Autor Wątek: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?  (Przeczytany 3950 razy)

Matijas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« dnia: Lipiec 15, 2017, 07:53:34 pm »
Witam wszystkich, chcę kupić sobie pierwszy łuk bloczkowy (myśliwski) w cenie do 2000 zł za goły łuk i wszystko potrzebne do strzelania do 600zł. Mam 15 lat, spokojnie naciągam 30lbs (może więcej, tyle ma mój obecny tradycyjny i nie mam z tym żadnego problemu) I nie chcę za często kupować nowych. I musi być cichy.

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/1015,luk-pse-brute-force-lit17 Na razie upatruję ten.

Nie mam zamiaru z niego kłusować. O cel nie pytajcie, jest legalny i jak najbardziej realny. Potrzebuję to co wyżej napisałem. I tyle.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2017, 11:46:16 pm wysłana przez Matijas »

Archi

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2017, 10:45:58 pm »
:) Łuk się do kłusownictwa nie nadaje.Kłusownicy potrzebują bardziej pewnych i szybszych metod pozyskania zwierzyny (podjechać samochodem ,palnąć załadować do samochodu i odjechać)a nie latania z łukiem po lesie czy wielogodzinnych zasiadek co by ich każdy zoczył .Fajny ten łuczek reklamowany przez PSE jako służący do polowań więc jest to definitywnie łuk myśliwski chodź do najszybszych nie należy,taniej cię wyniesie Stinger tej firmy i więcej kasy ci na lepszy osprzęt zostanie ( dobry celownik i niezawodna podstawka to podstawa,łuk to nie wszystko).Pozdro
Carbon Spider 80
Hoyt Faktor 90# Carbon Element 80
GT Kinetic 200

Matijas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2017, 11:27:43 pm »
Łącznie na wszystko mam 2600. Doradziłbyś może wszystko, co będę potrzebował do strzelania? Tak, żebym się w tym  budżecie zmieścił i żeby dało się z tego skutecznie polować, czego (na razie  i w Polsce) robić nie będę. Jak pisałem do innego celu. Ale specyfikacja musi zostać. Byłbym wdzięczny.  :) Co do kłusownictwa bałem się, że ktoś mnie weźmie za nienormalnego gimbusa, co chce parę saren ustrzelić. A znam historię o takich typkach co ze sportowego jakąś sarnę postrzelili...  :(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2017, 11:30:29 pm wysłana przez Matijas »

Archi

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2017, 10:02:29 am »
No to do łuku polecił bym podstawkę opadającą Quad HDX albo Whisper Biscuit chwytającą (ona jest stricte myśliwska ,niezawodna,bez żadnych mechanizmów ale przez to że ma podczas strzału cały czas kontakt ze strzałą do tarczowego,precyzyjnego strzelania odpada).Jeśli celownik to też pokusiłbym się na coś z górnej półki jak Viper predator micro tune, będzie ci służył latami, ja swój już mam chyba 6/7.Strzałki na początek jednak wziąłbym tańsze karbonowe  jak Easton power flight , jak się wstrzelasz i nie będziesz gubił strzał oraz ich niszczył na kamieniach to sobie kupisz coś lepszego.No i oczywiście dobry spust ale to, to najlepiej przymierzyć  sklepie (musi siedzieć dobrze,być wygodny :) ). pozdro
Carbon Spider 80
Hoyt Faktor 90# Carbon Element 80
GT Kinetic 200

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2017, 10:07:06 am »
PSE Stinger
Ripcord Code Red
Viper Predator Micro Tune
Powerflight
G5

Parametry łuku i strzał musisz już dobrać sam pod siebie.

Matijas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 16, 2017, 08:58:19 pm »
http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-bloczkowy-pse-brute-force-lite-2017-mysliwki-camo-70-3202.html

Myślę, że dużo lepszy ten dla mnie będzie, naciągnę go bez problemu, Lett off 80% bardzo dobrze, większa prędkość strzały, zawyżone są wiem, ale i tak jest większa, łuk mniejsze ATA ma, a mi na czymś mniejszym zależy. Regulacja co prawda nie jest taka duża, ale dam sobie radę z 45 lbs. To ten z pierwszego postu jak coś.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2017, 09:17:22 pm wysłana przez Matijas »

Matijas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2017, 09:00:21 pm »
Osprzęt będzie do niego pasował? Trochę dozbieram i dokupię całą resztę.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2017, 09:02:03 pm »
Na całą resztę poza łukiem 600 zł to za mało.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Matijas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2017, 09:18:04 pm »
Mogę pozbierać dłużej i kupię ten sam osprzęt, co proponowaliście.

Munin

  • Gość
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2017, 01:33:14 am »
15-to latek i 45 funtów...
Twoje zdrowie i Twoje panewki, zrobisz jak uważasz ale ja mimo wszystko rozważałbym coś bardziej słabego bo tu akurat nie chodzi o opcje "dam radę", po kilku treningach poranek zaczniesz od połowy paczki środków przeciwbólowych.

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2017, 08:12:04 am »
http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-bloczkowy-pse-brute-force-lite-2017-mysliwki-camo-70-3202.html

Myślę, że dużo lepszy ten dla mnie będzie, naciągnę go bez problemu, Lett off 80% bardzo dobrze, większa prędkość strzały, zawyżone są wiem, ale i tak jest większa, łuk mniejsze ATA ma, a mi na czymś mniejszym zależy. Regulacja co prawda nie jest taka duża, ale dam sobie radę z 45 lbs. To ten z pierwszego postu jak coś.
Ponad dwa tysiaki za jeden ze słabszych modeli PSE chyba nie ma sensu dawać. Ja bym ci proponował Hoyta Ignite - jest tańszy, mniejszy i zniesie o wiele więcej w terenie niż Brute. Jedyny ból z nim to że trzeba dokupić string stopper

Matijas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2017, 04:00:43 pm »
Ignita rozważałem, ale jest głośny. Nie koniecznie kupię ten model co proponowałem, ale zależy mi na tym, żeby się nadawał do skutecznego polowania. Macie jeszcze jakieś propozycje?

Matijas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2017, 04:06:21 pm »
A może lepiej by było kupić osobno ramiona, majdan, bloczki itp i samemu złożyć coś pod siebie?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2017, 05:33:07 pm »
Cytuj
A może lepiej by było kupić osobno ramiona, majdan, bloczki itp i samemu złożyć coś pod siebie?

 ;D Nie nie byłoby. Bloczki się kupuje jako kompletne łuki.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Matijas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy to dobry łuk myśliwski w cenie do 2000 zł?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2017, 10:17:54 pm »
A może dobrym wyborem byłby Hoyt CRX 32? Wszyscy chwalą, parametry z wyjątkiem regulacji mi pasują, aczkolwiek z czasem ja stanę się silniejszy, a nie słabszy, więc będzie ok, a na razie trochę postękam i naciągnę, będę musiał dużo trenować.