Autor Wątek: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego  (Przeczytany 7976 razy)

Kaszmirowy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« dnia: Maj 23, 2017, 12:10:06 pm »
Cześć czy ktoś wie, gdzie w Warszawie można strzelać z łuku bloczkowego wyczynowo? Jeżdzić na zawody, chodzić na treningi? Mam 25 lat i nie moge znaleźć klubu, który by zapewniał taką opcję.

Munin

  • Gość
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2017, 01:41:38 pm »
Jaką opcję masz na myśli?
Profesjonalny trener i treningi 3-5 razy dziennie? Zainwestuj sam w siebie, zacznij wygrywać jakieś bardziej i mniej lokalne zawody, poszukaj sponsora to i klub się znajdzie. Innej wersji "profesjonalnego" działania nie widziałem, no może poza AWFem gdzie trenuje się przyszłych mistrzów ale ich się obrabia od nastolatka a 25 latkowie mają już tytuły na swoich kontach.

Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2017, 01:55:21 pm »
No wlasnie musze przyznac ze troche mnie zastanawial ten temat.
Przez cale zycie uczeszczalem na jakies zajecia- sztuki walki, modelarnia etc.

Zawsze dzialalo to tak ze chodzilismy, cwiczylismy, placilismy za zajecia a jak byly zawody to sie reprezentowalo klub. Byl to poziom oczywiscie mniej lub bardziej amatorski.

Z twojej wypowiedzi, Munin, wnioskuje ze swiat nie dziala w ten sposob w przypadku lucznictwa?

Mozesz troche to przyblizyc?

Oczywiscie kieruje mna czysta ciekawosc, dopiero ucze sie trzymac luk;) ale moze w przyszlosci...
Sam pisales o zasadzie 10k godzin do osiagniecia poziomu mistrzowskiego;)

pzdr

G
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Kaszmirowy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2017, 02:27:26 pm »
No i szczerze mówiąc ja miałem nadzieję, że to wygląda tak samo jak napisałeś: płacisz, chodzisz, ćwiczysz, bierzesz udzial w zawodach i się rozwijasz byc może przechodzisz na zawodowstwo.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2017, 02:28:59 pm »
Działa tak samo, zapisujesz się do klubu wyrabiasz licencję PZŁucz i już jesteś "wyczynofcem", możesz jeździć na zawody pzłuczowskie i delektować się super pomysłami typu 150 sekund na serię 6 strzał  ;)

Zawodowstwo w łucznictwie i to w bloczku? Powodzenia. W Polsce w zasadzie wszyscy bloczkowcy są amatorami samoukami.

PS W Marymoncie pytałeś?

« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2017, 02:33:27 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Goall89

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 206
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2017, 02:35:52 pm »
Działa tak samo, zapisujesz się do klubu wyrabiasz licencję PZŁucz i już jesteś "wyczynofcem", możesz jeździć na zawody pzłuczowskie i delektować się super pomysłami typu 150 sekund na serię 6 strzał  ;)

Zawodowstwo w łucznictwie i to w bloczku? Powodzenia. W Polsce w zasadzie wszyscy bloczkowcy są amatorami samoukami.

PS W Marymoncie pytałeś?

No coz, to pozostaje sprawdzic jak to dziala w przypadku recurve w uk:)
Majdan Win&Win Exfeel 25"
Ramiona SF Elite Fibre Foam 34lb 70"
Stabilizator Axiom+ 30" + v-bar Stark i side rody Axiom+ 12"
Celownik Decut NAHA
Button Shibuya DX
Podstawka Spigarelli
Strzalki Avalon Carbon Classic 500 30"
Decut RUGBII

Kaszmirowy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2017, 02:42:55 pm »
Tak Jaco, pytałem. Nie ma takiej opcji, poza tym na ich stronie jest poniższy wpis:

"Nasz klub nie prowadzi szkolenia wyczynowego dla seniorów. Nie ma możliwości korzystania z porad szkoleniowców przez osoby dorosłe. Ze względu na duże trudy pracy szkoleniowej zapewniamy opiekę trenerską jedynie młodzieży z sekcji wyczynowej. Nie realizujemy i nie zapewniamy wyjazdów na zawody dla dorosłych zawodników."

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2017, 02:54:22 pm »
No takie są realia bloczkowe w Polsce, program szkolenia w zasadzie nie istnieje, trenerów mających pojęcie o bloczku można pewnie na palcach jednej ręki policzyć. Tak jak mówię jesteś skazany jak my wszyscy na naukę samemu ;) Dla związku liczą się w zasadzie klasyki bo to sport olimpijski. Musisz szukać klubu który "toleruje" bloczki ale na to że tam znajdziesz trenera bloczkowego i finansowanie wyjazdów na zawody to bym nie liczył.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2017, 03:03:42 pm »
Musimy rozróżnić profesjonalizm od amatorstwa.
Na całym świecie działa to bardzo podobnie, mamy małe klubiki sportowe wyłapujące te perełki szczególnie uzdolnione i się w nie inwestuje czas trenerów a czasem kasę klubową na lepszy jakościowo sprzęt. Reprezentowanie klubu na zawodach czy zlotach jest momentem kiedy można się sprawdzić z zawodnikami z innych klubów. I to jest cały czas amatorska drużyna sportowa. Schody się zaczynają kiedy chcesz przejść na zawodostwo czyli między innymi z tego żyć. W niewielu krajach na utalentowanego łucznika czeka miejsce w klubie biorącym udział w mistrzostwach świata.
Poczytaj regulaminy i inne ogłoszenia PZŁucz dotyczące wyborów kandydatów do kadry. To nie jest nawet polskie pospolite ruszenie, to jest jawny kolesiowski układ i nie jadą osoby najlepiej strzelajace a te które zostały wybrane.
EDIT
Cały czas pisze o wersji młodzik, bo z takiego człowieka będzie przyszły mistrz przed ćwierć-wieczem. Na dorosłych nikt nie ma planu Profi. Ja kilka razy byłem na zawodach z klubu w UK ale sam się finansowałem, klub mi nawet wpisowego nie opłacił.
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2017, 03:09:09 pm wysłana przez Munin »

lukaszn

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2017, 06:25:01 pm »
obawiam się że zawodników profesjonalnych u nas w kraju nie ma - zawodowiec żyje z danego sportu a utrzymać się ze strzelania z łuku jako zawodnik to chyba nie u nas w kraju

Kaszmirowy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2017, 08:42:15 am »
Marymont odpisał mi, że można zapisać się do nich do sekcji, wykupic licencję Polskiego Związku i ćwiczyć na własną ręke i brac udział w zawodach. Po prostu nie maja trenera do bloczków. A jeśli chodzi o strzelanie wyczynowe to na stronie łuczniczego marymontu można znaleźć w zakładce zawodnicy ludzi po 30 roku życia którzy strzelają  złuku bloczkowego wyczynowo. Także kupie łuk bloczkowy, na własną ręke będe się szkolił, wykupie licencję i będe jeździł na zawody.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2017, 10:57:53 am »
Także kupie łuk bloczkowy, na własną ręke będe się szkolił, wykupie licencję i będe jeździł na zawody.

A jak jeszcze będziesz strzelał cztery godziny dziennie to będziesz wyczynowcem 8)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Kaszmirowy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 25, 2017, 12:39:18 pm »
bzdura, uważam, że lepsze efekty będa z godziny strzelania dziennie w pełnym skupieniu bez gadania, niż 4 h przerywane fajkiem, rozmowami, telefonem itd.

Munin

  • Gość
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 25, 2017, 03:18:48 pm »
Jak na przyszłego mistrza niewiele masz wiedzy na temat intensywnych treningów.
4h strzelania to około 500 - 1000 wystrzelonych strzał w zależności od dystansu jaki po strzały trzeba pokonać.
Fajka, gadanie, telefon to jest strzelanie towarzyskie a nie trening zawodowca.
Zawodowiec staje sam albo z trenerem i napierdziela do tarczy, nie ma czasu na gadanie, fajkę czy pierdzenie w stołek. 10 strzał w serii i marsz do tarczy po strzały.
Ja podczas treningu wypuszczam w ciągu 2-ch godzin 400 strzał przy dystansie do 15 metrów, na 25 już spada mi ilość do 300.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzelanie wyczynowe z łuku bloczkowego
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 25, 2017, 03:52:43 pm »
Tyle że z bloczka przez 4h nie ma szans wystrzelać 1000 strzał ;) Realnie na 3 godzinny trening idzie 150-200 strzał.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)