Autor Wątek: Jakie strzały do Taipana  (Przeczytany 2032 razy)

Verkland

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Jakie strzały do Taipana
« dnia: Maj 30, 2017, 11:52:24 pm »
Witam. Mam pytanie posiadam łuk Taipan Touchwood o wdzięcznych wymiarach 60\30, do tego posiadam 4 strzały Easton Inspire 630.
Moje pytanie dotyczy czy te strzały odpowiadają parametrom łuku czy spin powinien być inny?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Jakie strzały do Taipana
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2017, 12:06:08 am »
Na podstawie tych informacji nie da się tego określić. Od tego są kalkulatory/tabele spinów na stronach producentów strzał.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Rafikwp.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Jakie strzały do Taipana
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2017, 12:27:01 am »
Easton na samym początku swojej strony oferuje wyszukiwarkę - wpisze dane łuku i długość strzał i zobacz jaki rodzaj strzał Ci wyrzuci i czy Inspire poleci Ci te z parametrem 630.

https://eastonarchery.com/archery/

Verkland

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jakie strzały do Taipana
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 31, 2017, 06:04:31 am »
Ja juz tam byłem bo czytając forum znalazłem ten link. Problem jest w tym ze nie wiem jakie mam FPS na tym łuku bo recurve to on chyba nie jest.  Nie mam możliwość przestrzelania go przez chrono.  Myślałem że może ktoś już miał doświadczenie z tym łukiem.

Verkland

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Jakie strzały do Taipana
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 31, 2017, 06:18:18 am »
Wpisałem w wyszukiwarkę recurve bow i jednak takie łuki jak mój pasują. Wiść sprawdziłem na tym linku i wygląda że strzały, które posiadam pasują :)
Czy mżona postawić znak równości między spinem strzały drewnianej a carbonowej?

Munin

  • Gość
Odp: Jakie strzały do Taipana
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 31, 2017, 11:47:41 am »
Nie można to znaczy można jak się wie jak :D
Ogólnie wałek (drewno) konstrukcyjnie ma zupełnie inna wytrzymałość przez co ugina się troszeczkę inaczej niż rurka (karbon).
Do wyliczenia poprawnego parametru ugięcia potrzeba poprawnej długości naciągu strzelającego.