Autor Wątek: Buck Trail Black hawk  (Przeczytany 3954 razy)

Rozki92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Buck Trail Black hawk
« dnia: Styczeń 24, 2017, 07:51:49 am »
Witam
Stałem się szczęśliwym posiadacze łuku Black Hawk 68" 35#.
Czy jesteście wstanie polecić mi jakieś strzały do tego sprzetu? Ps. Mam 190cm wzrostu i chyba naciągane trochę więcej niż te 28'

Munin

  • Gość
Odp: Buck Trail Black hawk
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:17:29 am »
Podaj rozstaw łapek będzie łatwiej precyzyjnie ustalić Twoją długość naciągu.
Przyjmując 30"-31" długości naciągu selektory zalecają karbony oo parametrze 500 lub nawet 400, do 30" długości naciągu brałbym groty o wadze 100gr lub lżejsze a do 31" parametr ugięcia 400 z grotem 125gr. Oczywiście strzały w miarę możliwości o cal dłuższe od długości naciągu.

Rozki92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Buck Trail Black hawk
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2017, 10:46:26 am »
Jak zmierzyć?  Od końca palcy jednej ręki do drugiej? Kartonowe pewnie bardziej wytrzymałe. A drewniane możecie jakieś polecić? Czy jest duża różnica przy strzelaniu z drewnianych i karbonowych strzał? 

Munin

  • Gość
Odp: Buck Trail Black hawk
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2017, 01:30:09 pm »

Karbonowe są bardziej powtarzalne poprzez swoją jednolitą strukturę, drewniane nawet jak będą łupane z tego samego pniaka mogą się minimalnie różnić wagą, parametrem ugięcia, nie są tak proste jak "węglówki" i są dużo od nich cięższe. Drewniaków w sklepie nie polecam brać, tam dobierają (mają doprane przez producenta i chyba w sklepie nie weryfikują tego) promienie co do 5# (jednostek spine promieni drewnianych) ale chyba żaden ze sklepów nie dobiera promieni wagą a to dość istotny parametr jest. ŁuKram, ArrowFactory i kilku prywatnych strzało-robów są w stanie zrobić na zamówienie zestaw strzał dopasowany do łuku i strzelającego.

Rozki92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Buck Trail Black hawk
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2017, 03:55:20 pm »
Rozpiętość ramion w moim przypadku to 192cm. Rozumiem. Czyli jeśli chodzi o strzały drewniane, jedyny słuszny wybór to inwestycja w coś od "specjalistów tego rzemiosła". Myślę, że najlepszym rozwiązaniem faktycznie będzie zakup strzał karbonowych (piszę z telefonu i słowniki płata mi figle)  Widzę, że Twoja wiedza w tym temacie jest bardzo duża. Czy możesz mi jakieś konkretne modele zaproponować?

Munin

  • Gość
Odp: Buck Trail Black hawk
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2017, 04:34:02 pm »
Z tą bardzo dużą nie przesadzajmy, mam wiedzę praktyczną nabytą przez lata strzelania z różnego typu sprzętów różnymi strzałami.
Twoja wyliczona długość naciągu to 30.25". Z tanich strzał masz do wyboru cienkie Ambiton Carbon-X bo tu występuje parametr 500, chyba Avalon Tyro też ma w ofercie 500, natomiast tanie 400-ki to już Easton Power Flight albo Beman ICS Bowhunter, nieco droższe będą jakieś Gold Tip Velocity. Drewniane strzały powinno się udać zamówić w cenach zbliżonych do karbonowych.
Tak czułem, że to słownik jest tym chochlikiem ;)

Rozki92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Buck Trail Black hawk
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2017, 02:17:54 pm »
Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Wiem już wszystko;)
Jeszcze jedno pytanie.  Da się w warunkach domowych, bez żadnych specjalistycznych sprzętów samemu złożyć strzałę osobno kupując grot, promień, lotki?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2017, 02:36:59 pm wysłana przez Rozki92 »

Munin

  • Gość
Odp: Buck Trail Black hawk
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2017, 04:41:27 pm »
W domowych warunkach da się zrobić wszystko jeśli chodzi o strzały, wymagania narzędziowe prawie żadne, papier ścierny 40 - 80 do wyrównania stopki w lotkach pierzastych, maszynka do lotek, jeśli drewno to jeszcze temperówki do promieni, jak strzały stylizowane to nici jedwabne lub lniane na owijki.

Rozki92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Buck Trail Black hawk
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2017, 05:18:05 pm »
Co do techniki przyklejania lotek udam się po poradę na jutjub. Jaki jest koszt takiej najprostszej maszynki? Może opłaca się kupić gdzieś używaną? Wiem, że podałeś mi już strzały które polecasz ale znalazłem coś takiego:  http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/147,strzala-karbonowa-easton-inspire
Możesz coś o nich powiedzieć?
Co do lotek. Mają jakieś większe znaczenie? I kształt to kwestia estetyczna czy może spełniają jakąś ważną rolę? Czy te sprawdzą się w parze z tą strzała?
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/332,amg-5-shield-1-szt
Grot:http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/265,saunders-bullet
Nasadka:
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/411,nasadka-arizona-trooper

Munin

  • Gość
Odp: Buck Trail Black hawk
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2017, 10:08:33 am »
Najtańsza maszynka kosztuje około 80 zł, polecę Decut jako estetyczniejszą i prostszą w "tarowaniu" aczkolwiek Cartel też robi robotę. Używaną ale w pełni sprawna zawsze opłaca się kupić o ile jest stosownie tańsza ;)

Easton inspire z cienkich tanich strzał jest zdecydowanie najgorszą jakościowo, w szczególności groty ma fatalnie miękkie, w Twoim przypadku nie brałem ich pod uwagę po są dla Ciebie za "miękkie" jeśli chodzi o parametr ucięcia (spine), najsztywniejsze występują w parametrze 570 a Ty potrzebujesz 500 a nawet 400.

Lotki można by książkę napisać aczkolwiek przyjmijmy na początek, że ich kształt to sprawa estetyki. Istotna jest długość i wysokość i chyba wszyscy zaczynaliśmy od shieldów :)

Grot jest do promieni strzał o większej średnicy z wklejonym insertem na przykład Easton Power Flight, nasadka natomiast będzie pasowała do grubszych Beman Carbon Flash.

Rozki92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Buck Trail Black hawk
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2017, 10:16:46 pm »
Super, dziękuję Ci bardzo.  Możesz coś jeszcze powiedzieć o Easton aftermarth?
Zamówiłem na e-łuk powerflight i muszę przyznać,  że lotki pozostawiają wiele do życzenia.  Wcześniej brałem z centrum-luczniczego drewniane i lotki były idealnie odcięte. 

Munin

  • Gość
Odp: Buck Trail Black hawk
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2017, 11:20:49 pm »
Aftermath nie używałem ale wyglądają porządnie i jakością od Power Flightów odbiegać nie powinny.