Autor Wątek: Łuk dla Nie początkującej  (Przeczytany 2145 razy)

Kanra

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Łuk dla Nie początkującej
« dnia: Lipiec 22, 2017, 07:48:28 pm »
Witam. Zastanawiam się nad kupnem swojego pierwszego łuku, ale nie jestem osobą w pełni początkującą. 
Sprawa wygląda tak, że rok temu skończyłam trening w klubie (Trenowałam pół roku po 3 razy w tygodniu), tak więc jakieś doświadczenie mam. Chciała bym teraz zacząć strzelać we własnym zakresie, ale wcześniej łuk miałam dobierany przez trenera, I tu pojawia się moje pytanie, a raczej pytania.

1. Jak dobrać siłę naciągu łuku? [Nie jestem jakoś mega wysportowana, raczej mam przeciętną budowę ciała]
2. Jak dobrać długość strzał? [Kiedy byłam w klubie, trener sprawdzał czy strzała jest odpowiedniej długości, opierając ją o mój mostek, I każąc mi wyciągnąć ręce i zrobić z nich jak by strzałkę (złączy same czubki palców przy wyprostowany rękach)]
3. Z jakiego materiału strzały wybrać? Czym tak naprawdę różnią się Carbowone od aluminiowych.
4. Jestem z Poznania. Czy zna ktoś tutaj (lub w okolicy) sklep z dobrym sprzętem i obsługą która wie co robi i moźe doradzić?
5. Ktoś wie gdzie dostanę stojak pod matę (chyba tak to się nazywa. Chodzi mi o taką piankowe tarczę) 80x80?
6.Ktoś może mi polecić jakiś zestaw? Albo osobno ramiona osobno majdan? [Nie ukrywam że zależy mi na estetyce, ale jako że mam słomiany zapał, nie chciała bym na sam łuk (ramiona+majdan+cięciwa) wydać więcej niż 700zł]

INFORMACJE
Wzrost: 164/165cm
Rozpiętość ramion (liczona od palców środkowych): 162/163cm
Wiek: 15 lat.
Inne: Strzelać będę na powietrzu, więc może zdarzyć się wiatr. Nie powinien być duży bo działka na której będę strzelała jest w środku lasu

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, I pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2017, 10:42:09 pm wysłana przez Kanra »

Munin

  • Gość
Odp: Łuk dla Nie początkującej
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2017, 05:30:27 am »
ad 1. Ciężko stwierdzić bez przymierzenia ale strzelając na ślepo 16# - 18#;
ad 2. Twoja wyliczona długość naciągu to niecałe 26" czyli realna do techniki sportowej będzie mniejsza;
ad 3. Strzały karbonowe i aluminiowe różnią się materiałem z którego wykonane są ;)
        Ja wolę karbon, alu jest cięższe co akurat początkującym wychodzi na zdrowie, alu się krzywi.
        Trzeba zdecydować samemu z czego się chce strzelać.
ad 4. Myślę, że nie jedną osobę znajdziesz która doradzi w końcu Poznań to duże miasto, sklepu tam raczej nie ma.
ad 5. Chodzi o takie coś? https://sklepluczniczy.pl/maty/468-stojak-pod-mate-slomiana-sklep-luczniczy.html?search_query=stojak+pod+mate&results=1
        A może takie coś? https://sklepluczniczy.pl/60-maty
ad 6. Obecnie jestem w pracy i mam słabego neta ale później coś się wymyśli aczkolwiek za 700 zł to okazjonalnie jakieś ILF może by się trafił a jak nie to polecane Polarisy pozostają.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 05:32:31 am wysłana przez Munin »

Aras

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Łuk dla Nie początkującej
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2017, 08:32:18 am »
Hej,
Polecam sklep http://sklep.poznanskiecentrumlucznicze.pl/. Zadzwoń, umów się stacjonarny sklep mieście się na Zeylanda blisko starego zoo.

Kanra

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Łuk dla Nie początkującej
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 23, 2017, 11:52:50 am »
Hej,
Polecam sklep http://sklep.poznanskiecentrumlucznicze.pl/. Zadzwoń, umów się stacjonarny sklep mieście się na Zeylanda blisko starego zoo.

Słyszałam o tym sklepie, ale nie byłam pewna czy przypadkiem nie ma sprzętu takiej jakości jak Militaria


ad 1. Ciężko stwierdzić bez przymierzenia ale strzelając na ślepo 16# - 18#;
ad 2. Twoja wyliczona długość naciągu to niecałe 26" czyli realna do techniki sportowej będzie mniejsza;
ad 3. Strzały karbonowe i aluminiowe różnią się materiałem z którego wykonane są ;)
        Ja wolę karbon, alu jest cięższe co akurat początkującym wychodzi na zdrowie, alu się krzywi.
        Trzeba zdecydować samemu z czego się chce strzelać.
ad 4. Myślę, że nie jedną osobę znajdziesz która doradzi w końcu Poznań to duże miasto, sklepu tam raczej nie ma.
ad 5. Chodzi o takie coś? https://sklepluczniczy.pl/maty/468-stojak-pod-mate-slomiana-sklep-luczniczy.html?search_query=stojak+pod+mate&results=1
        A może takie coś? https://sklepluczniczy.pl/60-maty
ad 6. Obecnie jestem w pracy i mam słabego neta ale później coś się wymyśli aczkolwiek za 700 zł to okazjonalnie jakieś ILF może by się trafił a jak nie to polecane Polarisy pozostają.

Dziękuje za pomoc. Co do strzał,  to po prostu zacznę od tańszych, a jak utrzymam zapał,to kupię też drugi rodzaj.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk dla Nie początkującej
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2017, 12:14:37 pm »
Kup sobie strzały karbonowe w stylu najtańszych Avalonów, aluminium przy miękkich spinach będzie się szybko krzywić.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: Łuk dla Nie początkującej
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 23, 2017, 01:36:30 pm »
Jak widzę w Poznańskim Centrum Łuczniczym rządzi sprzęt do łucznictwa tradycyjnego, z klasyki jest tylko jeden tani entry level sprzęt do wyboru, to samo ze strzałami w chorobę drewniaków a Avalon Tyro o 25% drożej niż u naszego kolegi Herr Flicka. Polecam się przejść i dobrać pod siebie moc łuku i długość strzał ale zakupy zrobić online w zaufanych sklepach.
Tak jak pisał Jacek, kup karbony (nie polecam Inspire, mają miękkie groty i ogólnie są trochę gorsze od Tyro i o niego gorsze od Cross-X), będziemy znać moc łuku i realną długość naciągu coś poradzimy w temacie spine strzał.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 08:15:17 pm wysłana przez Munin »

Kanra

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Łuk dla Nie początkującej
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2017, 06:34:41 pm »
Znalazłam na allegro ofertę łuku Fantom firmy Cartel.
Siła naciągu: 22-40 ibs
Długość łuku: 68/70"


Jest to cały zestaw, w którego skład wchodzi:
-Majdan (Cartel Fantom)
-Ramiona (Cartel Fantom/Axiom+/ Samick)
-Podstawka (sportowa magnetyczna Cartel Midas/Decut)
-Button (Black Sheep)
-Celownik (Cartel Tournament)
-Stabilizator centralny (Cartel/ Axiom + 28/30")
-Cięciwa (dakronowa)
-Kliker (Cartel)

Łuk jest nie używany, I kosztuje 819 zł. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy opłaca się to kupować? Czy cena jest ok. W stosunku do jakości, I które z podanych do wyboru części składowych zestawu bardziej opłaca się wybrać?

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Łuk dla Nie początkującej
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2017, 09:26:53 am »
Wydaje sie to byc uczicwa oferta, kwestia tylko czy chcesz tyle placic:)
Phantom to raczej nizsza polka lukow olimpijskich, ale uwazam ze nowy zestaw jest spokojnie tyle wart.

Do twojej dlugosci naciagu powinnas szukac luku 66", ale stawiam, ze nic sie nie stanie jesli bedziesz uzywala dluzszego- tu musi sie wypowiedziec ktos z wiekszym doswiadczeniem.

z tego zestawu JA wybralbym ramiona samick, podstawke decut, a staba nie wiem, bo jeszcze nie uzywam- nie sadze tez zeby na tym poziomie byla jakas olbrzymia roznica, ludzie jednak polecaja cartela.

Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII