Autor Wątek: Osprzęt do łuku  (Przeczytany 4667 razy)

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 01, 2017, 12:15:45 am »
Koledzy, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Z racji tego iż łucznictwem zainteresowałem się właśnie ze względu na polowania (a jak sami zauważyliście, podczas łowów nie ma czasu na "grzebanie" przy celowniku) zostanę przy wielopinowcu. Dla mnie każde strzelanie czy zawody, to trening przed właściwym polowaniem.
Pozdrawiam

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 02, 2017, 12:27:11 am »
Odnośnie ewentualnej wyższości celownika wielopinowego nad jednopinowym czy też odwrotnie to rozstrzygnięcie tego dylematu nie jest według mnie tak oczywiste i nie można jednoznacznie powiedzieć ze jednopinowy będzie lepszy.
Ja najlepsze wyniki na zawodach 3d osiągnąłem strzelając w kategorii HU i bywało że w CU nie osiągnięto takiego wyniku.
Do dziś jak strzelam 3d  i liczę punkty to pomimo, że znam odległości raczej wygodniej jest z celownikiem wielopinowym bez szkła. Jeżeli chodzi o tarczę i te nasze 50m to już widać zalety szkieł plus bardzo dokładnej regulacji chociaż wyniki strzelając  naprzemiennie nie różnią się znacząco u mnie - tak do 5 pkt na 36 strzał. I nie jest to kwestia łuków bo celowniki przekładałem we wszystkich 3 łukach i wygląda to podobnie.

U mnie może być też kwestia tego, że praktycznie pierwsze 6 lat strzelania było tylko HU i CU sporadycznie. Dopieru jak zaczęło sie u nas 3d w wersji WA i Filed to  przeszedłem na jednopinowca. Myślę , że jezeli chodzi o 3 d to nikt nie ogarnie rozpoznania odległości co do 1 metra strzelanie tak HU i CU powinno być na podobnym poziomie punktowym - u jednych lepiej z celownikiem do HU a u innych z celownikiem do CU.

To oczywiście moje zdanie , które akurat potwierdza doświadczenia Kolegów strrzelających z wielopinowców.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 02, 2017, 01:45:18 am »
Jak myślisz o polowaniu albo o 3D w wydaniu "HU" to wtedy wielopinowiec.
lekka bzdura, coraz wiecej myśliwych przerzuca sie na jednopinowce, sam do nich należe - na polowaniu strzelasz przeważnie od 10m do 30m maks , i co za tym idzie mając szybki łuk ( IBO powyżej 330fps) to mając jednopinowca ustawionego na 20m możesz spokojnie strzelić nim na 30m czy 10m - nic nie musisz przestawiać, żadnej róźnicy to nie zrobi, komora jest duża i dodatkowo pomaga duży broadhead. Znam pare myśliwych którzy jeszcze pare lat temu nie wiedzieli polowania bez wielopinowca - dziś nie zamienieliby jednego pina na nic innego.
Także Seavolve radze ci spróbować polowania z jednym pinem jak tylko masz okazje - jeszcze nie znam osoby która by powróciła do celownika wielopinowego po takiej próbie
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2017, 01:52:00 am wysłana przez MD »

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 02, 2017, 10:00:32 am »
Ale mi daliście do myślenia nieźle już prawie byłem zdecydowany na wielopinowca,  teraz znów się zastanawiam, a to dopiero celownik jeszcze podstawka
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 02, 2017, 11:50:03 am »
Cytuj
lekka bzdura
Aha, skoro część poluje z jednopinowców to już wielopinowiec na polowaniu to bzdura?
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2017, 12:06:36 pm »
Cytuj
lekka bzdura
Aha, skoro część poluje z jednopinowców to już wielopinowiec na polowaniu to bzdura?
Ja polowałem z wielo i jednopinem i twierdze że to co piszesz to bzdura.
Rozumiem że ty polujesz tylko z wielopinowcem skoro tak piszesz??
Pozatym czasy gdzie wybór wiekszości jest najlepszy mineły dawno temu

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2017, 12:21:35 pm »
Jeden woli rybki, drugi akwarium, jeden taki celownik, drugi taki. Nigdzie też nie pisałem że myśliwski jednopinowiec nie nada się do polowania. Zarzucanie ludziom że piszą bzdury tylko dlatego że sugerują inne rozwiązanie jest zwyczajnie lekko chamskie. Proponuję zmienić ton dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2017, 12:27:24 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 02, 2017, 12:26:37 pm »
MD dałeś mi do myślenia :) może faktycznie jeszcze kiedyś spróbuję z jednopinowcem. Tym bardziej że właśnie jedzie do mnie, nowy szybszy łuk ;D. Póki co, z moich doświadczeń, mnie szło znacznie lepiej przy użyciu celownika wielopinowego.
Pozdrawiam

Kaziu ja wybrałem podstawkę qad HDX, za dwa tygodnie będę mógł się na jej wstępnie temat wypowiedzieć. Jeśli chodzi o qad hunter to dziewczyna strzela (stinger X) i jest zadowolona

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2017, 12:32:20 pm wysłana przez seavolve »

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 02, 2017, 12:49:41 pm »
Jeden woli rybki, drugi akwarium, jeden taki celownik, drugi taki. Nigdzie też nie pisałem że myśliwski jednopinowiec nie nada się do polowania. Zarzucanie ludziom że piszą bzdury tylko dlatego że sugerują inne rozwiązanie jest zwyczajnie lekko chamskie. Proponuję zmienić ton dyskusji.
Nie odpowiedziałeś czy polujesz z wielopinowcem wiec zgaduje że nie - popraw mnie jeśli się mylę
Więc to co piszesz w temacie polowania to tylko teoria nie poparta jakąkolwiek praktyką - bezsensu, nie uważasz? Tym bardziej że jesteś tu moderatorem i ludzie trochę wyżej cenią twoją opinie a tu taki zonk

Ja wyraziłem swoją opinie na temat celowników, która znacząco się rożni od tego co można wyczytać z AT ale tak jest nie tylko w tym temacie, poprostu najpierw trzeba spróbować aby mieć zdanie a nie jak robot powielać opinie większości.

MD dałeś mi do myślenia :) może faktycznie jeszcze kiedyś spróbuję z jednopinowcem. Tym bardziej że właśnie jedzie do mnie, nowy szybszy łuk ;D. Póki co, z moich doświadczeń, mnie szło znacznie lepiej przy użyciu celownika wielopinowego.
Pozdrawiam

Kaziu ja wybrałem podstawkę qad HDX, za dwa tygodnie będę mógł się na jej wstępnie temat wypowiedzieć. Jeśli chodzi o qad hunter to dziewczyna strzela (stinger X) i jest zadowolona

Pozdrawiam
Seawolve ja też byłem przeciwnikiem jednegopina i to zarówno w normalnym strzelaniu jak i na polowaniu ale jakoś poszło - spróbuj jak bedziesz miał okazje
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2017, 12:56:43 pm wysłana przez MD »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 02, 2017, 12:53:00 pm »
Nie, nie uważam żeby moja rada była bez sensu. Z tego prostego powodu że wielopinowiec również nadaje się do polowania i nie nie trzeba być myśliwym aby o tym wiedzieć. Opinie sobie wyrażaj jakie sobie chcesz, mi się nie podoba styl w jakim to robisz.

Cytuj
Ja wyraziłem swoją opinie na temat celowników

I jest ona wg ciebie jedyną słuszną a każdy kto ma inną bzdurzy? Czyli żeby było jasne - wg ciebie używanie wielopinowca na polowaniu to bzdura? Dobrze rozumiem?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2017, 01:02:39 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 02, 2017, 01:04:34 pm »
Jaco nie uważam że jest jedyną słuszną natomiast jest bardzo dobrą alternatywą ale o tym nie wyczytasz w internecie, tu pomaga jedynie praktyka i opinie innych ludzi co polują z rozmów na żywo. Dlatego też jest fajnie pogadać z kimś ktoś choć pare razy był na polowaniu bo jego rady i spostrzeżenia są milion razy bardziej przydatne niż twoje jako teoretyka.
To jakbyś nie miał roweru i w życiu na nim nie jeździł a doradzał na forum kolarskim
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2017, 01:08:11 pm wysłana przez MD »

seavolve

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 112
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 02, 2017, 01:52:34 pm »
Koledzy w kwestii celownika już i tak zrobiliśmy Kaziowi przysłowiowa "wodę z mózgu". Może teraz aby ostudzić emocje wypowiemy się na temat podstawkę. Ja mam doświadczenia z trzema. "Ciastko" - fajna sprawa dla początkujących, ale: spowalnia strzałę szczególnie przy oklejeniu heli.
Nap Apache - moim zdaniem jest ok, jak komuś nie przeszkadza wielkość. Podobno nie nadaje się do szybkich łuków (gdzieś tak czytałem). Nie ma możliwości zablokowania widelek w górnym położeniu.
Qad hunter - już pisałem
Qad HDX - napiszę jak przetestuje ;)
Pozdrawiam

piter1984

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 04, 2017, 09:51:53 am »
oj też możemy zrobić wodę  ::) Ja ostatnio skusiłem się na zakup podstawi opadającej z ali. W pl też jest ona sprzedawana z tym że 3 razy drożej. Chwalę sobie. zdecydowanie lepiej się strzela i co najważniejsze celniej niż z blaszkowej.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 04, 2017, 11:37:18 am »
Cytuj
i co najważniejsze celniej niż z blaszkowej.

A to ciekawe ;) Ja nie zauważyłem żadnej różnicy w celności między opadającymi a blachami. Z blach strzela większość sportowych łuczników i osiągają wyniki często zbliżone do maksymalnych.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2017, 11:39:50 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


piter1984

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Osprzęt do łuku
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 04, 2017, 11:43:57 am »
Cytuj
Z blach strzela większość sportowych łuczników i osiągają wyniki często zbliżone do maksymalnych.

Za pewne z nieco lepszej niż ja strzelałem, albo lepiej ustawionej, albo...