Autor Wątek: Spust palcowy  (Przeczytany 5354 razy)

JacekPSE

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Spust palcowy
« dnia: Marzec 06, 2017, 09:44:18 pm »
Uzywam spustu palcowego hot shot vapor. Jak trzymacie palce na tego typu spustach? Na ktorych zgieciach? Czasem sciskam za mocno i mi strzala z arrow resta spada.. wiec szukam mojego bledu..

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust palcowy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2017, 10:04:23 pm »
Dla mnie to trochę dziwne żeby określony sposób trzymania spustu miał jakikolwiek wpływ na spadanie strzały z podstawki. Ja staram się trzymać spust na paliczkach środkowych:



« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2017, 10:06:11 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Henk

  • Gość
Odp: Spust palcowy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2017, 06:54:10 pm »
Czy z bloczka można strzelać bez spustu? Powiedzmy na przykład ze skórki, jak z klasyka?

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Spust palcowy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2017, 07:09:36 pm »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Munin

  • Gość
Odp: Spust palcowy
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2017, 02:15:42 am »
Tylko raz widziałem jak gościowi spadała strzała z podstawki jak ruszał spustem. Miał on zza sztywnej linki zrobioną pętelkę i do tego strzały wchodziły na wcisk (może miał też za wąskiego tego d-loopa), każdy delikatny ruch ręką powodował ruchy nasadki i całej strzały.

Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Spust palcowy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2018, 02:33:54 pm »
Ja strzelam z łuku Reflex Caribou rocznik 2008 "z rękawicy". SUPER. Przy odpowiednio dobranej rękawicy tzn wielkość i twardość skóry celność podobna jak ze spustu ale satysfakcja i wyczucie łuku znacznie lepsze!

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust palcowy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2018, 05:14:08 pm »
Chciałbym zobaczyć jak ktoś bez spustu bloczkiem robi 340-350 pkt ;) No ale może i są takie roboty ;) Panowie wiadomo najważniejsza jest frajda ale ogromna większość zawsze będzie strzelała celniej ze spustu niż z palców. Przez prosty fakt że spust eliminuje dużą ilość błędów na ręce cięciwnej. Także ja mocno jednak zachęcam jak Bozia kazała strzelanie bloczkiem ze spustu ;) Poza tym na pewno jest to bezpieczniejsze i wygodniejsze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2018, 05:35:57 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Henk

  • Gość
Odp: Spust palcowy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2018, 05:58:54 pm »
Tak z ciekawości - co jest niebezpiecznego w strzelaniu bez spustu?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust palcowy
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2018, 06:11:37 pm »
Np to że dużo większy kąt cięciwy powodujący ściskanie palców w okolicach siodełka może doprowadzić do zsunięcia się nocka z cięciwy co jeśli będzie niezauważone poskutkuje suchym strzałem. Sam widziałem takie sytuacje w zwykłych łukach. Do tego mamy zupełnie inną mechanikę pracy strzały przez co podstawki bloczkowe przeznaczone do pracy ze spustem się niezbyt nadają do strzelania z palców.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2018, 06:16:20 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Spust palcowy
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2018, 12:58:02 pm »
-z tego łuku strzelam z podstawki Cavalier Free Flight Micro Arrow Rest. Sprawdza się znakomicie. W innym mam bardziej prosty model tej firmy. Kanadyjska APA miała jeden palcowy model. Moim zdaniem palce są mniej zawodnie niż spusty lub pętelki! Mniej sprzętu bo rękawica integruje się całkowicie z dłonią. Kwestja tylko odpowiedniego jej doboru. Oczywiście wskazany jest " długi łuk" a taki jest Reflex Caribou lub mój pierwszy "próbny" bloczek PSE Silverhawk. Mam też inne bardziej nowoczesne i strzelam ze spustu.