Autor Wątek: strzelanie z podstawki i tego czegoś plastikowego  (Przeczytany 6171 razy)

pawelxp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
strzelanie z podstawki i tego czegoś plastikowego
« dnia: Styczeń 08, 2017, 05:16:32 pm »
Witam.dzisiaj oddałem koło 50 strzałów z odl.20-35m.Na szczęście odkleił mi się od mrozu ten mały czarny plastikowy gadżet.I celność wzrosła drastycznie ;)Strzelałem z jandao begginer 40" strzałami z decathlonu Geo 300 carbon.Strzelałem z tej półki na łęczysku i było nieżle .strzała co prawda przez cały lot wyginała się na prawo i lewo jak piskorz i waliła 20-30 cm na prawo i do góry ale po korekcie super-wszystko w celu.Po co to plastikowe coś na strzałę-mi przeszkadza....a może popełniam błąd strzelając z tej półeczki???proszę o poradę i p[ozdrawiam ;)

Munin

  • Gość
Odp: strzelanie z podstawki i tego czegoś plastikowego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2017, 05:42:27 pm »
Do strzelania z półki potrzebujesz lotek pierzastych na strzałach bo plastikowe będą się odbijać. Do tego do strzelania z półki trzeba tak samo jak w przypadku podstawki wyznaczyć na cieciwie miejsce zakładania strzał.
Podstawka jest właśnie po to aby strzały z plastikowo - gumowymi lotkami się nie odbijaly.

pawelxp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: strzelanie z podstawki i tego czegoś plastikowego
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2017, 05:44:46 pm »
Dzięki za opowiedź.A czy są te podstawki montowane w jakiś trwalszy sposób?Bo ta dołączona do łuku jest przyklejana za dwustronna taśmę klejącą,a na mrozie klej zamarzł i plastikowa podstawka odpadła najzwyczajniej.

Munin

  • Gość
Odp: strzelanie z podstawki i tego czegoś plastikowego
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2017, 06:47:50 pm »
Są magnetyczne które można do tej dziury przykrecic buttonem

Witołd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: strzelanie z podstawki i tego czegoś plastikowego
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2017, 12:19:13 pm »
Są też takie plasticzane podstawki wkręcane w gniazdo buttona (zamiast buttona)
http://www.sklep-robinhooda.pl/podstawka-plastikowa-hoyt-rest-quiet-track-wkrecana-w-majdan.html

Zdarzało mi się strzelać już z gołej półki strzałami ze sztucznymi lotkami (podstawka mi się zużyła i odpadła, drugiej przy sobie nie miałem) mogłem oczywiście zwinąć się i iść do domu, ale strzelałem dalej, z gołej półki. Wystrzeliłem tak ze 100 strzał, lotki się nie pourywały, nic się nie uszkodziło. Strzelać się dalo, ale rozrzut strzał był trochę większy, nieco gorsze skupienie strzał niż z podstawką, ale da się.

Munin

  • Gość
Odp: strzelanie z podstawki i tego czegoś plastikowego
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2017, 06:52:09 pm »
Bo plastikowe lotki się nie składają po kontakcie z półką tylko odbijają dlatego rozrzut większy na tarczy.

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
strzelanie z podstawki i tego czegoś plastikowego
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2017, 08:51:40 pm »
Jest jakiś sprytny sposób na ściągnięcie gumowych lotek z promienia nie niszcząc jednych i drugich ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: strzelanie z podstawki i tego czegoś plastikowego
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 18, 2017, 09:28:22 pm »
Teoretycznie możesz próbować rozpuszczalnika dać na szmatkę i próbować doczyscic klej(niektóre się da) ewentualnie spróbować zamoczyć w nim strzałkę. Ja staram się oderwać lotke a jak się to nie uda to odcinam ostrym nożem jak najbliżej karbonu(oczywiście tak żeby go nie naruszyć) a resztę kleju doczyszczam szmatką nasączona acetonem

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Munin

  • Gość
Odp: strzelanie z podstawki i tego czegoś plastikowego
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 18, 2017, 11:41:33 pm »
Wszystko zależy od użytego kleju, ja się staram oderwać, skrobię pazurem i próbuje rozkleić a potem pociągnąć. Z klejami acetonowymi tak się da, cjanopanowe których używam już nie bardzo chcą się ta łatwo poddawać.