Autor Wątek: Łuk 31" co wybrać  (Przeczytany 2087 razy)

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Łuk 31" co wybrać
« dnia: Lipiec 19, 2017, 10:49:47 am »
Witam. Jako, że bozia obdarzyła mnie słusznym wzrostem (30,5") i do tego jestem lewusem - szukam bloczka (golas +-2 tysiące zł) którego bez problemu można by było postrzelać 3D, fields. Z tego co przekopałem forum to skleciłem taki zestaw:

PSE BRUTE FORCE LITE (2017) 70# (odpuszczony na 55-60#)
QAD ULTRA REST HUNTER
TROPHY RIDGE PURSUIT
JIM FLETCHER TEAM PRIMOS .44 CALIPER
OCTANE BALANCE-X

Koledzy pomóżcie jakie alternatywy można by było brać pod uwagę (max 3,5 tysiąca zł muszę się wyrobić).
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

Kendziior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Łuk 31" co wybrać
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2017, 11:56:01 am »
Ja właśnie po przesiadce z Stinger'a   na przyszly rok też będę szukał czegoś co będzie miało 31''.  Mnie będzie interesował głównie bloczek myśliwski, kiedyś natknąłem się na ten model jeżeli chcesz sprawdzić ewentualnie porównać

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/719,luk-hoyt-powermax-2017
W wersji Long Draw. 


PSE Stinger X 2017
JIM FLETCHER TEAM PRIMOS 44
T.r.u. Ball st-4
APEX COVERT EXTENSION 1-PIN Black Micro Wheel Versa-Pin
QAD ultra rest

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk 31" co wybrać
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 19, 2017, 01:06:38 pm »
Z tego co widzę to ten hoyt long draw nie dostępny (łącznie z jvd). Znalazłem jeszcze: http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-bloczkowy-bear-tremor-camo-realtree-70.html - na papierze porównywalny (trochę BH mniejsze) z PSE tyle, że z 6 stów droższy - a w czym lepszy nie mam pojęcia.
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

Kendziior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Łuk 31" co wybrać
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 19, 2017, 06:45:35 pm »
No trzeba bylo by prosić o ściągnięcie
PSE Stinger X 2017
JIM FLETCHER TEAM PRIMOS 44
T.r.u. Ball st-4
APEX COVERT EXTENSION 1-PIN Black Micro Wheel Versa-Pin
QAD ultra rest

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk 31" co wybrać
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2017, 09:11:18 pm »
Ze ściągnięciem to mały problem - chyba większość polskich firm się tam zaopatruje jak ktoś mądry na naszym forum napisał większość sklepów online to pasjonaci pośredniczący.
Druga ciekawostka - dzisiaj strzelałem (sorry Angel za strzałę hehe odkupię ;) ) ze Stingera ustawionego na 29" i oprócz tego, że łeb uciekał mi na bok to było "akceptowalnie" czyli cal albo półtora brakło.
Koledzy pomóżcie..ładować się w Stingera i 30"+pół cala na pentelce/spuście czy lepiej Brute force i na 30,5 ustawić + prawie cal w zapasie (tak wiem, że jeden Rabin powie tak a drugi inaczej) ale na prawdę jestem ciekawy opinii doświadczonych bloczkowców.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Łuk 31" co wybrać
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2017, 09:17:13 pm »
...sorry Angel za strzałę hehe odkupię...
Liczyłem, że wyłowisz, byłem do niej emocjonalnie przywiązany  :P :P nowa to już nie to samo  :P :P
p.s Jak ręka  ;D

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk 31" co wybrać
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2017, 11:23:54 pm »
...sorry Angel za strzałę hehe odkupię...
Liczyłem, że wyłowisz, byłem do niej emocjonalnie przywiązany  :P :P nowa to już nie to samo  :P :P
p.s Jak ręka  ;D
Za naukę trzeba zapłacić ;) ale nie ma tego złego jutro założę sobie "niebieską kartę" powiem, że żona mnie biła i się ręką zasłaniałem. No ale empirycznie udowodniliśmy, że jak strzelasz w stronę jeziora i karbon do niego wpadnie to masz że cztery minuty do niego dopłynąć zanim pójdzie na dno ;). I tak mam mętlik w głowie i dalej nie wiem co kupić.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka

Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

Kendziior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Łuk 31" co wybrać
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2017, 08:22:31 am »
Patrząc w ogóle od strony technicznej to ten brute force jest chyba wyżej w "hierarchii"  niż Stinger.  No i cena przecież też jest dość znacząco wyższa. Jest też sporo szybszy z tego co widziałem  w opisie.  Osobiście wolałbym większy zakres regulacji jeżeli masz taką potrzebę. Kiedyś w któryms poście odnośnie DL widziałem wypowiedź kogoś bardziej doświadczonego w temacie który mówił że na Pentelce  to się długości naciągu nie ustawia jeżeli się mylę to zaraz mnie ktoś poprawi ☺️
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2017, 08:25:13 am wysłana przez Kendziior »
PSE Stinger X 2017
JIM FLETCHER TEAM PRIMOS 44
T.r.u. Ball st-4
APEX COVERT EXTENSION 1-PIN Black Micro Wheel Versa-Pin
QAD ultra rest

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Łuk 31" co wybrać
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2017, 09:54:24 am »
To już chyba lepiej poczekać ten miesiąc dwa i zamiast tego brute force dołożyć i kupić vandette
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk 31" co wybrać
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2017, 12:39:04 pm »
Kolega Kaziu ma rację, zdecydowanie lepiej dozbierać i kupić Vandette. Albo jednak Stinger i lepszy osprzęt.
Pętelką nie da się przedłużyć prawidłowo długości naciągu. Zdecydowanie lepiej kupić łuk z odpowiednim zakresem regulacji.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk 31" co wybrać
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2017, 02:07:35 pm »
No i przede wszystkim, po raz enty jak masz zamiar strzelać z 55-60# to nie kupuj 70#.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk 31" co wybrać
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 20, 2017, 03:55:53 pm »
Vendetta - 30,5" trochę się boję, że jednak może być odrobinę za krótko (chyba podobnie jak Stringer) - ponadto znam siebie i jeśli zacznę tak "powoli zwiększać budżet" to się skończy na gołym łuku za 7 000 złotych :) dlatego ustaliłem sobie sztywny budżet.
No i przede wszystkim, po raz enty jak masz zamiar strzelać z 55-60# to nie kupuj 70#.
wiem..wiem... łuk wyjściowo na 60# ustawię (tak - świadomie - śmiało przez 2-3 godz jestem w stanie strzelać przy takim naciągu) i znowu moja "pazerność" się włącza, że lepiej mieć te kilka funtów więcej i nie żałować, niż nie mieć. Jaco przepraszam, że jako następny "gwałcę" Twoje poczucie (zresztą słuszne) know how łuczniczego  :P

Dziękuję Panowie za propozycje (podejrzewam, że jeśli był by dostępny hoyt powermax long draw to bym zmienił swój wybór).

Wyrobiłem się w 3,5 k w takim zestawie:
łuk: brute force
podstawka: ripcord code red
celownik: trophy ridge pursuit
stabilizator: octane balance x
peep: g5 meta magnesium
spust: tru ball stinger
+duperele do regulacji, kilka strzał.
Za kilka lat pewnie łuk do wymiany będzie (choć pewnie ten zostanie bo LH cięężko będzie sprzedać) - reszta planowana do zostawienia.
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3