Autor Wątek: Strzały łuk palce  (Przeczytany 2401 razy)

Tibo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Strzały łuk palce
« dnia: Czerwiec 10, 2017, 06:51:01 am »
Witam,
Od jakiegoś czasu świetnie się bawię z moim samickiem. Po okresie przystosowania się do mojego nowego przyjaciela mam parę pytań:
1 Czy warto kupować ochraniacz na palce?  Po ostatnim strzelaniu trochę je sobie uszkodziłem ale podobno warto poczekać aż palce same zaczną się chronić dodatkowym naskurkiem.
2 Czy strzały mogą wystawić poza majdan?  Kupiłem komplet 12 strzał po naciągnieciu łuku około cala może mniej wystaje poza majdan. Czy ma to jakiś negatywny wpływ na jakość strzelania? 
3 Jaki stosunek ma cięciwa do łuku?  Mam łuk 36 lbs jaka cięciwe mam do niego dobrać?
Samick Polaris 68"/34#
Easton Inspire 630

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzały łuk palce
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2017, 12:17:30 pm »
Skórka bądź rękawiczka na palce to podstawa.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Rafikwp.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Strzały łuk palce
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2017, 12:21:10 am »
1. Kup koniecznie.
2. To nie kłopot.
3. Pierwszy raz spotkałem się z takim pytaniem i szczerze mówiąc nie wiem co odpowiedzieć... może któryś z bardziej doświadczonych kolegów odpowie...

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Strzały łuk palce
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 11, 2017, 11:55:16 am »
Jak wyżej koledzy pisali
1. Kup bezapelacyjnie
2. kolega odpisał
3. To się nazywa BH ( Brace Height ) odsyłam do http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=7416.0
4. Jeśli pytasz się o ochronę na palce to czy masz na przedramię ? Jeśli nie obowiązkowo kup.
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Strzały łuk palce
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 11, 2017, 12:12:07 pm »
3. Cięciwa z łukiem ma stosunek ciągły...
Do Samicka Polarisa kup cięciwę Dakronową dedykowaną do długości Twojego łuku (około 4" krótsza od długości łuku ale długość łuku należy umieć zmierzyć).
Co się dzieje ze starą cięciwą, że potrzebujesz nowej?

Andrzej N

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Strzały łuk palce
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2017, 11:13:22 pm »
A czy pytającemu nie chodzi nie wiem, o grubość cięciwy?

Munin

  • Gość
Odp: Strzały łuk palce
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2017, 12:21:36 am »
Właściwie to w interesie pytajacego jest tak zadać pytanie żeby odpowiadajacy nie mieli wątpliwości o co chodzi.

Tibo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Strzały łuk palce
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 12, 2017, 12:29:10 am »
Kupiłem rękawice łuczniczą Geologic z Decathlonu nie miałem jeszcze okazji jej testować ale wydaje mi się, że na moje potrzeby wystarczy. Ogólnie moje pytania zrodziły się z tego, że zmieniłem ramiona w moim SP przechodząc z 20# na 34#. Przy naciągu 20# palce wytrzymywały kontakt z cięciwą natomiast po zmianie skóra palców już nie mogła sobie z nią poradzić. Z owej zmiany zrodziło się też moje pytanie czy cięciwa wytrzyma siłę nowych ramion. Kupiłem łuk w zestawie z cięciwa i nie wiem czy po zmianie ramion nie wypadałoby zmienić cięciwy tyle, że nie wiem czy to ma jakieś znaczenie. Strzelałem ostatnio i było wszystko dobrze.   
Samick Polaris 68"/34#
Easton Inspire 630

Munin

  • Gość
Odp: Strzały łuk palce
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 12, 2017, 09:03:28 am »
Cięciwa jest zrobiona z dużym naddatkiem wytrzymałościowym, ogólnie przyjmuje się, że ma być 8x mocniejsza od łuku, jedna nić Dakronu potrzebuje jeśli dobrze pamiętam 22 kg żeby ją zerwać, nici w cięciwie masz 10 - 12 to masz jeszcze spory zapas.
Rękawiczka z Decatlonu nie jest najszczęśliwszym wyborem. Jest miękka i daje bardzo słabą ochronę na palce, cięciwa nie ześlizguje się z niej płynnie. Lepiej byłoby dla Ciebie i Twojego łucznictwa jakbyś w jakimkolwiek sklepie łuczniczym kupił skórkę na palce za 9 zł albo bardzo dobrą skórkę Decut za 25 zł.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2017, 10:24:22 am wysłana przez Munin »