Autor Wątek: No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.  (Przeczytany 16684 razy)

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
No to się zaczyna - skompletowałem sprzęt i proszę o ocenę.
« dnia: Grudzień 27, 2016, 12:22:20 am »
Hej, jako że przywitałem się w odpowiednim dziale - czas zadać te jakże ważne pytanie ;)

Wiek 31
180cm
75kg

Pierwszy łuk... Tak wiem, Samick Polaris  ;) Już byłem na niego zdecydowany lecz tak myśle może warto przeznaczyć nie 300 a z 600zł na pierwszy sprzęt i poskładać samemu coś niż kupić gotowca.

Tak czytałem że lepiej pójść w majdany aluminiowe - tylko że nie bardzo wiem jaki rozmiar majdanu potrzebuje... są widzę 25", 23" a ramiona np. 66" czy to się sumuje na całkowitą długość łuku ? Bo z tego co wyczytałem maks do 15kg i łuk nie większy jak pomiędzy 66-68". Oraz czy majdan musi to byćw  standardzie ILF ? Bo rozumiem że to chodzi o typ mocowań ramion by móc startować w zawodach ?

Czy może uda się coś zbudować w okolicach 600zł ale kupić osobno cięciwę, majdan i ramiona ? I będzie to klasę wyżej niż Polaris? Jeżeli tak, co polecacie ?

Czytałem tutaj wypowiedzi różnych forumowiczów i to bardzo spójne... Na początek Polaris by się nauczyć a później zmienisz. Lecz może warto już uczyć się na sprzęcie bardziej docelowym ?

« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 04:31:11 pm wysłana przez takpoprostu »

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2016, 12:31:58 am »
Bo z tego co wyczytałem maks do 15kg i łuk nie większy jak pomiędzy 66-68". Oraz czy majdan musi to byćw  standardzie ILF ?

Nie wiem gdzie tak doczytałeś ale dla osoby ze wzrostem 180 zalecany jest 70calowy łuk. Ew. 68cali też da rade .

Za 600zł to średnio bo najtańszy majdan z ILFem to http://www.sklep-robinhooda.pl/majdan-kap-winstorm-rh-25.html
I najtańsze ramiona http://www.sklep-robinhooda.pl/ramiona-fantom-fiberglass-wood-cartel-limbs-fiber-wlokno-szklane-i-drewno-duplikat-1.html
Co do ramion to miałem takie i fajnie mi się strzelało jak na ten przedział cenowy.
I jak chcesz od w miarę mocnego zaczynać to poleciłbym prędzej od 28 do 32 funtów nie więcej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2016, 12:39:25 am wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2016, 12:37:33 am »
Dziękuję za szybką odpowiedź... No te 700zł jeszcze bym przełkną. A rozumiem że jeżeli bym poszedł w system ILF to mogę dowolnie konfigurować w przyszłości sprzęt różnych marek byle były w standardzie ILF ? A co z tą wielkością majdanu ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2016, 12:43:36 am wysłana przez takpoprostu »

Munin

  • Gość
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2016, 01:18:12 am »
Jeśli się nie śpieszysz to możesz poczekać i poszukać czegoś z rynku wtórnego, wtedy całkiem spoko sprzęt da się kupić w Twoich założeniach finansowych. Ale jak masz parcie i ciśnienie Polaris jest zdrową opcją. Nie jest to zły łuk jak za tę kasę.

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2016, 01:59:07 am »
Nie spieszy mi się... Jeżeli sprzęt by był w perfekcyjnym stanie to dlaczego nie... Tylko by szukać okazji trzeba widzieć czego szukać ;)


Jeśli się nie śpieszysz to możesz poczekać i poszukać czegoś z rynku wtórnego, wtedy całkiem spoko sprzęt da się kupić w Twoich założeniach finansowych. Ale jak masz parcie i ciśnienie Polaris jest zdrową opcją. Nie jest to zły łuk jak za tę kasę.

Munin

  • Gość
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 27, 2016, 02:13:59 am »
Za dużego wyboru nie masz.
Szukasz czegokolwiek z systemem ILF. Nówki z tym systemem zaczepów ramion dla początkujących są sporo droższe niż przewiduje Twój budżet wyjściowy. Przeczytasz ogłoszenie, że ktoś sprzedaje Windstara czy Inny majdan ILF wraz z ramionami za cenę która Cię satysfakcjonuje i wiedział będziesz czy to dla Ciebie czy nie ;)

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2016, 02:55:12 am »
Rozumem... A czy jest coś niekoniecznie ilf o wyższej klasie niż Polaris ? Czy raczej to jest tak że:

Polaris.... długo... długo nic... I od razu sprzęt za ponad tysiąc ?

Oraz objasni mi ktoś jak to jest z tą długością Majdanu ? Na ile cali miałbym patrzeć ?

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 27, 2016, 09:57:41 am »
majdan 25calowy... bo z 23 nie utworzysz łuku o dlugości 70 cali. A ramiona maja zwykle 3 rozmiary i one z majdanem 25 cali stworzą
-short 66cali
-medium 68"
-long 70"
A poza ilfem to w zwykłe mocowanie tylko polaris/optimo ma sens bo to do nauki. Nie warto szukać droższych bez ilfa..
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2016, 10:01:57 am wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2016, 10:10:32 am »
Warto bo jest jeszcze mocowanie u Hoyta typu formula :D

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)


Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2016, 11:31:58 am »
odradzam saggitariusa poczytaj opinie na forum... ciezko z nimi o kontakt i maja opóźnienia z wysylka...
Fantom nie jest zły ale byly zastrzezenia na forum co do niego...
polecam odwiedzic u nas ranking sklepów
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2016, 12:12:08 pm »
...Fantom nie jest zły ale byly zastrzezenia na forum co do niego...

A  CORE ILF AIR?

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 27, 2016, 02:07:22 pm »
O tym nie słyszałem nic więc nie oceniam .
Wygląda fajnie ale nie mam pojęcia jak z jakością.
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 27, 2016, 02:13:40 pm »
Będę po 15 stycznia sprzedawał samick vision x majdan ramiona ragim xt 100
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: No to się zaczyna...
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2016, 04:21:19 pm »
No to kolego takpoprostu radziłbym zaczekać bo jeśli  KAZIU da dobrą cene to majdan Samick Vision  x jest niezły.
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#