Autor Wątek: Łuki 2018  (Przeczytany 20102 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 24, 2017, 09:37:25 pm »
Carbon RX-1
https://www.youtube.com/watch?v=oViA4amdekk

Niestety, tak ich chwaliłem, a tak spierdzieli premierę. Miało być o 18, jest 21 i tylko film na YT, na FB nic nie dali. Słabo, Amerykanie bardzo słabo do tego podchodzą.

Z tego filmu wynika, że tak dużo zaprojektowali od nowa, że poprzednie modele to jakieś śmieci... nawet gripa zaprojektowali na nowo, wykuły je elfy gdzieś w lasach północy.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 09:40:53 pm wysłana przez vellkan »
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

luke_

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 61
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 24, 2017, 11:11:11 pm »
Kurde, to może mój Carbon Spyder jutro nie będzie już strzelał ?
Patrzę na te nowości i cieszę się że mam fajny łuk, mimo że 2015.

Swoją drogą, zawsze to dla firmy niezły dylemat, jak przedstawić „rewolucyjne” zmiany, żeby wczorajszy klient nie poczuł się wydymany :-) oni chyba przestają już o to dbać.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 11:15:02 pm wysłana przez luke_ »
łuk:            HOYT Spyder Carbon 34 ZT
celownik:    TruGlo Range Rover
podstawka: QAD Ultra Rest HDX
stabs:         FUSE Carbon
spust:         T.R.U. BALL STINGER
strzały:       Easton Powerflight 400

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 24, 2017, 11:43:49 pm »
Kurde, to może mój Carbon Spyder jutro nie będzie już strzelał ?
Patrzę na te nowości i cieszę się że mam fajny łuk, mimo że 2015.

Swoją drogą, zawsze to dla firmy niezły dylemat, jak przedstawić „rewolucyjne” zmiany, żeby wczorajszy klient nie poczuł się wydymany :-) oni chyba przestają już o to dbać.

Obawiam się, że tak może być - jutro wyjmiesz go z torby, a on się po prostu rozpadnie.
Ja nie wiem co będzie z moim Podium - bo jak pokażą tarczówkę to jutro będę musiał go oddać na złom :/ A taki ładny kolor ma.

A poważnie - kolejny producent udowadnia, że nie zrobią nic nowego jeszcze długi czas - wystarczy spojrzeć na wyniki zawodników z Pucharu Świata. Bo jak poprawić sprzęt
z którego strzela się max.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

luke_

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 61
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 24, 2017, 11:58:37 pm »
W cenie złomu aluminium Twojego Podium przygarnę jakby co :-)

łuk:            HOYT Spyder Carbon 34 ZT
celownik:    TruGlo Range Rover
podstawka: QAD Ultra Rest HDX
stabs:         FUSE Carbon
spust:         T.R.U. BALL STINGER
strzały:       Easton Powerflight 400

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 25, 2017, 07:34:36 am »
Widzę to inaczej. Co roku musi być coś nowszego, co będzie obiecywało lepsze wyniki czy to w bowhuntingu czy w strzelaniu tarczowym. Tu chodzi o gonienie króliczka i o to, że nowa linia jest z reguły 99$ droższa od poprzedniej. Płakać z tego nie ma sądzę powodu. Zresztą tutaj widać z roku na rok jakieś usprawnienia, w golfie (takim sporcie, nie aucie) to producenci mają zgryz, bo oni też co roku wypuszczają nowe linie driverów np. i jak tutaj coś poprzerabiać, żeby było inaczej a dalej kij to kij.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

luke_

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 61
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 25, 2017, 09:29:09 am »
gibber, czyli widzisz to tak samo.
Wiadomo że jest postęp i wiadomo też że większość zmian wymusza dział sprzedaży/marketingu.
Kwestia znalezienia złotego środka, żeby klient który wyszedł z nowym łukiem dwa tygodnie temu ze sklepu nie poczuł się wydymany, a z drugiej strony, żeby ten który ma łuk ponad rok, miał chęć na zmianę.

I tak statystycznie nie więcej niż 10-15% łuczników kupuje sprzęt nowy - i to o tą grupę chodzi.

Ja sam zdaję sobie sprawę z powyższego i świadomie kupiłem zabawkę sprzed dwóch lat.

« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2017, 09:31:39 am wysłana przez luke_ »
łuk:            HOYT Spyder Carbon 34 ZT
celownik:    TruGlo Range Rover
podstawka: QAD Ultra Rest HDX
stabs:         FUSE Carbon
spust:         T.R.U. BALL STINGER
strzały:       Easton Powerflight 400

Myon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 25, 2017, 10:00:36 am »
Cytuj
I tak statystycznie nie więcej niż 10-15% łuczników kupuje sprzęt nowy
Poproszę link do przeprowadzonych badań. XD

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 25, 2017, 10:37:56 am »
Czyli mamy tak:
- Carbon RX-1
- Hyperforce
- Pro Force
- Double XL

Tak jak myślałem, skupili się na modelach myśliwskich. Double XL bardzo mi się podoba.
Pro Force wygląda trochę jak Hyperedge, chociaż jest mniej powyginany.

Zobaczymy jak ceny, ale cóż - na naszym poziomie nie widzę za bardzo chęci do zmiany, bo nie odczujemy tego na tarczy.
A tarczówkę pokażą pewnie na wiosnę, przed nowym sezonem letnim, bo teraz na halę nie mają się co pchać.
Jest ładnie, będzie drogo, coraz drożej... ciekawe kiedy bańka pęknie.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 25, 2017, 11:33:22 am »
Jedyne pocieszenie dla ludzi chcących kupić pierwszy bloczel, że nowy stinger tańszy niż poprzedni
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 25, 2017, 08:38:23 pm »
get serious, leave hoyt  ;) 8) jak zwykle nic nowego oprócz pompowania balonika. No ale może jeszcze czymś zaskoczą...
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 25, 2017, 09:29:52 pm »
Jeszcze takich głupot jeżeli chodzi o ten kabel w Hoyt to nie widziałem.
Mnie na szczęście Hoyt się nie podoba - chociaż miałem tarczowego PRO ELITE i był ok
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 25, 2017, 10:55:25 pm »
jak zwykle nic nowego oprócz pompowania balonika. No ale może jeszcze czymś zaskoczą...
A która firma w ciągu ostatnich lat pokazała coś innowacyjnego? odpowiedz brzmi "żadna", wszyscy wprowadzają "nowe" systemy camów, "nową" geometrię majdanów itd... Jednak wszystkie te zmiany na lepsze nie wnoszą nic nowego, sprzęt jest uzależniony od elementu ludzkiego czyli strzelca, i to właśnie strzelec jest czynnikiem który trafia w środek tarczy lub Panu Bogu w okno. Jeśli zamiast człowieka wstawimy robota który nie popełnia błędów to nawet sprzętem sprzed kilku lat strzeli tak samo dobry wynik co najnowszym modelem.
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 25, 2017, 11:26:15 pm »
Jeszcze takich głupot jeżeli chodzi o ten kabel w Hoyt to nie widziałem.
Mnie na szczęście Hoyt się nie podoba - chociaż miałem tarczowego PRO ELITE i był ok
Pozdrawiam

Z tym kółkiem i rozdzieleniem kabla na dwa? Przecież Mathews ma podobny system - a potem zdziwienie, że cięciwa kosztuje 2x tyle co normalnie :D

A która firma w ciągu ostatnich lat pokazała coś innowacyjnego? odpowiedz brzmi "żadna", wszyscy wprowadzają "nowe" systemy camów, "nową" geometrię majdanów itd... Jednak wszystkie te zmiany na lepsze nie wnoszą nic nowego, sprzęt jest uzależniony od elementu ludzkiego czyli strzelca, i to właśnie strzelec jest czynnikiem który trafia w środek tarczy lub Panu Bogu w okno. Jeśli zamiast człowieka wstawimy robota który nie popełnia błędów to nawet sprzętem sprzed kilku lat strzeli tak samo dobry wynik co najnowszym modelem.

Dokładnie tak jest. Na Mistrzostwach Świata mnóstwo zawodników w finale miało np. Prevaile (Hoyt rządził), ale patrząc na zdjęcia z kwalifikacji dalej można spotkać np. Conquesta C4.

Oglądałem film z Johnem Dudleyem (którego bardzo lubię i cenię) który strasznie się napalił na tego RX-1. I jak tak go słuchałem to mam wrażenie, że do wczoraj te łuki to były jakieś smutne zabawki dla dzieci, bo dopiero teraz zrobili prawdziwy sprzęt. Nie ukrywam, że chętnie strzelił bym sobie z niego, ale gdybym miał Defianta z zeszłego roku to raczej bym się nie pchał w wymianę sprzętu.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 25, 2017, 11:39:30 pm »
Na mistrzostwa świata i top zawodników nie ma co patrzeć, sponsoring robi swoje, oni potrafią strzelać i firmy płacą aby to były najnowsze modele aby napędzać marketing. Moim zdaniem podpatrzeć jakie łuki potrafią strzelać można na zawodach np juniorów. Podczas niedawnych mistrzostw świata juniorów i kadetów hoyty nie miały takiej dominacji jak w seniorach bo tam nikt nie płaci, a zawodnik wybiera to co daje mu najlepsze wyniki
Co do Dudleya to można się od niego wiele nauczyć w kwestii tuningu łuku itd ale co roku zmienia sprzęt i ekscytuje się nowym modelem jakby stary nagle stał się złomem, tutaj też głównym powodem tej ekscytacji nie jest to że nowy łuk jest czymś świetnym
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuki 2018
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 26, 2017, 09:14:00 am »
14.11 Mathews ma pokazac nowego mysliwca. Stawiam na Halona 34, Halon X nie do kupienia i jest spora luka pomiedzy Halonem 32 a X Comp. Halon 5 i Halon 32-5 tez wypadaja z produkcji.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex