Autor Wątek: "łuk średniowieczny" nowy model laminatu  (Przeczytany 4227 razy)

lukaszn

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
"łuk średniowieczny" nowy model laminatu
« dnia: Grudzień 22, 2016, 08:46:47 pm »








Na sezon 2017 przygotowałem nowy model łuku tradycyjnego. Jest to łuk laminowany włóknem szklanym będący możliwie wierną repliką drewnianego łuku średniowiecznego. Łuki laminowane na pierwszy rzut oka różnią się od drewnianych cienkimi ramionami. Przy użyciu żywic o zwiększonej elastyczności udało mi się zrobić laminat który w 100 procentach odpowiada wymiarom i proporcjom naturalnego łuku drewnianego – ma ramiona o wysokim przekroju. Jego praca „tiller” również jest identyczna jak w łuku drewnianym, osiągnąłem to przy pomocy specjalnie taperowanych wklejek. Łuk ma długość 64 -68 cali będzie produkowany w siłach naciągu 20 – 50 funtów. Bez cięciwy możemy zobaczyć delikatnie zrefleksowane ramiona, po założeniu cięciwy przybiera kształt klasycznego łuku drewnianego. Rękojeść i gryfy wykonane są z dębu, ramiona z jesionu. Jest to idealny wybór dla osób biorących udział w turniejach rycerskich – z odległości metra ciężko jest powiedzieć czy mamy do czynienia z naturalem czy laminatem. Jest to również świetny sprzęt do rekreacji , a także do nauki strzelania. Jestem pewien jednak , że przypadnie do gustu nie tylko początkującym ,ale również bardziej doświadczonym łucznikom. Jego parametry i kultura pracy są na wysokim poziomie . Dynamika 170 – 175 fps przy wadze strzały 9 grain na funt naciągu i 28 calach długości naciągu sprawia że jest to prawdopodobnie najbardziej dynamiczny wśród łuków longbow na europejskim rynku w tym przedziale cenowym. Niewielki handshock, niezwykle miękka praca i stabilność sprawiają że jest to łuk bardzo celny.
W standardzie łuk wyposażony jest w cięciwę flamandzką z nici dyneema co jest wyjątkowe w tej półce cenowej - większość łuków tanich nie jest przystosowana do używania cięciw z nowoczesnych nici
Cena na rok 2017 została ustalona na 480 zł. Dodatkowową, bardzo atrakcyjną promocją będzie objęcie 10 letnią gwarancją wszystkich łuków zakupionych do 30 kwietnia 2017 roku, po upływie promocji łuki objęte będą standardową 2 letnią gwarancją.
Prosty, tradycyjny wygląd , niska cena i bardzo dobre parametry strzeleckie, cóż więcej potrzeba dla łucznika tradycyjnego.
Mam nadzieję że strzelanie z tego łuku sprawi wam tyle radości ile miałem ja, podczas jego projektowania i licznych eksperymentów

lukaszn

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: "łuk średniowieczny" nowy model laminatu
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2016, 12:50:51 pm »
kilka bardziej artystycznych zdjęć








Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: "łuk średniowieczny" nowy model laminatu
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 27, 2016, 01:31:17 pm »
Cześć Łukasz,

Bardzo ładny łuczek, jest możliwość wykonania półki pod strzałę i przyciemnienie drewna?

Pozdrawiam,
Angel

lukaszn

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: "łuk średniowieczny" nowy model laminatu
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 27, 2016, 02:06:15 pm »
Za małą dopłatą da radę, pozdrawiam

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: "łuk średniowieczny" nowy model laminatu
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2016, 05:24:27 pm »
Wysłałem PW

sebo434

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: "łuk średniowieczny" nowy model laminatu
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2017, 02:14:20 pm »
Piękny gdzieś  w maju będę fo mógł przetestować od znajomego