Autor Wątek: Konfiguracja Osprzętu  (Przeczytany 1974 razy)

Kendziior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Konfiguracja Osprzętu
« dnia: Marzec 24, 2017, 10:12:55 pm »
Witam wszystkich , założyłem temat chcący rozwiać wątpliwości jak i zaczerpnąć fachowego doradztwa odnośnie kilku kwestii

Powoli zabieram się za wymiany osprzętu w łuku , z tym tez wiąże się kilka kwestii ,
Jakis  czas temu zakupiłem PSE Stinger X w zestawie i teraz zaczynam zmieniać osprzęt
Co mnie głownie interesuje i co praktykuje to aktualnie strzelanie w terenie na nieokreślone dystanse , również planuje się wybrać w najbliższym czasie  na "tor 3D "  czy jak poprawnie to nazwać :D
Troszkę info o mnie : Mam 185 cm wzrostu i jeżeli dobrze mierzyłem rozstaw ramion ( Od środkowego palca do środkowego ) coś około 190 cm
Poprosiłem sprzedawce o wstępne ustawienia z racji iż to mój pierwszy bloczek, z tego co wyczytałem z tabelek to długość naciągu będzie wynosić coś około 29 cali
przy sile naciągu w granicach 55 lbs ( Będe chciał ustawić 60 w niedalekiej przyszłości )

1. Głownym problemem który mnie nurtuje podczas strzelania to takowy ze Nie jestem w stanie poprzez peep sight objąć całego celownika wraz z  obudowa
Przeziernik który był w zestawie to ten : http://www.centrum-lucznicze.pl/przezierniki  i ma on średnicę 6mm . oraz takowy celownik http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/731,celownik-5-pinowy-maximal-first-light
Pomimo tego ze nie jestem  w stanie objąć całego celownika jestem w stanie względnie dobrze skupiać strzały jeżeli wszystko mi wyjdzie jak powinno , ale pozostaje nie dosyt  oraz braki teorii i jak z tym sobie radzić , jaka była by różnica wgl w komforcie strzelania i celowania ,  dla tego tez proszę o poradę
Wyczytałem na forum ze można oddalić celownik , problemem u mnie jest to ze nie ma on zbytnio możliwości wysunięcia go w przód ponieważ już jest na maksymalnej odległości.

2.Aktualnie planuję wymienić celownik i szukam czegoś w granicy 200 zł plus minus(jestem w stanie lekko naciągnąć budżet jeżeli jest coś tego warte  )  , rozglądałem się po forum lecz natknąłem się na dyskusje o sporo wyższych modelach , wiem ze kwota o której mowa jest bardzo budżetowa lecz jeżeli z tej niższej półki jest coś godnego uwagi to prosiłbym o jakieś recenzje.
Myślę o celowniku myśliwskim , zastawiałem się nad jedno pinowym ale nie miałem okazji strzelać  i nie wiem jak mi to przypadnie do gustu , kilka pinów jak na razie nie sprawia mi problemow

3.Zmiana Peep sight'a  , rozważałem te dwa modele

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/507,jim-fletcher-tru-peep
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/506,g5-magnesium-meta

Nie jestem pewien  średnicy względem celownika czy jeżeli kupie celownik  z dłuższa szyna to średnice  peepa zostawić czy zmniejszyć .



3. Podstawka pod strzałę , w moim zestawie było zamontowane " ciasteczko " 
Na pewno fajne jest to ze strzała siedzi stabilnie dając takie poczucie pewności ze nigdzie się nie ruszy. Uczę się strzelać z rożnych pozycji wiec jest to przydatna rzecz ,
lecz widzę ze podstawka tez szybko się zużyje co za tym idzie mam wrażenie ze pozycja strzały zacznie ulegać zmianie co na pewno nie jest pożądane .
Na podstawkę podobnie chciałbym przeznaczyć coś około 200 zł , na forum znalazałem pozytywne opinie  tej o to :
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/460,qad-ultra-rest-hunter


Dodam że aktualnie strzelam ze spustu nadgarstkowego(Allen Master Hunter) który miałem w zestawie ale w przyszłym tygodniu dotrze do mnie palcowy( TruBall ST-4 Ultra) i na nim planuje kontynuować swoja naukę.
Starałem się i przeczytałem sporo dzięki temu forum wiele się dowiedziałem i pewnie jeszcze dowiem ;)
lecz teraz prosiłbym o pomoc i ewentualne ukierunkowanie
z góry Dzięki
 




 



PSE Stinger X 2017
JIM FLETCHER TEAM PRIMOS 44
T.r.u. Ball st-4
APEX COVERT EXTENSION 1-PIN Black Micro Wheel Versa-Pin
QAD ultra rest

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Konfiguracja Osprzętu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2017, 10:19:01 pm »
Twój orientacyjny DL to raczej 30 cali. Peep musisz dopasować metod prób i błędów ;)
Na celownik 200 zł to raczej mało żeby myśleć o zmianie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2017, 10:23:03 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Kendziior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Konfiguracja Osprzętu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2017, 06:29:44 am »
Powiedzmy jaka kwota wchodzi w grę aby myśleć o jakiejś zmianie ewentualnie który model polecisz. 
Jestem w stanie naciągnąć swój budżet jeżeli jest potrzeba
:)
PSE Stinger X 2017
JIM FLETCHER TEAM PRIMOS 44
T.r.u. Ball st-4
APEX COVERT EXTENSION 1-PIN Black Micro Wheel Versa-Pin
QAD ultra rest

Munin

  • Gość
Odp: Konfiguracja Osprzętu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2017, 03:44:54 pm »
Była na naszym targowisku Shibuya za 550 zł. Uzbrój się w cierpliwość i czatuj na okazję.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Konfiguracja Osprzętu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2017, 04:48:15 pm »
Powiedzmy jaka kwota wchodzi w grę aby myśleć o jakiejś zmianie ewentualnie który model polecisz. 
Jestem w stanie naciągnąć swój budżet jeżeli jest potrzeba
:)

Ja bym Ci proponował taki zestaw:
http://sklepluczniczy.pl/compound/1139-spigarelli-las-vegas.html
http://sklepluczniczy.pl/compound/1640-celownik-do-luku-bloczkowego-decut-click-sklep-luczniczy.html
Miałbys kompletny celowniczek tarczowy(ale dobry też do 3D i Field),już z soczewką.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Konfiguracja Osprzętu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2017, 05:14:45 pm »
Te lipko Spigarelli IMO nie jest warte swojej ceny, jak ma być budżetowo to bardziej się opłaca np Cartel Expert - jakościowo to samo, jest większe a dużo taniej. Celownik Decut, no od biedy się da, dużo też zależy na jak spasowany model się trafi. To jest taki celownik "na przebiedowanie" aż się uzbiera na markowy... Ale kolega pisał że chce myśliwski model. Jest kilka modeli jednopinowych np Trophy Ridge Pursuit no ale to około 400 zł trzeba wyłożyć. Niestety dobry celownik swoje kosztuje.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2017, 05:22:50 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: Konfiguracja Osprzętu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 25, 2017, 07:12:44 pm »
Będę zmieniał celownik mogę Ci sprzedać
http://sklepluczniczy.pl/hunting/2322-fuse-helix-micro.html
Wersja w camo. Powiedzmy za 300 + przesyłka
PSE StingerX 70# 29"

Kendziior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Konfiguracja Osprzętu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 25, 2017, 08:05:34 pm »
Dzis przestawiłem długość naciągu w łuku dałem na maksymalna czyli powinno być 30 cali
Myślę ze strzelało mi się znacznie przyjemniej jeżeli chodzi o sama pozycje oraz myślę ze łatwiej było mi uzyskać lepsze skupienie także dzięki za poradę ;)
Odnośnie celownika po dzisiejszym dniu stwierdzam ze problem tkwi  własnie w tym ze potrzebuje dłuższej szyny aby go odsunąć, aby idealnie zgrać peepa z obudowa.Trafiam nie najgorzej ale czuje ze tracę sporo komfortu i czasu na celowaniu jeżeli nie widzę w pełni wszystkiego wraz z poziomica na jednym planie
Jeżeli chodzi o sam typ to preferuje myśliwskie(Choć to chyba preferencja na zasadzie podoba mi się bo tak naprawdę to nie strzelałem z innych. Wyjątek  sportowy celownik  który miałem w Samick'u)  , z tego co widziałem sportowe tez są sporo droższe.
 
Znalazłem ten celownik który proponujesz :

1. http://sklepluczniczy.pl/hunting/1521-celownik-mysliwski-trophy-ridge-pursuit-sklep-luczniczy.html
2. Ewentualnie co myślicie o propozycji kolegi FUSE HELIX MICRO



« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2017, 08:13:01 pm wysłana przez Kendziior »
PSE Stinger X 2017
JIM FLETCHER TEAM PRIMOS 44
T.r.u. Ball st-4
APEX COVERT EXTENSION 1-PIN Black Micro Wheel Versa-Pin
QAD ultra rest

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Konfiguracja Osprzętu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 25, 2017, 10:42:20 pm »
Kolega znowu będziesz niezadowolony,bo te myśliwskie mają przeważnie krótką szynę(jest parę z dłuższymi-ale drogie). Sam piszesz ,że chcesz z regulacjąaby można było odsunąć celownik od majdanu i dobrze widzieć peepa w celowniku. Podobanie,podobaniem,ale trzeba wybierac to co najlepsze dla nas i wygodne w ustawieniach. Celowniki tarczowe są pod tym względem najlepsze. Celownik to bardzo ważny element wyposażenia. Warto kupic cos dobrego i cieszyc się strzelaniem.
Oczywiście jak zamierzasz polować ,to kupuj celownik mysliwski.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Konfiguracja Osprzętu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2017, 09:46:45 am »
Po zakupie Stingera w zestawie RTS też zmieniałem osprzęt. Kupiłem celownik Viper Predator, podstawkę Ripcord code red oraz spust Truball Stinger i jestem zadowolony. Celownik ma szynę więc można go dopasować do peepa.

Kendziior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Konfiguracja Osprzętu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2017, 10:37:44 am »
Spoko, dzięki za cierpliwość i  poradę chłopaki , nie bawem wrócę do Polski to postaram się wymienić osprzęt , :)
PSE Stinger X 2017
JIM FLETCHER TEAM PRIMOS 44
T.r.u. Ball st-4
APEX COVERT EXTENSION 1-PIN Black Micro Wheel Versa-Pin
QAD ultra rest