Autor Wątek: Prośba o identyfikację  (Przeczytany 5911 razy)

kabanosik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Prośba o identyfikację
« dnia: Luty 19, 2017, 07:26:49 pm »
Mam prośbę o identyfikację lub pomoc w doborze cięciwy i strzał do łuku który dostałem w prezęcie.
Wiedzy o łucznictwie nie mam praktycznie żadnej (czasem na festynie strzelałem :) )

Jedyne co udało mi się odczytać z naklejki na łuku to : 28 (chyba) SPORTECH Tradycyjny

Teraz żeby kupić cięciwę muszę go zmierzyć ? Jeśli tak to w linii prostej od mocowań cięciwy czy łuk po "łuku" ?

Kolejnym etapem było by dobranie strzał.

Łuk miał by służyć do niedzielnej zabawy w ogrodzie. Delikatne strzelanie do tarczy na małą odległość.

Poniżej zdjęcia , może coś pomogą:




Z góry dziękuję za pomoc.

Munin

  • Gość
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2017, 08:22:43 pm »
Całkiem równy ten mebel gięty. Nie podoba mi się jego kształt i brak "obłości i cieniowań".
Musisz zmierzyć łuk od strony brzuśca pomiędzy zaczepami na cięciwę i zamówić cięciwę o około 4 " krótszą.

Strzały to będzie zagwozdka bo bez mocy łuku nic nie poradzimy. Musisz go wrzucić na wagę wędkarską i naciągnąć na 28" a wynik podać wtedy coś będzie można stwierdzić

Pokaż zdjęcie zaczepów na cięciwę.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2017, 08:47:17 pm »
Na zdjęciu masz napis Sportech lub Sporteck, łuk tradycyjny, ale to pewnie wiesz :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

kabanosik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2017, 10:48:16 pm »
Całkiem równy ten mebel gięty. Nie podoba mi się jego kształt i brak "obłości i cieniowań".
Musisz zmierzyć łuk od strony brzuśca pomiędzy zaczepami na cięciwę i zamówić cięciwę o około 4 " krótszą.

Strzały to będzie zagwozdka bo bez mocy łuku nic nie poradzimy. Musisz go wrzucić na wagę wędkarską i naciągnąć na 28" a wynik podać wtedy coś będzie można stwierdzić

Pokaż zdjęcie zaczepów na cięciwę.

Zmierzony łuk ma 192 cm czyli 75,5" ?
mocowanie wygląda tak:


Munin

  • Gość
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2017, 11:13:11 pm »
Piękny tip...
Chyba bym się bał z tego strzelać a z wielu antyków już strzelałem.
Zapytam się znajomego co on o tym myśli, jak się czegoś dowiem dam znać.
Tok w ogóle to jest LONGBOW czyli łuk długi, a jak łuk długi to łapie się do łucznictwa tradycyjnego a nie klasycznego. Klasyki to sprzęty olimpijskie.

kabanosik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2017, 12:24:28 am »
Piękny tip...
Chyba bym się bał z tego strzelać a z wielu antyków już strzelałem.
Zapytam się znajomego co on o tym myśli, jak się czegoś dowiem dam znać.
Tok w ogóle to jest LONGBOW czyli łuk długi, a jak łuk długi to łapie się do łucznictwa tradycyjnego a nie klasycznego. Klasyki to sprzęty olimpijskie.

Faktycznie pomyliłem działy. Przepraszam.
Rozumiem ,że to badziewie. Czy próby strzelania z niego mogą być niebezpieczne ?

kabanosik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 23, 2017, 11:30:09 pm »
Niewiele się dzieje więc zapytam. Czy taka cięciwa na początek będzie dobra ? http://www.strzaly.pl/index.php?p28,cieciwa-do-luku-klasycznego jako długość podać 76" łuku (zmierzone 192cm pomiędzy zaczepami)
Strzały kupić dopiero po założeniu cięciwy i próbie pomiaru siły naciągu , czy mogę coś na próbę kupić ?

Munin

  • Gość
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 23, 2017, 11:40:02 pm »
Weź mocny stylonowy sznurek 3mm średnicy czy nieco większy, zrób na obu końcach oczka tak żeby długość tego była o 10 cm mniejsza od długości łuku, załóż na łuk i powieś na wadze. Do sprawdzenia mocy łuku wystarczy, do strzelania nie polecam tego rozwiązania.

kabanosik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2017, 03:41:22 pm »
Weź mocny stylonowy sznurek 3mm średnicy czy nieco większy, zrób na obu końcach oczka tak żeby długość tego była o 10 cm mniejsza od długości łuku, załóż na łuk i powieś na wadze. Do sprawdzenia mocy łuku wystarczy, do strzelania nie polecam tego rozwiązania.
Na metrowym badylu zaznaczyłem 71cm. Jeden koniec oparłem o cięciwę drugi o wagę łazienkową. Po naciągnięciu do pokrycia się kreski z łukiem wyszło mi 12,6 Kg. Dobrze zmierzyłem ?
Jeśli tak to proszę o poradę co kupić (cięciwa, strzały ,coś jeszcze ? ) z tańszych opcji.

Munin

  • Gość
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2017, 03:57:09 pm »
Dziwny sposób i obawiam się, że słabo dokładny ale tak mnie naszło w trakcie czytania.
Jak założyłeś cięciwę na łuk, tak jak pokazują czerwone czy zielone strzałki?


kabanosik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2017, 08:34:15 pm »
Dziwny sposób i obawiam się, że słabo dokładny ale tak mnie naszło w trakcie czytania.
Jak założyłeś cięciwę na łuk, tak jak pokazują czerwone czy zielone strzałki?



Sposób wyczytałem na forum.
Cięciwę założyłem od strony czerwonych strzałek. Czyżby źle ? Mocowanie cięciwy odwrotnie raczej nie pasuje.

Munin

  • Gość
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2017, 08:40:27 pm »
Właśnie chyba zrobiłeś to dobrze skoro pasują nacięcia na gryfach ale to wskazuje, że łuk bardzo długo leżał z cięciwą i się ułożył pod nią. Moim zdaniem powinien być odwrotnie wygięty albo prosty, wygięty w tę stronę dużo na mocy traci. Znajomy się jeszcze nie odezwał a moja wiedza o starej Polskiej produkcji łuczniczych sprzętów jest żadna.

EDIT
Do dobrania parametru ugięcia strzały potrzeba jeszcze długości naciągu. Podaj proszę rozstaw łapek mierzony od czubka palca wskazującego do czubka palca wskazującego.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2017, 10:14:24 pm wysłana przez Munin »

kabanosik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2017, 01:34:05 pm »
Właśnie chyba zrobiłeś to dobrze skoro pasują nacięcia na gryfach ale to wskazuje, że łuk bardzo długo leżał z cięciwą i się ułożył pod nią. Moim zdaniem powinien być odwrotnie wygięty albo prosty, wygięty w tę stronę dużo na mocy traci. Znajomy się jeszcze nie odezwał a moja wiedza o starej Polskiej produkcji łuczniczych sprzętów jest żadna.

EDIT
Do dobrania parametru ugięcia strzały potrzeba jeszcze długości naciągu. Podaj proszę rozstaw łapek mierzony od czubka palca wskazującego do czubka palca wskazującego.
Od paluszka do paluszka mam 176cm :)

kabanosik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2017, 05:51:20 pm »
Pomoże ktoś z wyborem tych strzał i cięciwy ?

Munin

  • Gość
Odp: Prośba o identyfikację
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2017, 07:14:38 pm »
Twoja długość naciągu to 28", zakładając że te 12,6 kg jest zmierzone poprawnie moc łuku na 28" to 28 funtów. Przy tych wskazaniach sportowe selektory wskazują strzały o parametrze 650-600> Z racji że to coś Twojego to longbow jest i bez głębokiej półki potrzebujesz miększych promieni, proponuję zakupić jakieś karbony z lotkami naturalnymi i parametrem ugięcia 750.