Autor Wątek: Początki łucznictwa - jak zacząć?  (Przeczytany 2496 razy)

kaczkon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Początki łucznictwa - jak zacząć?
« dnia: Lipiec 20, 2017, 01:05:05 am »
Witam serdecznie!
Moje pytanie jest takie samo, jak w temacie, tutaj jednak je rozwinę.
Mam 14 lat i całym moim nastoletnim sercem marzę o łucznictwie, ale wcześniej rodzice nie dali się namówić, bo "szybko ci się znudzi". W końcu się udało, ale cóż, jestem w kropce - nie mam pojęcia, od czego powinnam zacząć. Szukałam już klubów w okolicy, ale cóż, nic nie znalazłam (chyba że po prostu nie potrafię szukać).
Więc, łucznicy, jakie macie rady dla zakochanej w łucznictwie nastolatki? :D

Munin

  • Gość
Odp: Początki łucznictwa - jak zacząć?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2017, 04:15:47 am »
Kup tani łuk i dobrane do niego strzały i zacznij strzelać. Zastanawiałaś się jakie toto ma być łucznictwo?
Nagrywaj swoje strzelanie i dawaj do oceny bardziej doświadczonym łucznikom którzy będą wskazywać ewentualne błędy do skorygowania.
Skąd jesteś? Może jednak masz w pobliżu jakiś klub lub łucznika który mógłby udzielić pierwszych lekcji, sprawdzić oko dominujące i takie tam podstawy wyjaśnić.

Eddie

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Początki łucznictwa - jak zacząć?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2017, 11:15:31 am »
Hej,

Znalezienie klubu lub ludzi, którzy strzelają w twojej miejscowości ma początku może być trudne, ale nie zniechęcaj się. Zawsze możesz wysłać ogłoszenie na grupach typu spotted lub popytać w lokalnych OSiRach czy na facebooku. U mnie co prawda skończyło się to fiaskiem, ale ot urok małej miejscowości. Zawsze może tak, jak napisał Munin nagrywać to jak strzelasz i analizować treningi korespondencyjnie. Pamiętaj tylko o znalezieniu odpowiedniego miejsca do strzelania z łuku.

Zanim kupisz łuk możesz zacząć od lekkich ćwiczeń rozwijających mięśnie barków. Napisałaś, że masz 14 lat, więc odradzam trenażery i wyciskanie na sztangach, ale mogę polecić taśmy elastyczne lub małe sztangielki (ewentualnie ćwiczenie partii mięśniowch z małymi butelkmi wody) -  taśmy zazwyczaj są  pakowane po 3 sztuki (w zależności od siły naciągu) i łatwodostępne - można je nawet dostać w TESCO na dziale "sportowym".  W ćwiczeniach trzeba mieć jednak umiar zwłaszcza w tak młodym wieku.
Jandao Beginner (Black Limbs) 68'' 20#

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Początki łucznictwa - jak zacząć?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2017, 12:08:53 pm »
Zawsze warto się na początku przedstawić napisać skąd się jest a czasem można się zdziwić i to bardzo
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos