać i czytać :).

Tu  http://pse-archery.com/download/5953/  na stronie 28 jest tabelka,
która Ci wyjaśni, że nie jest to możliwe w Stingerze 60#, (min. 27#)
Dopiero w łuku 50# jest to możliwe (min. 23#) ale tylko dla dziecka z długością naciągu 21" :)
w miarę rosnącej długości naciągu, minimalna siła rośnie do ok. 32#
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

GIRAFFA2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 24, 2018, 04:49:37 pm »
Z"tylko" 343fps ale podobno ma byc super cichy. "
I jest super cichy a we właściwej konfiguracji tłumika nie czuć strzału - Coś niesamowitego
Na hali głośniej klasyki walą o naciągu 25 funtów niz TRIAX 60 funtowy
Mathew TRIAX
TROPHY RIDGE 3D REACT PRO
Podstawka Ripcord ACE Micro
Mathews TRX38  ;
AXCELL + MAC Ten Zone

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 25, 2018, 09:35:53 am »
Kurczę bardzo podobają mi się najnowsze tarczowki Mathewsa, ale są o nich sprzeczne informacje i trochę boje się w ciemno kupować takiego np. Halona X Comp, który może okazać się jeszcze bardziej wymagającym łukiem od hoyta i jego spirali.
Więc jednak skończy się pewnie jak zwykle na nowym łuku od PSE, czyli Perform X w wersji 3 D. Miałem okazje trochę się pobawić tym łukiem i sprawuje się zacnie. Jest szybki jak na wersje 50#, No i mogę kupić go w naprawdę dobrej cenie, bo osoba która go ściągnęła ze Stanów woli jednak mocniejszy luk, No i kolor nie podpasowal( a mnie się bardzo podoba). Miałem obawy ,bo w tym łuku kable są bardzo blisko  camow. Jednak przy strzelaniu okazało się , ze to nie przeszkadza i nic nie ociera . Bardzo szybko go ustawiłem i uzyskałem czysta przestrzeline w teście papierowym po kilku strzałach i minimalnych korektach w ustawieniach.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 25, 2018, 03:45:37 pm »
dawno mnie nie było :) powiem Ci, że ja do tej narowistości Podiuma nie mogę się przyzwyczaić . PSE bym się nie obawiał, miałem kilka ich łuków i nie było problemu nigdy

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 25, 2018, 04:53:17 pm »
W przypadku Hoyta brałem pod uwagę tylko Prevail'a z tymi wolniejszymi camami. Ale jak wyczytałem,jednak są dość wolne i słaba ściana. A PSE Perform X 3D jest naprawdę szybki jak na tarczówkę,co jak dla posiadacza łuku o mocy maks 50# jest sporym plusem. Do tego cena 4650 PLN za nowy łuk,jeszcze nie rejestrowany(bo tylko ja z niego strzelałem przy ustawianiu) bardzo kusi. Co prawda pudło było otwierane,pewnie w sklepie w Stanach ogladali łuk,bo to przecież nowość na rynku. Ale wizualnie wygląda na nówkę i wszystko jest w zestawie:czapeczka,instrukcja i nalepka.
Jednak miałem ochotę tym razem odejść od łuków PSE i spróbować czegoś innego. I tu bardzo mi się podobają tarczowe Mathewsy. Czy to Halon X Comp lub TRX 38. Niestety te łuki wydają się być bardzo wymagającymi ,skierowanymi do doświadczonych łuczników i jeszcze bardziej narowistymi niż łuki ze spiralami. Muszę przemyśleć sprawę,choć nie mam za dużo czasu na podjęcie decyzji,bo jak ja nie łyknę tego Performa ,to już czeka inny chętny.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 25, 2018, 06:25:58 pm »
Jak Ci podszedł ten PSE to w tej cenie to brać i się cieszyć strzelaniem. W naszych realiach rzadko mamy to szczęście popróbować sprzętu przed zakupem. Często zakup to loteria a jak się okaże , że to nie jest to czego szukamy to potem trzeba mocno z ceny zejść żeby odsprzedać

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 25, 2018, 07:24:44 pm »
No właśnie cena i to ,że mogłem z niego parę razy strzelić i się wstępnie przymierzyć to duzy plus. Choć te parę strzałów do testu papierowego i kilka na odległość 9m w domu ,trudno uznac za jakis miarodajny test. Ale mozna się zorientowac,jak przynajmniej wyglada sprawa płynności naciągu,ściany czy doliny. A tu jest chyba lepiej niz w Xpressionie.
No ale to jednak nowość i trochę się boję wypłynięcia jakiś "kwiatków". Na przykład na forum amerykańskim 2-3 osoby zgłaszają wystąpienie jakiegoś dziwnego dzwięku podczas strzału,dochodzącego z okolic systemu LAS. Na szczęście to 2-3 osoby i większość nic nie stwierdza. Także ten przeze mnie testowany,także wydaje się byc wolnym od takiego zjawiska.Zresztą ten problem pojawił się w wersjach 40"  i w łukach 60#, a nie w 3D.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 25, 2018, 10:36:29 pm »
Nawet gdyby coś wyszło to przecież nie ma żadnego problemu z dostępnością części zamiennych w razie czego. PSE to firma konkret a nie jakieś kung-fu z siedzibą  nie wiadomo gdzie. Poza tym gwarancję masz. Będzie dobrze, nie ma co się stresować za wczasu.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 26, 2018, 07:52:10 am »
@sipap248 na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał tylko brał, cena jest na tyle atrakcyjna że nawet jeśli po pół roku stwierdzisz że jednak to nie Twoja bajka to sprzedasz z niewielką stratą ;)
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 27, 2018, 04:16:15 pm »
1.06 będzie premiera PSE. Evolve 28.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #100 dnia: Lipiec 08, 2018, 09:13:15 pm »
Po paru miesiącach strzelania,gorąco polecam wszystkim zastanawiającym się nad kupnem rasowej tarczówki,łuki PSE Perform X i X 3D.
Ja co prawda posiadam wersję X3D,ale myślę ,że dłuższa będzie maiał te same zalety.
Wracając do Perform X 3D, to jeszcze nie miałem tak przyjaznego dla łucznika łuku. Super cykl naciągania ,mega płynny ,bez skoku. Pewnie to wpływ tego,że jest znacznie szybszy od moich poprzednich łuków: Bowtecha Experience,Supry i Xpressiona,ale mimo że mam w nim ustawioną nawet mniejszą moc niż w poprzednich łukach- bo ledwie 49#, to strzelając na sporym wietrze,praktycznie nie widać jego wpływu na tarczy. Musi juz naprawdę solidnie wiać,by przy dobrym strzale wylecieć poza żółte.
Jeszcze w żadnym łuku nie miałem tyle dych na prawie każdym treningu. Moje kłopoty w jeszcze lepszymi wynikami wynikają tylko ze zrywaniem strzałów spowodowaną błędami z pracą na spuście. Szukam różnych ustawień,niestety po jakimś czasie pojawiają się nerwowe przyruchy i zerwane strzały. Ale sam łuk tych błędów nie dodaje.
Należy też dodać o świetnym wyważeniu i braku drgań. Po strzale nie odczuwa się żadnego kicku,a na ramionach nie mam założonych żadnych damperów. Myślę,że wersja dłuższa-40" będzie miała te same zalety ,a racji większego BH będzie jeszcze bardziej wybaczalna. Ale musimy się wtedy pogodzić z kupnem naprawdę długiego pokrowca.
Jak już kiedyś pisałem,jedyną wadą było dość szybkie przecieranie się kabli na rolkach. Ale po owinięciu oryginalną plecionką BCY Halo 0.014", problem znikł. Co do samej cięciwy i kabli,to zauważyłem,że jest lepszej jakości niż ten set ,który był zakładany do Xpressiona.
Do tego trzeba dodać,że zadne śruby się nie odkręcają. Od początku sprawdzam co jakiś czas,ale żadna się jeszcze nie odkręciła. Od większych ,po te mniejsze.
Jeszcze jedna istotna sprawa,żadnego z moich dotychczasowych łuków tak szybko jeszcze nie ustawiłem ,by mieć czystą przestrzelinę w teście papierowym .
Podsumowując,jestem bardzo happy z zakupu i polecam ten model wszystkim,którzy zastanawiają się na zakupem dobrej tarczówki. Widać zresztą ,że łuk się sprawdza. bo na zawodach używa go sporo strzelców. Zarówno wśród seniorów jak i juniorów. Także sporo kobitek go używa. Co mnie nie dziwi,gdyż jak już pisałem jest bardzo przyjazny dla łucznika.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #101 dnia: Lipiec 09, 2018, 10:57:04 am »
Po paru miesiącach strzelania,gorąco polecam wszystkim zastanawiającym się nad kupnem rasowej tarczówki,łuki PSE Perform X i X 3D.
Ja co prawda posiadam wersję X3D,ale myślę ,że dłuższa będzie maiał te same zalety.
Wracając do Perform X 3D, to jeszcze nie miałem tak przyjaznego dla łucznika łuku. Super cykl naciągania ,mega płynny ,bez skoku. Pewnie to wpływ tego,że jest znacznie szybszy od moich poprzednich łuków: Bowtecha Experience,Supry i Xpressiona,ale mimo że mam w nim ustawioną nawet mniejszą moc niż w poprzednich łukach- bo ledwie 49#, to strzelając na sporym wietrze,praktycznie nie widać jego wpływu na tarczy. Musi juz naprawdę solidnie wiać,by przy dobrym strzale wylecieć poza żółte.
Jeszcze w żadnym łuku nie miałem tyle dych na prawie każdym treningu. Moje kłopoty w jeszcze lepszymi wynikami wynikają tylko ze zrywaniem strzałów spowodowaną błędami z pracą na spuście. Szukam różnych ustawień,niestety po jakimś czasie pojawiają się nerwowe przyruchy i zerwane strzały. Ale sam łuk tych błędów nie dodaje.
Należy też dodać o świetnym wyważeniu i braku drgań. Po strzale nie odczuwa się żadnego kicku,a na ramionach nie mam założonych żadnych damperów. Myślę,że wersja dłuższa-40" będzie miała te same zalety ,a racji większego BH będzie jeszcze bardziej wybaczalna. Ale musimy się wtedy pogodzić z kupnem naprawdę długiego pokrowca.
Jak już kiedyś pisałem,jedyną wadą było dość szybkie przecieranie się kabli na rolkach. Ale po owinięciu oryginalną plecionką BCY Halo 0.014", problem znikł. Co do samej cięciwy i kabli,to zauważyłem,że jest lepszej jakości niż ten set ,który był zakładany do Xpressiona.
Do tego trzeba dodać,że zadne śruby się nie odkręcają. Od początku sprawdzam co jakiś czas,ale żadna się jeszcze nie odkręciła. Od większych ,po te mniejsze.
Jeszcze jedna istotna sprawa,żadnego z moich dotychczasowych łuków tak szybko jeszcze nie ustawiłem ,by mieć czystą przestrzelinę w teście papierowym .
Podsumowując,jestem bardzo happy z zakupu i polecam ten model wszystkim,którzy zastanawiają się na zakupem dobrej tarczówki. Widać zresztą ,że łuk się sprawdza. bo na zawodach używa go sporo strzelców. Zarówno wśród seniorów jak i juniorów. Także sporo kobitek go używa. Co mnie nie dziwi,gdyż jak już pisałem jest bardzo przyjazny dla łucznika.
Miałem przyjemność strzelić kilka razy z dłuższego performa, niestety leworęcznego ale wszystkie te odczucia mogę potwierdzić. Łuk super się naciąga, jeszcze lepiej pracuje ;) wcześniej byłem napalony ma Elite Echelona ale po kilku strzałach z tego sprzętu zaczynam się poważnie wahać czy nie zakupić właśnie PSE.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #102 dnia: Lipiec 09, 2018, 07:43:42 pm »
Fajnie słyszeć, że zrobili w końcu porządną tarczówkę.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 22, 2018, 08:02:09 pm »
Wygląda na to,że ten nowy model PSE- czyli Perform X zaczynają już doceniać znani zawodnicy ze światowej czołówki. Do najlepszego Duńczyka ,nr. 1 światowych list Stephana Hansena,dołączyli najlepszy z Rosjan : Bulajew i najlepszy z Chorwatów: Domagoj Buden. Ten ostatni fantastycznie strzelał na ostatnich zawodach w Berlinie.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #104 dnia: Lipiec 22, 2018, 08:16:33 pm »
Money talks...
Raczej PSE zaczął płacić więcej od Bowtecha i Hoyt'a.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex