Autor Wątek: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.  (Przeczytany 16701 razy)

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 27, 2016, 04:39:42 pm »
No to kolego takpoprostu radziłbym zaczekać bo jeśli  KAZIU da dobrą cene to majdan Samick Vision  x jest niezły.

Już napisałem do niego PW - czekam aż odpiszę ;) Z drugiej strony lubię sprzęty nowe... Ale jeżeli dobry stan i cena będzie atrakcyjna, to się chyba skuszę. Tylko troszkę mocne te ramiona ma...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2016, 04:45:56 pm wysłana przez takpoprostu »

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 27, 2016, 05:40:38 pm »
Odpisane
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Munin

  • Gość
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 27, 2016, 05:55:27 pm »
Mocne czyli jakie?
Proszę nie pisz XT 100 :p

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 27, 2016, 06:12:51 pm »
36#

Munin

  • Gość
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 27, 2016, 06:48:39 pm »
Na pierwsze ramiona może być dość męczące ciągnięcie tych 36# aczkolwiek nie powinien być to aż taki dramat.

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 28, 2016, 04:39:45 pm »
Siemanko!
Jeśli chcesz dobrze strzelać polecam zacząć od nie więcej jak 22 funtów. Najlepiej zacząć od 12 - 18 funtów, nie ważne od wieku i siły zaczynającego łucznika. Jeśli ma to być strzelanie tylko rekreacyjne to spoko, trochę więcej na ramionach będzie w porządku, ale wciąż uważam że ponad 30 funtów to psucie sobie nie tylko techniki, ale i bardzo łatwy sposób na nabawienie się kontuzji. A 36 funtowe ramiona na sam początek to 100% gwarancja bardzo złych wyników i mniejsza przyjemność ze strzelania.
W skrócie: dramat.  :'(
Pozdrawiam!  ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 04:49:46 pm wysłana przez Runo »
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 28, 2016, 09:27:43 pm »
A mam pytanie co do słabszych ramion powiedzmy te 22#... 24#. Na jaką odległość można strzelać z powodzeniem że strzała nie dostanie zadyszki i wbije się w tarcz ? 18m zapewne ok... A czy 30m jest również osiągalne ? Jest to to zasięg skuteczny gdzie z powodzeniem można celować?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2016, 09:42:42 pm wysłana przez takpoprostu »

Witołd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 29, 2016, 02:56:14 pm »
Zasięg nawet słabego łuku jest całkiem spory.
Mój łuk ma 25 funtów. Najdalszy zasięg na jaki strzelałem to 45 kroków (~około 45m) Strzały się wbijają, tylko rośnie rozrzut.
Cel do którego strzelałem to worek ogrodniczy wypchany folią o wymiarach około 100x50 cm.
Moja skuteczność na tym dystansie to 20% (2 strzały na 10). Strzelałem z barebowa, bez celowników i bez celowania (intuicyjnie).

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 31, 2016, 04:30:47 pm »
Ok, skompletowałem sprzęt ale przed kliknięciem "zamów" chciałbym byście zerkneli czy czegoś mi brakuje i czy to już wszystko by zacząć. Wiem że brak tam strzał, niestety kompletnie nie wiedziałem jakie więc również Was proszę byście mi coś polecili niedrogiego - karbonowego do wybranych ramion.

Lista:
http://akwilian.neteasy.pl/sprzet.jpg


« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 04:32:46 pm wysłana przez takpoprostu »

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 31, 2016, 05:56:19 pm »
Siemka  ;)
Po pierwsze brakuje celownika (chyba, że chcesz strzelać jak z barebowa, to wtedy spoko  :D )
Po drugie nie widzę tu stojaka na łuk, wiem, że da radę obejść się bez niego, ale przydaje się, przydaje  :)
Po trzecie jak będziesz zamawiał strzały nie zapomnij o kołczanie :)
A co do strzał to mam dla Ciebie parę propozycji:  ;)
-Easton Apollo (ok.30 zł za sztukę, dobre, stosunkowo wytrzymałe, tańszy konkurent dla Carbon One jak dla mnie, wadą jest brak pinów)
-Cross X Ambition (bardzo tanie ok.20zł za sztukę, i bardzo dobre w stosunku do ceny, kosztują mniej więcej tyle co Easton Inspire, a są o niebo lepsze)
-Carbon One (drogie, ale te strzały to po prosu klasyk  ;) nie pamiętam dokładnej ceny, ale kosztują coś koło 45-50 zł za sztukę)
Wszystkie wymienione przeze mnie modele strzał są dobre dla początkujących jak i profesjonalistów. Jak jesteś bardzo dobry to 295/300 na hali, spokojnie z nich wystrzelasz, może powyżej tego warto sobie sprawić coś z najwyższej półki ;)
Jeśli potrzebujesz czegoś naprawdę taniego, np. z alu, to możesz kupić np. JAZZ'y.
Pzdr!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 05:59:25 pm wysłana przez Runo »
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2016, 06:04:46 pm »
Kurde celowniki cholernie drogie! Założyłem sobie że wydam max750... A celowniki to po 300zl widzę. Dzięki za info dot. strzał... Tylko jaki parametr sprężystości ?A co z cięciwa ? Każą mi podać długość ... I czy potrzebuję owijek ?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2016, 06:32:03 pm »
Są celowniki za 30-50 zł i one w zupełności na początek wystarczą  ;)
Cięciwa 68 cali, 12 nitek powinna być dobra, a owijki nylonowe już są razem z cięciwą w momencie zakupu. Trzeba tylko zrobić siodełko na cięciwie w odpowiednim miejscu. Co do parametru sprężystości -  z tym jest ciężko  ;D :
Najprostsza metoda: Idziesz do klubu łuczniczego i pożyczasz strzały o różnych parametrach, żeby sprawdzić, które będą najlepiej latały. Jeśli nie ma klubu łuczniczego w okolicy to najlepiej posprawdzać w takich tabelkach, które znajdują się m.in. w gazetkach Easton'u, myślę, że są gdzieś na internecie, jakie strzały nadają się do danej twardości. Z tego co widzę zamówiłeś całkiem twarde ramiona 28 funtów - spin do takich ramion wynosi coś koło 800 (+-50). Na niektórych promieniach takich jak Cross X masz pełne wartości typu: 800, 900, 1000, a na niektórych z kawałeczkami: 840, 1020 itp. Tym niższa jest wartość tym twardsze są strzały, czyli dla miękkich łuków jest zalecany "duży" spin. Ja mam 740 przy 34 funtach naciąganych na 29" - nie wiem czy cokolwiek Ci w ten sposób podpowiem, ale cóż  ;) Pamiętaj, że po zakupieniu dobrych strzał, trzeba ustawić button, bo nie zawsze jest tak, że strzały od razu będą dobrze latać.
Pzdr!
Runo
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 06:33:46 pm wysłana przez Runo »
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 31, 2016, 06:56:54 pm »
Matko... Nie ogarnę tego... Ok zamówię te crossy 5szt. Twardość 800.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 31, 2016, 07:07:57 pm »
Spokojnie, nie ma co się śpieszyć  ;)
Strzały lepiej zamawiać po 6, 12, albo 24 sztuki - żeby oddawać serie po sześć strzał jak na zawodach, albo po trzy strzały, do tarcz 3x20cm na strzelania halowe. Od razu mówię, że parametr 800 nie musi być dobry, po prostu zakładam, że skoro 740 będzie trochę za twarde, to 800-900 może być w porządku - szczególnie, że w razie problemu, można jeszcze bardziej "podkręcić" ramiona na 30 funtów, choć jak dla mnie to straaasznie dużo na początek (jak mówiłem najlepiej nie więcej jak 22). Wolałbym, żeby jeszcze pare osób wypowiedziało się na ten temat, żeby wspólnie ustalić najlepszy wybór, ale jeżeli już na tą chwilę potrzebujesz odpowiedniego parametru to 900-800) może być najlepsze - jak mówiłem najlepiej sprawdzić w tych tabelkach Eastonu. Na twoim miejscu jednak bym się zastanowił, albo wziął raczej 900 - sorki, trochę przesadziłem i zapomniałem że moje strzały mają spin 740 a nie 700.
Pzdr!  :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 07:27:00 pm wysłana przez Runo »
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 31, 2016, 07:38:42 pm »
Dobrze to poczekam jeszcze na opinie innych...

A co do długości cięciwy - natknąłem się na tym forum na filmik który pokazywał jak dobrać cięciwę do długości ramion. Niestety nie znajdę tego zbyt dużo stron przeklikałem - ale wyglądało to mniej więcej tak:

Gość stanął bokiem do ściany i wyprostował rękę dotykając ją pięścią. Spojrzał w jej stronę i zmierzył odległość do kącika ust - czy taki sposób jest dobry ? Jeżeli tak to wychodzi mi niecałe 75cm czyli 29" tak ?