Autor Wątek: Osprzęt do łuku  (Przeczytany 4669 razy)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Osprzęt do łuku
« dnia: Czerwiec 25, 2017, 12:03:32 am »
Wymyśliłem sobie, że będę kupował osprzęt, a wiosną za tyle kasy ile uzbieram kupię łuk. Teraz moje pytanie chciałem sobie kupić jedno pinowy celownik np http://www.e-luk.pl/product-pol-2601-Celownik-Trophy-Ridge-Pursuit-RH-1-Pin-019.html. Tylko teraz z takim celownikiem w jakiej kategorii na zawodach 3d będę klasyfikowany
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2017, 01:31:53 am »
Razem z tarczówkami, sportowymi celownikami i długimi lagami. Czyli w zależności od regulaminu CU, Freestyle Unlimited, Compound itd.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2017, 01:46:41 am »
Czyli jeżeli mam w planie później zrobić sobie kurs bowhunterski to lepiej poszukać jakiegoś wielopinowca
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2017, 05:23:47 pm »
A strzelał ktoś z celownika w którym piny ułożone są pionowo np http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/858,celownik-mysliwski-trophy-ridge-alpha-v5-piny-pionowe
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2017, 11:26:16 pm »
Posiadałem taki i ......masakra jak dla mnie. Czasami trzeba strzelić na odległość akurat pomiędzy dwoma pinami i tu problem. Nic nie widać. Gorąco nie polecam. Sam ma dwa Vipery z mikroregulacją (poziomo ułożone piny)i są OK

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

hans18

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 29, 2017, 03:16:42 pm »
Kolego w Cent.Łucz. tą podstawke masz za 209zł ,w serwisie powiedziano mi ze jest ok.tylko trudno sie ją ustawia .Stabilizator kupiłem     taki   http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/726,stabilizator-octane-by-bowtech-balance-x-regulowana-dl-7-do-11-cali  ,rozciągam go na maxa i wydaje mi sie że jest stabilniej.Do długich stabilizatorow polecam dokupić szybkozłączke ,jest wygodniej .

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2017, 03:22:57 pm »
Sklep to akurat nie gra roli to tylko przykłady
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2017, 01:42:46 am »
Jeśli chodzi o tą podstawkę, to ostatnio założyłem ją na łuku dziewczyny i jest ok. Ustawienie zajęło jakieś 10 minut. Kaziu jeśli poważnie myślisz o bowhuntingu, to wybierzesz zapewne szybki łuk, a do tego lepiej wybrać wersję HD lub HDX. Wg producenta są szybsze i posiadają tłumiki
Pozdrawiam

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2017, 07:13:15 am »
jak chcesz 1 pinowy to ja polecam HHA, mam i jestem przeszczęśliwy. Co do kursu to w czym problem? najgorszy 1 pinowy celownik jest lepszy od najlepszego wielopinowca- takie moje zdanie a trochę celowników już przerobiłem.
Jeśli już chcesz wielopinowy to najlepszy jaki miałem to VIper predator microtune - robi robotę.
podstawka to z mojego doświadczenia oraz kolegów - RipCord lub QAD. Poszukaj może trafisz jakąś okazję na zakup używanej. Stabilizator w łuku myśliwskim pełni bardziej rolę tłumika drgań, lagi tam przecież przykręcać nie będziesz. Co byś nie kupił będzie ok :) byle nie za długi. Ja mam prtzy łuku od kilku lat zwykły tani SVL (ten dłuższy) i jak dla mnie - gitara.
pozdrawiam.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 30, 2017, 06:56:00 pm »
Kolego Forlorn, a możesz podać jakieś konkretne argumenty odnośnie wyższości celownika jednopinowego nad wielopinowym. Pytam całkowicie poważnie i bez złośliwości, ponieważ ja mam całkowicie przeciwne odczucia. Zarówno u mnie jak i u kolegi wyniki ( na nieoznaczonych dystansach) poleciały na przysłowiowe " łeb i szyję". O ile w moim przypadku mogła to być kwestia braku wprawy o tyle u kolegi raczej nie. Obaj wróciliśmy do wielopinowcow i od razu było zdecydowanie lepiej.
Pozdrawiam

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 30, 2017, 07:18:23 pm »
Przecież przy wielopinowcach, przy odległościach pomiędzy tymi oznaczonymi pinami strzelasz na oko. Ma to sens podczas polowania, gdy zwierzak się przemieszcza i nie ma czasu na kręcenie celownikiem. Ale na zawodach cele są nieruchome. Wyliczasz sobie odległość, precyzyjnie ustawiasz pin pokrętłem na daną odległość i strzelasz. Nie wiem jak wielopinowiec może być lepszy i dokładniejszy. Nie mówiąc już o tym, że w emocjach możesz pomylić piny i celować nie tym co trzeba.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 30, 2017, 08:43:21 pm »
Mam odczucia podobne zdecydowanie mi się wszystko lepiej strzela jednopinowcem, czy to oznaczone czy nieoznaczone. Wygoda użytkowania i ustawiania nieporównywalna. I jeszcze na 3D przy odpowiedniej optyce często widać strefy na figurach. A na wielopinowcach to mnie szlag trafiał jak miałem dokonać jakiejś korekty na samych pinach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2017, 08:45:25 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 30, 2017, 09:05:29 pm »
Czyli lepiej jakikolwiek jedno pinowiec np http://sklep-robinhooda.pl/celownik-mysliwski-apex-rover-atomic-1pin-029.html  czy już trzeba położyć przynajmniej 1k. I tak prędzej czy później zmienię jak się dorobię trochę i wkrece w bloczki podobnie jak i łuk bo pierwszy pewnie będzie stinger 2018  żeby się ostrzelać
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2017, 09:10:34 pm wysłana przez KAZIU »
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 30, 2017, 09:14:30 pm »
Moja rada jest taka że jak chcesz strzelać rekreacyjnie czyli tarcza, 3D, Field i nie przeszkadza Ci być w kategoriach typu "CU" to bierz jednopinowca. Jak myślisz o polowaniu albo o 3D w wydaniu "HU" to wtedy wielopinowiec.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)