Autor Wątek: Jaka cięciwa?  (Przeczytany 2024 razy)

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Jaka cięciwa?
« dnia: Lipiec 28, 2017, 08:36:50 pm »
Pytanie jak w temacie, jakich cięciw używacie w swoich klasykach?
Ja ostatnio kupiłem druga cięciwę od sf i w obu przypadkach, na obu łukach przy praktycznie prostej cieciwie moje BH jest przy przy górnej granicy zalecanej wartości, w przypadku ff nawet te wartość o pare mm przekracza.

Jakieś spostrzeżenia w tym temacie? Jakich Marek cięciwy kupujecie? Zarówno dakron jak ff.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Munin

  • Gość
Odp: Jaka cięciwa?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2017, 08:48:08 pm »
SF nie jest przystosowany do używania cięciwy FF
Jest za sztywna i będzie mocniej "szarpała" gryfy łuku.

Czyli masz za krótkie albo za mocno skręcone cięciwy.

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Jaka cięciwa?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2017, 10:28:55 pm »
FF mam zamontowana na łuku z majdanem aluminiowym i ramionami samick vision fiber. Ten zestaw jest przystosowany do cięciw FF:)

No właśnie nie są skręcone wcale, stad moje zdziwienie, są praktycznie rozkręcone, w sumie moge jeszcze pare obrotów zrobić ale nie wiem czy cięciwa może byc w ogóle nieskrecona?
A cieciwe kupowałem pod rozmiar łuku wiec powinna byc dobra w teorii. Wydaje mi sie ze to może mieć związek z marka cięciw, stad ten post.
Jak do polarisa kupiłem cieciwe cartela to rzeczywiscie musiałem ja skręcić zeby osiągnąć odpowiednie bh, ale jak do tego samego łuku kupiłem cieciwe sf (tez dakron) to bh bez skręcania było wysokie.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Munin

  • Gość
Odp: Jaka cięciwa?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2017, 10:52:37 pm »
Tak to jest jak dwie strony używają w piśmie skrótów myślowych, Ty piszesz SF ja czytam Optimo +  ;)

Właściwie w klubie ludziska mają swoje ff cięciwy bardziej luźne niż skręcone czy choćby nawoskowane. Nie mniej jednak przy ustawianiu by kręcą całkiem sporo, jedno dziewczę do kaya kręci 25 razy i dopiero zakłada i sprawdza co wyszło.
 

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Jaka cięciwa?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2017, 03:30:47 pm »
A no wlasnie czyli to musi byc kwestia firmy- SF prawdopodobnie robi po prostu krotsze cieciwy niz inne marki.

Jeszcze jedna ciekawowstka na temat cieciw spod flagi SF- obydwie petelki maja taka sama wielkosc  i cieciwa chyba w ogole jest symetryczna (to musze jeszcze sprawdzic;))

Przy najblizszej wymianie (za rok:D) kupie cieciwe innej marki i zobacze czy jest dluzsza;)
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Munin

  • Gość
Odp: Jaka cięciwa?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2017, 11:36:26 pm »
Zagadaj przez fb do dziewczyny z e-luk.pl, kupisz tam cięciwę jaką chcesz, wyślą listem dokąd trzeba i zapłacisz za to paypalem.