Autor Wątek: Niespodzianka dla faceta - łuk, proszę o pomoc  (Przeczytany 5258 razy)

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Niespodzianka dla faceta - łuk, proszę o pomoc
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 29, 2017, 06:33:49 pm »
Co do naciągu to tez trochę zależy od charakteru. Już tłumacze co mam na myśli. Niedawno sam miałem podobny problem co Ty- luk na prezent dla brata, 190cm 80kg wysportowany. Dużo czytałem bo sam jeszcze nie mam swojego łuku i koniec końców Samic polaris. I teraz jaki duży i jak mocny. Zaryzykowałem i kupiłem 34#70",  wiem dużo na pierwszy ale znam brata i jego charakter i wiem ze coś czym by zbyt lekko strzel uznałby za zabawkę i rzucił w kat. Dzisiaj dostał luk i jest mega zadowolony, moc mu imponuje (tak ze już 2strzaly zgubione w polu) i motywuje by strzelać. Nie każdy chce nauczyć się perfekcyjnej techniki i strzlac 10na zawodach niektórzy chcą się po prostu pobawić a wiadomo ze mocny luk zaimponuje bardziej niż "guma od majtek".

Pozdrawiam

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Niespodzianka dla faceta - łuk, proszę o pomoc
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 29, 2017, 11:35:52 pm »
strzały jakie poleciłem są karbonowe nie z włukna
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2017, 11:37:52 pm wysłana przez Akama »
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Niespodzianka dla faceta - łuk, proszę o pomoc
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 29, 2017, 11:37:46 pm »
Druga którą poleciłeś Core Recreaction jest z włókna szklanego jeśli wierzyć opisowi.

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Niespodzianka dla faceta - łuk, proszę o pomoc
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 29, 2017, 11:39:00 pm »
faktycznie zapomniałęm o drugiej opcji poprostu nie wiem ile złociszy pani ma
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

madlen

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Niespodzianka dla faceta - łuk, proszę o pomoc
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 30, 2017, 07:26:03 am »
Biorę karbonowe ;)

Witołd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Niespodzianka dla faceta - łuk, proszę o pomoc
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 30, 2017, 10:41:39 am »
Strzałki polecam karbonki. Kolega miał drewno, szybko się połamały Karbonowa też może pęknąć, ale mi jeszcze się nie zdarzyło, za to 2 zgubiłem. Strzałek im więcej tym lepiej bo lubią się gubić, choć to też kwestia dobrego przygotowania toru, najlepiej mieć za celem wysoki wał ziemny, albo rozwiesić stare koce.

Siła łuku - powiem tak, ja mam 25 funtów, kupiłem specjalnie miękki żeby nauczyć się bezboleśnie techniki, żeby kobieta też mogła postrzelać i żebym mógł postrzelać ze 2 godziny ciągiem bez zmęczenia (a nie wypuścić 10 strzał i iść do domu). W przyszłości jak już wyrobi się dobrą technikę, można wymienić łuk (albo same ramiona) na silniejsze, ja szyję 2 sezon i jak na razie nie odczuwam takiej potrzeby. Łuczek ma spory zasięg nawet tak miękki.

Jeśli zamierzasz strzelać razem ze swoim facetem polecam nabyć 2 ochraniacze na przedramiona, żeby każdy miał swój, bo zdejmowanie co chwila i zakładanie jest dość upierdliwe jeżeli będziecie strzelać razem na przemian.

Filsor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Niespodzianka dla faceta - łuk, proszę o pomoc
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 18, 2017, 12:56:38 pm »
Witam,
Podepnę się.

Dobór strzał.
Wzrost 171cm  Rozstaw od palca do palca 171cm
Zakupiony Polaris 68" 30 LBS
W sklepie doradzili mi by kupić (i takie już mam) carbon classic 1000 długośc 28.
1. Jaka długość będzie prawidłowa 27; 27,5; 28; 28,5?
2.Na kalkulatorze Eastona niema carbon classic(a przynajmniej ja nie widzę) ,więc nie mogę sprawdzić czy dobór był poprawny?
3. Jeżeli chciałbym spróbować strzelać ze strzał drewnianych to przy powyższym doborze sprzętu, jakie powinny posiadać parametry?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.


Samick Polaris 68" 30£ 27-28"
Carbon Classic 1000

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Niespodzianka dla faceta - łuk, proszę o pomoc
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 18, 2017, 01:41:32 pm »
Czesc,
carbon classic to Avalon nie Easton wiec na stronie Eastona ich nie bedzie;)

do Polarisa strzaly rzeczywiscie powinny byc ciut mieksze niz do szybszych ramion w lukach ILF ale imho 1000 do 30lbs beda za miekkie- ale ja sie na tym nie znam- ja mam spine 800 przy 28" dlugosci i do 26 lbs sa za twarde:)
Na twoim miejscu celowalbym jednak w 800/900

Dobre strzaly drewniane potrafia byc drozsze od karbonowych i chetniej sie lamia wiec jesli zaczynasz to polecilbym Ci jednak karbon.
Avalony Classic to fajna opcja i niedroga. Twoja wyliczona dlugosc naciagu to jakies 27.5" wiec powinienes patrzec na strzalki dlugosci ok 29".
Rzeczywista dlugosc naciagu moze sie jednak roznic z uwagi na roznic w budowie i postawe etc etc.

Jak juz masz to troche przypozno na sprawdzanie, hmm?
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Filsor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Niespodzianka dla faceta - łuk, proszę o pomoc
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 18, 2017, 02:25:53 pm »
Dzięki za szybką odpowiedz :)

To teraz spróbuje zamówić sobie  klasiki 2 sztuki 900 29" i 2 sztuki 800 29"

Jednak mimo wszystko chciałbym poznać system doboru  strzał drewnianych do mojego łuku .

Pozdrawiam,
Filsor
Samick Polaris 68" 30£ 27-28"
Carbon Classic 1000