Autor Wątek: Podstawka magnetyczna DECUT NOVA Rest magnetic  (Przeczytany 2465 razy)

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Podstawka magnetyczna DECUT NOVA Rest magnetic
« dnia: Styczeń 24, 2017, 03:52:43 pm »
Dzisiaj  przyszła paczka z dodatkowym sprzętem międy innymi podstawka.
Na forum przeczytałem żeby do niej dobrać buttona ale gdzieś po drodzę w temacie ktoś wspomniał że można strzelać z niej bez buttona.
Czy faktycznie potrzeba buttona do tej podstawki ?
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Podstawka magnetyczna DECUT NOVA Rest magnetic
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2017, 04:27:29 pm »
Należałoby najpierw zadać pytanie do czego służy button i jak działa a następnie odpowiedź na Twoje pytanie znajdzie się sama :P
Z Polarisa, Optimo+ czy innego Jandao Beginnera spokojnie można a nawet należy strzelać bez buttona bo w tych łukach nie ma głębokiej półki wyciętej za środek łuku. W tych łukach strzała bez buttona jest odsunięta od osi łuku.

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Podstawka magnetyczna DECUT NOVA Rest magnetic
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2017, 05:46:03 pm »
dzieki za poradę.
Jak działa i jak ustawić wyczytałem na forum przed zadaniem pytania.
Poprostu chciałem wiedzieć czy z tej podstawki faktycznie da się strzelac bez buttona.
Znalazłem temat http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=5032.0 oraz http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=3143.0
w pierwszym jak widac na zdjęciach hoyot button został dodany po drugie po co w takim razie w majdanie samic jest otwór na button ? zbędne ? naciąganie przez firme na zakup buttona ? troche bez sensu było by nawiercania majdanu jak by nie był potrzebny, rozumiem że w klasykach to i bez celownika i podstawki a tym bardziej buttona.
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

Munin

  • Gość
Odp: Podstawka magnetyczna DECUT NOVA Rest magnetic
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2017, 11:38:41 pm »
Nie zastanawiałem się po co tam jest gniazdo na button, tak jak się nie zastanawiam po co w tym zestawie kliker. Załóż strzałę na cięciwę, połóż na podstawce i spójrz przez cięciwę (tak żeby cięciwa przebiegała przez środek ramion) o ile od cięciwy odstaje grot strzaly i w którą stronę.
W klasykach właśnie to z podstawką, stabem, celownikiem i klikerem, to tradycyjni mają patyk ze sznurkiem i radochy kupę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2017, 11:40:41 pm wysłana przez Munin »

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Podstawka magnetyczna DECUT NOVA Rest magnetic
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2017, 05:01:28 pm »
Jak jutro pogoda dopisze bo dzisiaj to palce mi grabiały to pojadę na strzelnice i zobacze co i jak czy da sie faktycznie strzelać z buttonem.
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon