Autor Wątek: Witam i o radę pytam :)  (Przeczytany 1512 razy)

Valantir

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Witam i o radę pytam :)
« dnia: Luty 25, 2017, 06:05:51 pm »
Witam serdecznie :)

Piszę tutaj aby się przywitać ale również dlatego, gdyż mam parę pytań i mam nadzieję, że Państwo coś doradzą zielonemu człowiekowi w sprawach łuków itp.

Otóż moja dziewczyna zawsze chciała mieć coś wspólnego z łukami. Kiedyś byliśmy w Malborku i po prostu była zachwycona gdy mogła postrzelać z łuku :) Ostatnio też mówiła, że chciałaby mieć taki łuk "z prawdziwego zdarzenia". W związku z tym, że ma niedługo urodziny, postanowiłem zasięgnąć informacji o łukach. Czy moglibyście polecić jakiś łuk dla dorosłej osoby ale początkującej? Dodatkowo czy w okolicach Olsztyna lub Giżycka są może jakieś spotkania (jeśli tak to czy są one płatne) na których można się czegoś nauczyć, podpatrzeć, postrzelać? Ewentualnie może jest jakieś miejsce coś w rodzaju strzelnicy tylko na potrzeby strzelania z łuku? Gdzieś gdzie można by było wypożyczyć łuk i sobie postrzelać?

Bardzo mi na tym zależy i dziękuję bardzo za poświęcony czas i ewentualne odpowiedzi :)
Pozdrawiam,
Kamil :)

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Witam i o radę pytam :)
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 25, 2017, 06:43:01 pm »
Witam.
łuk tradycyjny czy klasyczny (recurve)
Jeśli ten drógi polecam zacząć od http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/10,samick-polaris-optimo-zestaw. Jeśli się zdecydujesz to zadzwonić wszystko wytłumaczą i doradzą jakie parametry dobrać i jakie strzały. Do tego np: http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/762,kolczan-sportowy-avalon-tec-one-3 i jakaś ochrona na palce oraz ochraniacz przedramienia. Do tego tarczę można samemu zrobić np z prasowanych szmat albo tektury ( kilka warstw ) snopka siana i zestaw do strzelania jest :D
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Witam i o radę pytam :)
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2017, 07:57:49 pm »
Standardowe pytanie.
Ile kasy chcesz utopić?
Kolejne standardowe pytanie.
Celowniki, stabilizatory i inne cuda wchodzą w grę czy tylko przyroda, łuk, strzały i Twoja dziewczyna?

Valantir

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Witam i o radę pytam :)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2017, 07:45:45 am »
Na razie przyroda, łuk, strzały i moja dziewczyna ;) A jeśli chodzi o kasę to nie wiem ile, bo się nie znam :) Najlepiej to nie za drogo :P Tak myślałem, że coś do 200 złotych się uda ale chyba się przeliczyłem... :D

Munin

  • Gość
Odp: Witam i o radę pytam :)
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2017, 10:12:20 am »
200 to trochę mało nawet jak na używki, powinieneś liczyć koło 300 minimalnie na sam łuk i kilka strzał, najtaniej Rolan Snake 160 zł (żadnych Sentineli) i na strzały te 20 zł na sztukę, do tego trochę czasu na zmontowanie reszty potrzebnego sprzętu typu  osłona przedramienia, coś na palce do ciągnięcia cięciwy, jakaś rura na kolczan, kawałek tkaniny na pokrowiec do przenoszenia. Jak dobrze poszukasz w 400 na całość dasz radę się zmieścić.

Valantir

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Witam i o radę pytam :)
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2017, 11:00:42 am »
Super, dziękuję bardzo za porady :) Na pewno skorzystam gdy się zdecyduję na zakup jakiegoś łuku :)