Autor Wątek: Strzałki samoróbki  (Przeczytany 2318 razy)

senseo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Emil
Strzałki samoróbki
« dnia: Maj 31, 2017, 05:46:55 pm »
Witam! Chciałbym zasięgnąć rady odnośnie wytwarzania strzał własnej roboty. Jakiego drewna najlepiej użyć, w jakie narzędzia się zaopatrzyć itp.
Wiem, że to nie jest prosta rzecz i zdaję sobie sprawę, że może tysięczna strzała mi wyjdzie w miarę dobrze, ale mimo to chciałbym zacząć, od czegoś w końcu trzeba.
Pozdrawiam!
Samick Polaris 68" 30#

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Strzałki samoróbki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2017, 06:25:32 pm »
Na pierwszym miejscu Cedr -lekkość i powtarzalność.
potem długo nic ;)
sosna z tym że trzeba uważnie wybierać promienie 8-9mm ze wskazaniem na 9mm i nadaje się do średnio mocnego łuku.
Jesion promień do 7,5
Świerk jest tańszy od cedru ale nie dość że ciężko dostać to dostać dobry materiał któy by się nadawał na strzałę
Brzoza i inne liściaste też się nadają pod warunkiem doboru materiału z tym że to jednak niska półka strzał.
Buk jest to ciężkie drewno, chyba że szyjesz z łuku któy ma więcej niż 26 funciaków. 9 mm promień lub 8mm buk ryflowany i ściąć do około 7,5mm

To tak naprędce :)

P.S przed napisaniem nowego wątku sprawdz czy piszesz w dobrym dziale
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2017, 09:23:47 pm wysłana przez Akama »
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

senseo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Emil
Odp: Strzałki samoróbki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2017, 08:13:03 pm »
Hmm, aby nabyć takie drewno to wystarczy skoczyć do tartaku i poprosić o jakikolwiek kawałek czy musi to być jakaś wyselekcjonowana część drewna? Chodzi mi o to żeby zrobić strzałę od podstaw. No i jakie powinienem mieć narzędzia, jakieś dłutka, skrobaki.. nie wiem. Zielony jestem :D
Samick Polaris 68" 30#

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Strzałki samoróbki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2017, 08:44:53 pm »
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Strzałki samoróbki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2017, 11:28:51 pm »
Na forum arcusa znajdziesz dużo informacji jak od początku zrobić strzałę ale nie polecam tej drogi. Kup u strzało-roba dobrane wagą co do 10 grain i spinaem do 2# i na takim komplecie promieni zrób sobie zestaw strzał.