Autor Wątek: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego  (Przeczytany 7930 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2017, 04:08:51 pm »
Jaco oczywiście, że tak i to nie podlega dyskusji (zapomniałem, że kolega chce być bloczkowcem), my tradycyjni jesteśmy w obsłudze mniej skomplikowani :D

Kaszmirowy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2017, 04:18:35 pm »
Ale Panowie, ja nie chce być zawodowcem, bo w Polsce się to nie opłaca. Ja chcę jeździć na zawody, licencję wykupię sobie sam. Sam nauczę się strzelać a na Olimpiade się nie wybieram :)

lukaszn

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2017, 09:16:30 pm »
Żeby jeździć na zawody nie potrzebna licencja skoro na olimpiady się nie wybierasz. Jest masa turniejów dostępnych dla każdego

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2017, 09:43:27 pm »
Jeśli chce strzelać tarczowo z bloczka to w praktyce musi mieć i licencję. Tylko czy ma to sens w dobie pomysłów "150 sekund na 6 strzał"... Ale tak jak piszesz jest tez dużo zawodów 3D i czasem Fielda w których związek palców nie macza.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2017, 09:45:36 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2017, 11:28:31 pm »
Tylko gdzie tu tytułowe "wyczynostwo" ?

Kaszmirowy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 26, 2017, 09:12:20 am »
Ok, może nie wyraziłem się dość jasno. Kupie łuk, wykupie licencję i będę jeździł na zawody :)
Wiem, ż emożna, bo rozmawiałem z dwiema osobami dużo starszymi ode mnie, które wyczynowo strzelają z bloczka od dawna - jedna od 13 lat a druga od 8. Rozmawiałem z nimi dopiero wczoraj, gdybym zrobił to wcześniej to pewnie obyłoby się bez tego posta tu na forum.
Nie bardzo rozumiem, jaki problem zrobił się na tym forum. W stanach bloczkowce są lepiej roziwjane jako konkurenja od tradycyjnych, po bloczkowcach nawet strzelanie na koniu jest bardziej rozwijane od tradycyjnego. W polsce bloczkowce leżą póki co, to prawda, ale nieprwadą jest, ż enie ma zawodów tarczowych dla cloczków, field, 3d i nie ma co robić jak się kupi bloczek. Nieprawdą tez jest, że jeśli ktoś nie ma 4 h dziennie żeby ćwiczyć ostro pod okiem trenera to lepiej żeby nie kupował bloczka. Powiem więcej, dla mnie nienormalną osobą jest ktoś kto chce się utrzymać z zawodowego strzelania z łuku i jedyne co robi to strzela po 4 h dziennie, bardziej realną opcją jest mieć normalną pracę i strzelac jak się ma chwilę wolnego, bo nie każdy może sobie pozwolić na 4 h strzelania dziennie, poza tym po co to robić skoro się ma bloczek, z którego jest mało zawodów?

Nie chce nikogo urazić, bo szanuję ludzi z pasją, ale nie rouzmiem trochę toru na jaki zmierza ta dyskusja, wychodzi w niej na to, że jeśli ktoś nie poświęci minimum 4 h dziennie na trening strzelania z bloczka to nie warto żeby go kupował. To jest według mnie bzdura totalna.

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 26, 2017, 09:22:20 am »
Czesc.

W ogole nie zrozumiales co ludzie do Ciebie napisali.
Przeczytaj jeszcze raz, tylko ze zrozumieniem.

pozdrawiam

G
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Munin

  • Gość
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 26, 2017, 10:19:03 am »
Ależ nie ma żadnego problemu. Zwyczajnie używasz słów których znaczenia nie rozumiesz i jesteś zdziwiony, że inni rozumieją je zupełnie inaczej niż Ty.
Nie porównuj Stanów do Polski bo jest to nie porównywalne z kilku względów, pierwszy i IMHO najważniejszy tam z łukiem polują a "prawo ziemi" pozwala polować każdemu kto chce. Drugi dzięki temu, że tam polują ogólny policzony stosunek łuczników do ogółu społeczeństwa wynosi ponad 6,5%. Trzeci czytenie po łebkach daje właśnie takie efekty jak za reprezentowałeś. Nie będzie nici porozumienia pomiędzy młodymi zbuntowanymi a starymi wkurzonymi bo ci pierwsi wielu rzeczy zwyczajnie nie dopuszczają do siebie.
Jaco , zamknij proszę temat jako wyczerpany, koledze godzina treningu wystarczy żeby być wyczynowcem.
Cytat: słownik języka polskiego
wyczynowy
1. «o sporcie: uprawiany intensywnie, z nastawieniem na osiągnięcie rekordowych wyników; też o zawodniku: uprawiający sport w taki sposób»

Kaszmirowy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 26, 2017, 10:36:42 am »
Ok więc może uściślę kilka rzeczy. Wbrew pozorom jestem osobą chętną do nauki a nie odpychającą naukę. Po drugie: Ja doróżniam bycie wyczynowcem od bycia zawdowcem, być może błędnie, ale to rozróżniłem. Wyczynowiec w moim mniemaniu to nie amator, który tylko w co drugą sobote idzie na 2 h postrzelać, tylko osoba, która ćwiczy, żeby jeździć na zawody i je wygrywać, ale zawodowiec to osoba, która w przeciwieństwie do wyczynowca, chce z tego żyć.
Przeczytałem dwa razy całą konwersację i jedyne co można wywnioskować to to, że nie ma sensu kupowac bloczka w Polsce z braku trenerów i czasu na trening, ale prosze, pamiętajmy, ż emoim celem jest jeżdżenie na zawody i tyle, nie chce z tego żyć, ba, nawet sam udział w zawodach zaliczę jako osiągnięcie celu, na początku nie marzy mi sie podium. Chciałem się wziąc za łucznictwo, wstąpić do sekcji, brac udział w zawodach bo miałem nadzieję, że tak to może wyglądać, ale widze, że tak się nie da i że jedyne co mi zostaje to nauka samemu.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 26, 2017, 01:19:57 pm »
Cytuj
ale nieprwadą jest, ż enie ma zawodów tarczowych dla cloczków, field, 3d i nie ma co robić jak się kupi bloczek. Nieprawdą tez jest, że jeśli ktoś nie ma 4 h dziennie żeby ćwiczyć ostro pod okiem trenera to lepiej żeby nie kupował bloczka

Ale przecież nikt tego nie pisał.

Cytuj
Przeczytałem dwa razy całą konwersację i jedyne co można wywnioskować to to, że nie ma sensu kupowac bloczka w Polsce z braku trenerów i czasu na trening

To błędnie wywnioskowałeś. Ludzie z forum i spoza forum biorą udział w zawodach mimo że większość z nich prawdziwego trenera bloczkowego nie widziała na oczy.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 01:28:45 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 26, 2017, 02:16:03 pm »
Od samego początku piszę zainwestuj w siebie, trenuj się sam tak jak robi wielu nawet olimpijczyków.
Zawsze możesz zrobić tak jak robią dzieciaki z mojego klubu, jadą na zawody mimo, że nie trafiają w tarcze no ale one chcą a rodzice nie mają nic przeciwko ;)
Ma to niesamowitego plusa, przyzwyczają się do stresu jaki towarzyszy zawodom i potem będzie im łatwiej.
Nie wiem jak temat wygląda w Polsce bo nie brałem tam udziału w zawodach ale w UK, Irl czy Francji rezerwujesz miejsce, płacisz i bierzesz udział, nikogo nie interesuje czy trafiasz :D
Kup sobie sprzęt i obserwuj dział o turniejach i Kalendarz Łucznika na FB a okazji do wzięcia udziału w zawodach będziesz miał dużo. Dokładając do tego zawody u sąsiadów (Czechów, Słowaków, Niemców i Rosjan) możesz nie znaleźć wolnego weekendu na grilla w ogrodzie.

Kaszmirowy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 26, 2017, 09:08:28 pm »
Najwięcej powiedział mi ostatni post. Zastanawiałem się nad czy nie jest tak, że do 90 % zawodów bloczki nie są dopuszczane z uwagi na fakt, że są bloczkami, że maty nie wytrzymają itd. takie odpowiedzi rzeczywiście słyszałem, nie wymyśliłem ich sobie, stąd moje pytanie. Wybaczcie mi, że tak stawiam sprawę, ale chcę w to wejść na poważnie. Z drugiej jednak strony nie mam 4 codziennie żeby strzelać, co najwyżej 3 razy w tygodniu, może łącznie około 8-10 h tygodniowo i nie wiem czy coś zdziałam mając tylko tyle. Łuk bloczkowy kosztuje kupę kasy ( nie wiem dla kogo ile to kupa kasy, ale ja mówię o Hoyt Ignite i jest to dla mnie dużo - 1290 zł chociaż wiem, że są łuki bloczkowe i po 7 tysięcy ) a nie chcę żeby po jego zakupie okazało się, że nie ma gdzie na zawody jeździć bo albo łuki tradycyjne albo wcale wszędzie. Dlatego prosze Was o radę, czy ak go kupię faktycznie będe miał te zawody dla łuku bloczkowego na które będe mógł pójść, jakiego rodzaju są to zawody (field, 3d, ale maty też? ).

Zależy mi na jego kupnie, ale tak jak mówię, jestem zbyt zielony, żeby odważnie wejśc do sklepu i go kupić bo nie wiem w co się pakuję.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2017, 10:21:52 pm »
Jeżeli będziesz trenował tyle godzin tygodniowo ile piszesz to w zupełności wystarczy, natomiast jeżeli chciałbyś być wyczynowcem i zdobywać rekordowe wyniki to trzeba by było właśnie te przykładowe 4 godziny dziennie trenować, ja tak tylko napisałem jako przykład, nie wiem czy ktoś w Polsce tyle trenuje :).
A jeżeli myślisz poważnie o łucznictwie, zawodach i jesteś tego pewny, to kupowanie takiego łuku jak Hoyt Ignite mija się z celem, raczej musiałbyś zainwestować w łuk tarczowy i nie musisz wydawać od razy 7 tyś, ale na początek te 3 do 4 tyś za zestaw, czyli łuk osprzęt spust i jakieś strzały np taki łuk tarczowy mam w dziale sprzedaży, oczywiście musisz się wpierw zorientować jakie parametry ma mieć Twój łuk.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 27, 2017, 11:16:25 pm »
Zawsze możesz zrobić tak jak robią dzieciaki z mojego klubu, jadą na zawody mimo, że nie trafiają w tarcze no ale one chcą a rodzice nie mają nic przeciwko ;)
Ma to niesamowitego plusa, przyzwyczają się do stresu jaki towarzyszy zawodom i potem będzie im łatwiej.

To jest super sprawa, nie tylko dla dzieciaków :) Dodatkowy moment, kiedy trzeba opanować trochę stresu i presji przyda się każdemu w życiu.

@merx - ja zawsze chciałem strzelać z łuku i też się trochę wahałem - bo czas, bo koszta, bo to i tamto. Ale na pierwsze zawody pojechałem już po 2 miesiącach i stanąłem w pojedynku z człowiekiem, który strzela dłużej niż ja żyję :)
Strzelam raczej przeciętnie, ale ja nie mam presji być najlepszym w kraju - dobry jestem w mojej pracy, a to jest mój sposób na spędzenie wolnego czasu razem z synem.
I to jest kolejny element - mogę z nim spędzić czas, pojechać wspólnie na zawody w gronie takich samych, jak nie większych pasjonatów.
Pojedziesz na jedne czy drugie zawody, poznasz nas osobiście i sam się przekonasz, że czasami od wyników ważniejsza jest dobra zabawa.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderatorzy
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 573
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 28, 2017, 12:28:31 am »



Pojedziesz na jedne czy drugie zawody, poznasz nas osobiście i sam się przekonasz, że czasami od wyników ważniejsza jest dobra zabawa.

Święte słowa. Wiec nic tylko cieszyć się swoją pasją i zarażać nią innych!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka