Autor Wątek: Lukistrzaly.pl, ktoś kupował?  (Przeczytany 4780 razy)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Lukistrzaly.pl, ktoś kupował?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 14, 2017, 11:23:05 pm »
No to gratuluję krzepy ;) A twojemu narzeczonemu to już w ogóle ;) 40# dla kobiety i 62# dla faceta na początek to jakaś masakra. To po prostu bardzo dużo jak na początek dla przeciętnych ludzi.

Na pewno nie masz na myśli funtów? Bo siłę łuków podaje się w funtach a nie kilogramach.

Co do sensu wyboru marki to ja posłuchałbym się Otto ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 11:43:45 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Lukistrzaly.pl, ktoś kupował?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2017, 07:37:43 am »
Strzelam z bloczka co ma 68 lbs, mam też Samicka SHB co ma 55lbs przy 30'', dociągam do 29'' i jakiś 48lbs i jest ciężko tak powiem.
Tutaj główny problem jest taki, że ktoś opuścił trochę lekcji z fizyki i myli funty z kilogramami tak przypuszczam.

No i aby zostać w temacie wątku - w miarę porządne tanizny to jedynie Samick zostaje.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Antistes

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Lukistrzaly.pl, ktoś kupował?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2017, 10:19:26 am »
Nie, podaję w kilogramach i nic mi się nie pomyliło. W funtach 45 mój i 60 jego. Ja chciałam coś mocniejszego niż ta 18tka(40 funtów ) którą bez kondycji naciągam bez problemu. Poza tym nie planujemy wielogodzinnych treningów bo nie mamy na to czasu. Raczej chodzi o weekendowe krótkie sesje jako dopełnienie innych aktywności fizycznych.
Bardziej mnie interesuje dlaczego te luki od tej firmy takie kiepskie, bo dalej nie usłyszałam konkretów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2017, 10:29:42 am wysłana przez Antistes »

lukaszn

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Lukistrzaly.pl, ktoś kupował?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2017, 10:57:09 am »
weekendowe krótkie strzelanie zmieni się w długą i uciążliwą rehabilitację, a w najlepszym wypadku skończy szybkim zniechęceniem do łucznictwa. Ludzie nie zdają sobie sprawę jaka jest różnica między 40 a 60 lb, a jest kolosalna. Jeśli strzelałaś z długiego łukbisa to ma on słabe napięcie początkowe cięciwy i łatwo się ciągnie tym którzy nie są wysocy, mają niezbyt długi naciąg. 60 lb na hunterze to jest masakra , sprzęt dla bardzo doświadczonych i silnych łuczników, każdy inny łatwo sobie zrobi krzywdę, jeśli możesz odwołać zamówienie to szczerze doradzam. Łuki są liche bo są ciężkie, wolno wyrzucają strzałę i kopią, dają uderzenie na rękę trzymająca łuk co też sprzyja wszystkiemu co najgorsze. Łukbis dużo lepszy.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Lukistrzaly.pl, ktoś kupował?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2017, 01:51:49 pm »
Dziwie się, że ludzie nie czytają porad innych przed zakupami. Jest tu wielu łuczników którzy strzelają od lat i myślę, że zaledwie garstka ma lub zdecydowała by się na takiego huntera. Po pierwsze jeżeli się nie poluje to taka siła wg. mnie nie ma sensu nawet po drugie celowanie będzie masakra, a co za tym idzie irytacja z braku wyników sprawia iż łuk idzie w kąt lub trafia na sprzedaż. No i po trzecie po takim strzelaniu przy sobotnim grillu w niedzielę herbaty nie osłodzicie cukrem bo cały znajdzie się na stole
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Munin

  • Gość
Odp: Lukistrzaly.pl, ktoś kupował?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2017, 02:53:07 pm »
Moim zdaniem Twój facet jeśli nigdy nie strzelał będzie miał problemy z opanowaniem 60 # łuku. Znam sporo dziewcząt które strzelają z łuków o mocy 40# i to nie jest jakaś niesamowita niesamowitość ale one strzelają od dawna.

Nie da się wyjaśnić pracy łuku w sposób jednoznacznie zrozumiały w szczególności komuś kto ma małe doświadczenie w strzelaniu z łuku. Każdy inaczej rozumie pojęcia "kultura pracy" czy "gładki naciąg" albo "dynamiczny". Junak od Lazoskiego w porównaniu do hunterów Samicka czy nawet Ragim-a wypada słabo, jakość wykonania jest gorsza, dynamicznie jest wolniejszy, tego co miałem w łapach naciągało się jak typowego longbowa a nie recurva.
Zdecydowanie wolałbym zapłacić dwa razy więcej i kupić coś bardziej markowego.

Antistes

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Lukistrzaly.pl, ktoś kupował?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 17, 2017, 04:24:46 pm »
Dziękuję za wszystkie uwagi, w końcu wybraliśmy się doArcher's Den w Gdańsku i padło na łuki 35 i 45 funtów (falco legend i storm)