Autor Wątek: Hunter dla wysokiej osoby  (Przeczytany 5754 razy)

Wodzuniu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Hunter dla wysokiej osoby
« dnia: Styczeń 28, 2017, 05:58:13 pm »
Witam, szukam sprzętu do strzelania 3d. Myślałem o łuku tradycyjnym typu hunter. Cały problem polega na tym, że pochodzę z małej miejscowości i nie mam możliwości  wziąść do ręki łuku i sprawdzić czy będzie dla mnie odpowiedni. Jestem dosyć wysoki mam 191 cm, rozpiętość ramion jakieś 188 cm a długość naciągu wyliczyłem na 31,4" .  Mam sporo siły, rególarnie chodzę na siłownię i mam ponad dziesięć lat starzu w sztukach walki dla tego myślałem na początek o łuku o sile naciągu 45# . Myślałem o czymś do tysiąca złotych, dobrze by było gdybym mógł w przyszłości wymienićramiona na mocniejsze. Mam nadzieję, że to co piszę ma jakiś sens i że będziecie mi mogli doradzić.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2017, 06:08:56 pm wysłana przez Wodzuniu »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2017, 06:03:40 pm »
Cytuj
rozpiętość ramion jakieś 180 cm a długość naciągu wyliczyłem na 35"

To chyba coś źle ;)

Cytuj
dla tego myślałem na początek o łuku o sile naciągu 45#

Za mocny...
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Wodzuniu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2017, 06:07:50 pm »
Właśnie sprawdIłem dokładnie, rozpiętość ramion 188 cm a długość naciągu 80 cm ;)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2017, 07:02:26 pm »
1000 na zestaw czy sam łuk
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Wodzuniu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2017, 07:11:38 pm »
Myślałem o samym łuku w tej cenie. Nie zależy mi na podawaniu konkretnych modeli, choć i te chętnie rozważę. Bardziej myślałem o podaniu parametrów. Czy np typowy hunter 60' nie będzie zbyt krótki?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2017, 08:02:51 pm wysłana przez Wodzuniu »

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2017, 10:08:38 pm »
Może ten http://www.arrowfactory.eu/pl/luki/94-luk-mohican.html tylko tą siłę to sobie za duża wybrałeś pamiętaj, że w większości siła łuków jest mierzona przy 28" przy twoim naciągu łuk 45# będzie koło 50#, a jeżeli to twój pierwszy łuk to max 30#. Ramiona możesz zmienić na silniejsze zawsze przy takim łuku, a przy za silnych nabierzesz złych nawyków, których później ciężko się pozbyć.
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Wodzuniu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2017, 10:28:29 pm »
A no jest to zapewne jakieś rozwiązanie, postaram się skontaktować z trenerem agrosu. Mam nadzieję, że się nie mylisz i że udostępni mi jakiś łuk do spróbowania.
Nie mniej chętnie poczytam wasze uwagi w tym temacie, jeśli oczywiście macie ochotę pisać ;)

Wodzuniu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2017, 11:52:47 pm »
No tak sobie grzebię i czytam. Chyba będę szukał łuku w długości 64" o sile naciągu 30-35# napisałem też już do zamojskiego klubu, żeby dowiedzieć się kiedy mogę wpaść pogadać, obawiam się jednak, że mają tam głównie łuki sportowe, klasyczne niż tradycyjne, ale zawsze to jakiś początek :)

Munin

  • Gość
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2017, 01:29:53 am »
40 funtów w klasyku "waży" tyle samo co i w tradycyjnym. Łuk minimum 62" o ile masz rzeczywiście 31,5" naciągu jeśli nie 60-ka obleci, moc warto dopasować.
Długość naciągu:
188 : 2,5 : 2,54 = 29,60"
Weź kilka lekcji w klubie nie będziesz przeciągał za bardzo. Do kącika ust masz nie więcej jak 30" , 31,5" będziesz miał do ucha a tak się ciągnie w lucznictwie wschodnim :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2017, 01:31:42 am wysłana przez Munin »

Wodzuniu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2017, 12:12:52 pm »
Znalazłem :) będę polował na Frégata od Rozbow. Zdaje się, że łuki robione przez pana tomka to naprawdę kawał dobrego drewna ;)

Munin

  • Gość
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2017, 12:55:27 pm »
Mam odmienne zdanie na temat łuków od RozBow, te z których miałem okazję strzelać nie pozwalały jakąś techniczną czy inną niesamowitością, przyzwoite łuki bardzo starannie wykonane ale prędkości zawdzięczają w głównej mierze nierozciągliwym  lekkim cięciwom. Na flamandzkich Dakronowych już takie szybkie nie są.
Rzekomo łuki od RozBow nie mają wad ukrytych a uszkodzenia wynikają jedynie z winy użytkownika ;)
Tyle wieści od użytkowników z UK.

Wodzuniu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2017, 01:20:25 pm »
Może wiesz więc coś o innych łukach z małych faktorii na które powinienem rzucić okiem, dobrze by było gdyby były w nieco przystępniejszych cenach bo te od rozbow ostatnio jek widzę poszły o sto jurków w górę i teraz kosztują po 440-450 za frygę.

Munin

  • Gość
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2017, 03:11:26 pm »
Jest sporo porządnych Polskich łukorobów u których nie wydasz majątku a dostaniesz bardzo przyzwoity wyrób i do tego rozsądną gwarancję. Jak rozumiem Ciebie bardziej interesują huntery to rzuć okiem na to co wytwarza Krzysztof Riebandt, Sylwester Styrczula robi niezłe Deflex / Reflex z głęboką półka i chyba kosztuje coś koło 800 zł ale nie wiem jak z okresem oczekiwania, na Turka czeka się obecnie dwa lata, Łukasz Nawalny http://www.nawalny-bows.com/ i jego angulary ale nie tylko, tu jest całkiem spoko okazjonalny wyrób https://www.facebook.com/groups/targowisko.lucznicze/permalink/1860877900794704/?sale_post_id=1860877900794704 , Grzegorz Kononiuk z www.longbow.pl robi laminowane z bambusem longbowy z głęboką półką, Artur Swat robi piękne łuki naturalne, nie pamiętam teraz czy Kamil Baca i Andrzej Kluska robią huntery ale na pewno robią łuku historyczne. Przejrzyj ofertę facebookowego Targowiska łuczniczego może coś trafisz.
Jak sobie kogoś przypomnę dopiszę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2017, 03:13:38 pm wysłana przez Munin »

Munin

  • Gość
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2017, 08:00:10 pm »
Była taka fajna merytoryczna wypowiedź kolegi HulkGryz i ją skasował a szkoda...

Wodzuniu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Hunter dla wysokiej osoby
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2017, 08:34:30 pm »
Na szczęście zdążyłem odczytać. Może emocje nie potrzebnie aż na tym poziomie, ale wysłuchałem też opinii od kogoś innego ;) HulkGryz szkoda, że skasowałeś, ale w każdym bądź razie rady wezmę sobie do serca. Teraz muszę sobie przemyśleć czy faktycznie dozbierać na fregę czy może np kupić fauna 62' który też robi niezłe wrażenie a jest o połowę tańszy.