Autor Wątek: Pierwszy łuk klasyczny  (Przeczytany 3403 razy)

radek64

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Pierwszy łuk klasyczny
« dnia: Lipiec 21, 2017, 01:34:44 pm »
Witam, przymierzam się do zakupu "pierwszego" łuku.
Po przejrzeniu kilku poradników i wpisów na forach doszukałem się kilu opcji:
- Samick Polaris Optimo
- Core Pulse Archery

Samick jest bardzo polecane praktycznie wszędzie. Co do Core Pulse nie znalazłem informacji. Zastanawiam się nad nim głównie ze względu na atrakcyjną cenę i zestaw w jakim jest sprzedawany na centrum-lucznicze.pl

Przy 178 cm wzrostu wybrałem raczej 68".

Może ktoś przybliżyć jakieś informacje o Core Pulse ? Albo wykazać za i przeciw i doradzić ewentualne konieczne akcesoria do Samicka ? Strzały najlepiej karbonowe.

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Pierwszy łuk klasyczny
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2017, 01:57:19 pm »
Ten sam luk, tylko Core zauwazalnie gorzej wykonany od Samicka.

Mniej dynamiczne ramiona na korzysc Samicka.
Lepsze wykonanie majdanu w przypadku Samicka.

68" dlugosci to dlugosc na ktorej powinienes sie skupic, ale warto sprawdzic najpier swoja dlugosc naciagu bo to do niej dobierasz wielkosc luku.

Sam posiadam majdan Core i jest spoko, chociaz Samick ma wygodniejszy grip, lepiej osadzone gniazda celownika i staba, metalowe uchwyty na ramiona i ogolem jest przyjemniejszy w odbiorze.
Natomiast ramiona Optimo+ ktorych uzywam przewazaja nad core plus jakoscia wykonania i dynamika- subiektywne wrazenie.

Jesli zamierzasz brac lucznictwo na powaznie to nieistotne ktory z tych zestawow wybierzez bo za 3-6 miesiecy bedziech chcial przeskoczyc na lepszy sprzet.
Jednakowoz Samicka bedzie Ci duzo latwiej sprzedac.

Z akcesoriow potrzebujesz: podstawke plastikowa, celownik, nic dentystyczna, ochrone na przedramie- tzw bracer, skorke na palce aka finger tab.

Poczytaj forum to dowiesz sie o wiele, wiele wiecej.

Podziel sie na co w koncu sie zdecydowales po zakupie.
Pozdrawiam i zycze powodzenia w zakupach.


G

Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

radek64

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy łuk klasyczny
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2017, 04:26:32 pm »
Rozumiem... W takim razie chyba wybrałbym Samicka tym bardziej, że strzelectwo ma być na początek formą rekreacji. Zawsze to lubiłem (strzelałem z samoróbek) ale nie wiem czy inwestycja ponad 400 zł jest sensowna, wolę mieć dobry sprzęt a jeżeli będzie łatwiej sprzedać go później cóż tym lepiej może.

Długość naciągu wyszła mi 28.2" więc 28 powinno być wystarczające.

Nie wiem jak dobrać długość strzał w tym wypadku i jakie były by dobre. Zdecydowanie chciałbym kupić 3-4 carbonowe na start.
Jakiś tani polecany ochraniacz na ramię i finger tab ? Te najtańsze po ok 20 zł dają radę ?

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/11,samick-polaris-zestaw-metal-celownik
Ta wersja z celownikiem jest sensowna czy brać podstawową 20 złtaniej ?
I po co nić dentystyczna ? Jak z utrzymywaniem cięciwy ?

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Pierwszy łuk klasyczny
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2017, 06:24:50 pm »
Jeśli chcesz mieć przyjemność ze strzelania to wydaje się być sensowna, no ale decyzja oczywiście należy do Ciebie.

Powinieneś wybrać strzały o długości 29" lub 30" z uwagi na to, że początkującym zaleca się strzelanie ze strzał o jeden lub dwa cale dłuższych niż ich długość naciągu.

Do strzelania rekreacyjnego wystarczające będą strzały Easton Inspire jeśli karbonowe, lub Easton Jazz jeśli aluminiowe.
To jakie to będą strzały, mówię tu o Spinie, zależą od siły naciągu jaką wybierzesz.
Na początek nie polecałbym więcej niż 26lbs- ja zaczynałem od 18lbs.

Ochraniacz weź jakikolwielwiek- kwestia preferencji i budżetu- ja mam najtańszego Cartela, to samo dotyczy Taba- Najbardziej polecanym tabem na początek jest Decut Rugbii, ale może to być równie dobrze kawałek skórki z dziurką.

Ten zestaw, do którego ink wkleiłeś jest w porzadku, zakładając oczywiście, że chcesz strzelać używając celownika.
Nić dentystyczna przydatna jest żeby zrobić siodełko;)

Co masz na myśli mówiąc 'utrzymywanie cięciwy'?


Pzdr

G
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

radek64

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy łuk klasyczny
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2017, 10:47:04 pm »
Myslałem o naciągu 26-28. Strzały wybiorę 30-stki jeżeli będa za długie przy kolejnym zakupię wezmę 29 albo krótsze.
Celownik słyszałem, że łatwo zdemontować więc w razie co nie widzę przeszkód. Co do cięciwy chodziło mi o konserwacje. Widziałem różnego typu preparaty w tym wosk.

Poza tym może głupie pytanie ale ile sztuk takich ochraniaczy potrzebuję ?
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/423,ochrona-palcow-sportowa-skorzana


Coś więcej potrzeba ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2017, 11:16:41 pm wysłana przez radek64 »

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk klasyczny
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2017, 12:05:50 am »
Dobierz strzał do 6 szt bo 4 tym bardziej Inspire to niewiele jest, dobierz sobie najlepszy z możliwych napinaczy cięciw czyli taśmowy Avalon ;) http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/881,napinacz-do-cieciwy-bowstringer-avalon
Ochraniaczy na palce potrzeba mieć minimum jeden.
Na początek do cięciwy nie potrzebujesz nic, po jakimś czasie od strzelania co kilkaset - tysięcy strzałów cięciwa będzie wysychać i się zaczną na niej pojawiać kłaczki wtedy ją traktujesz jakimś mazidłem typu wosk pszczeli, do dakronowych cięciw jest najlepsze moim zdaniem.
Ja bym zmienił sklep...

radek64

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy łuk klasyczny
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2017, 12:19:01 am »
A jaki sklep polecasz ? Nie widziałem samicka za bardzo w innych a jak był to 80 zł drożej.

A co z tym sklepem ?
http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-klasyczny-samick-polaris-majdan-optimo-26-68.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2017, 12:33:23 am wysłana przez radek64 »

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk klasyczny
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2017, 01:14:10 am »
Sprawa własnych doświadczeń z danym sklepem. Rzuć okiem tutaj, napisz maila do każdego z zapytaniem o cenę i podejmij decyzję gdzie Tobie pasuje kupić. http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=6194.0

radek64

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pierwszy łuk klasyczny
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2017, 12:34:24 pm »
Dzięki :) Napisałem do 4 najlepiej ocenianych sklepów zobaczymy co i kiedy odpowiedzą :)

No i tak...
łuksport - podeszło do tego profesjonalnie, doradzili wszystko fajnie pięknie tylko nie za te pieniążki zestaw nad którym myślałem wyszedł 1/3 drożej
centrum łucznicze - kiepsko nieprofesjonalne zachowanie, brak doradztwa ( o co prosiłem w meilach) zbycie klienta by po prostu przejrzał stronę i zamówił tam co trzeba. Domówienie sprzętu którego nie mieli na stanie 2-3 tygodni też słabo wg mnie
sklep robinhoods - niestety tak jak wszyscy narzekali odpowiedzi nie dostałem będę musiał dzwonić..
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2017, 03:26:01 pm wysłana przez radek64 »