Autor Wątek: --- Samick Polaris --- opinie, uwagi  (Przeczytany 83636 razy)

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: --- Samick Polaris --- opinie, uwagi
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 08, 2017, 02:21:15 pm »
Bo łuk generuje więszą energię?
Ja będzie za lekka strzała to dużą część energi przejmą ramiona, strzelanie bardzo lekkimi strzałami w mocnym łuku można poównać do suchaczy.

loginus233

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: --- Samick Polaris --- opinie, uwagi
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 08, 2017, 03:26:57 pm »
a jak mocny łuk naciągne w połowie to mogą być lekkie strzały

Munin

  • Gość
Odp: --- Samick Polaris --- opinie, uwagi
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 08, 2017, 04:40:36 pm »
Może uściślijmy żeby bzdety nie wychodziły.
Mocny łuk to pojęcie względne jest, nie mniej jednak zwyczajowo uważa się za łuk mocny taki który ma 60 funtów i więcej, te ponad 90 funtów mające podchodzą pod nazwę War Bow, a te poniżej 60 będą o mocy średniej. Twoje 30 funtów łapie się pod łuk słaby i jakbyś strzelać zaczął 80cm długości słomką do picia lemoniady mogłoby być za lekkie a każda strzała będzie się mieściła w rozsądnym przedziale wagowym.

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: --- Samick Polaris --- opinie, uwagi
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 08, 2017, 04:46:13 pm »
Ale kombinujesz jak koń pod górkę loginus.. inaczej albo zrezygnujesz albo kontuzja 
Po jaka cholere kupowałeś tak mocny łuk ze teraz jedyna opcja to napinanie do połowy :/
Lepiej zostawić łuk na ten miesiąc albo dwa i zabierz się za ćwiczenia. W azjatyckich krajach zanim w szkole łuczniczej uczeń dostanie łuk do ręki przez 6 mc przechodzi trening siłowy rozwijający odpowiednie partie mięśni.. i dzięki temu unikają od samego początku wyuczenia się złych nawyk itd.
Sam kupiłem odrobinę za mocny i przez miesiąc musiałem nadrobić w ćwiczeniach co teraz skutkuje na plus a do szczypiorka mi daleko ale siła sile nie równa.

« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2017, 07:32:25 pm wysłana przez Akama »
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon