Autor Wątek: Spotkanie na strzelnicy  (Przeczytany 3118 razy)

Filipjg1992

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Spotkanie na strzelnicy
« dnia: Listopad 09, 2016, 02:05:57 pm »
Witam na początku chciałbym się przywitać ponieważ jestem nowy na forum.
Mam na imię Filip i pochodzę z okolic Krakowa.
A teraz do rzeczy, poszukuje kogoś z Krakowa lub z okolic posiadającym jakaś wiedzę i sprzęt która była by skłonna się spotkać i doradzić w sprawie kupna łuku myśliwskiego .
Moja żona chciała by oddać kilka strzałów z takiego łuku (ponieważ ja nosze się z zamiarem kupna ) zaraziłem ja swoim bakcylem .
Mam jakie takie doświadczenie z łucznictwem tradycyjnym oraz strzelałem z łuku myśliwskiego .
Luk będzie raczej wykorzystywany rekreacyjne ale mam zamiar pare razy do roku wybrać się z nim na polowanie do Czech z racji ze należę do PZŁ mam taką możliwość.

Reasumując gdyby znalazł się ktoś uprzejmy pomóc byłbym zobowiązany.
Z góry dziękuje.

slawek290

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Spotkanie na strzelnicy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 09, 2016, 09:07:55 pm »
Też jestem z okolic Krakowa a dokładnie z okolic Wadowic koło Krakowa. Jak łuk dla żony to najlepiej gdyby pojechała osobiście do jakiegoś centrum łuczniczego i tam dali jej popróbować ponaciągać bloczek.
Łuk Myśliwski o małej sile  naciągu to wcale nie jest takie proste..... mnie przychodzi na myśl tylko Mission Craze.
Ale ja tam mam małe doświadczenie może wypowie się ktoś o większej wiedzy.
Do zwierząt nie zamierzamy strzelać nawet na Słowacji bo więcej radości daje szycie zwykłej tarczy ;-)

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spotkanie na strzelnicy
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 09, 2016, 09:19:22 pm »
Jak chcesz polować to potrzebujesz sprzęt z najwyższej półki. Wejdź w kontakt z ekipą z PBA...zapisz się na stosowne kursy i bądź etycznym łuczniczym łowcą.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Filipjg1992

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Spotkanie na strzelnicy
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2016, 09:09:52 am »
Też jestem z okolic Krakowa a dokładnie z okolic Wadowic koło Krakowa. Jak łuk dla żony to najlepiej gdyby pojechała osobiście do jakiegoś centrum łuczniczego i tam dali jej popróbować ponaciągać bloczek.


A ma ktoś może pomysł gdzie w Krakowie lub okolicach jest taki przybytek bo najbliżej znalazłem w Bielsko-Białej i to raczej jest sklep szukałem tez sekcji ale w okolicy raczej wszystko nastawione na łucznictwo klasyczne :(

Przyszłościowo może spróbujemy łucznictwa 3D, bo niestety starty w zawodach strzeleckich są dość wymagające finansowo a to myśle ze była by fajna alternatywa :).
Ale jak już wcześniej wspomniałem do przyszłość .

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Spotkanie na strzelnicy
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2016, 02:50:31 pm »
ja jestem z okolic Olkusza (Wolbromia) czasem strzelam z kolegami z Krk u siebie. Nie posiadam niestety łuku który Twoja żona mogła by naciągnąć ale gdybyś chciał postrzelać i ogólnie pogadać o sprzęcie to jak najbardziej. Gorzej tylko z czasem wolnym ostatnio i jeszcze te krótkie dni...
Co do samych polowań nawiąż kontakt z PBA tam już będziesz miał dostęp do fachowej wiedzy związanej z Bowhunting'iem.

pozdrawiam
Bartek
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

slawek290

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Spotkanie na strzelnicy
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2016, 07:11:46 pm »
Mnie tam bardzo fajnie się strzela w nocy i krótkie dni przestają mieć znaczenia . Biorę tarczę, stawiam pod ścianę domu ( taką bez okien na parterze)....żółtko podświetlam latarką i zaczynam strzelanie pierwsze z krótszej odległości a potem dłuższej.
Napinam łuk zawsze celując w bezpieczne miejsce .... nigdy w górę.

Filipjg1992

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Spotkanie na strzelnicy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2016, 07:08:18 pm »
ja jestem z okolic Olkusza (Wolbromia) czasem strzelam z kolegami z Krk u siebie. Nie posiadam niestety łuku który Twoja żona mogła by naciągnąć ale gdybyś chciał postrzelać i ogólnie pogadać o sprzęcie to jak najbardziej. Gorzej tylko z czasem wolnym ostatnio i jeszcze te krótkie dni...
Co do samych polowań nawiąż kontakt z PBA tam już będziesz miał dostęp do fachowej wiedzy związanej z Bowhunting'iem.

pozdrawiam
Bartek

Jeśli nie było by problemu i w jakiś weekend było u Ciebie jakieś spotkanie to chętnie bym skorzystał, daj znać na pw albo w wątku ewentualnie wyśle ci nr pw :)