Autor Wątek: Zbyt krótka Cięciwa  (Przeczytany 4239 razy)

Kuba

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Zbyt krótka Cięciwa
« dnia: Wrzesień 28, 2016, 03:00:12 pm »
No więc, od razu po odebraniu Polarisa z poczty zacząłem mierzyć co tylko się da. No to BH też zmierzyłem, od najgłębszego miejsca w majdanie, prostopadle do cięciwy. No i wychodzi mi 25cm. No to robię research. I jest jak byk, 20-22 cm dla mojego 68" łuku. Przypuszczam że nic się nie da z tym zrobić, bo cięciwa jest tylko leciutko skręcona, i odkręcanie niewiele daje. Czyli trzeba kupić nową, to za duża różnica?

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2016, 03:23:57 pm »
Stosuje się nawet powyżej 23cm jednak to zależy od łuku. Jeśli kupiles nowy to pisz do sklepu że cięciwa nie taka, jeśli używamy to chyba została inwestycja w nową

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Kuba

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2016, 07:02:01 pm »
No kupiłem używany. Co ciekawe to stosunkowo nowa cięciwa, bo była niedawno przed moim zakupem, przez poprzedniego właściciela dobierana w sklepie e-luk.pl, gdzie przyjechał ze swoim łukiem. Trochę mnie to zdziwiło że została źle dobrana w sklepie... No ale cóż, jak widzę jak słabo zostały przyklejone lotki, też u nich, to już widać ogólną jakość usług. W rankingu sklepów e-luk.pl też nie ma zbyt dobrych ocen także się to układa w logiczną całość.

Munin

  • Gość
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2016, 09:39:18 pm »
A wrzuć zdjęcie łuku z założoną cięciwą proszę...

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2016, 10:05:47 pm »
Ja kupowałem w e-luk stabilizatory które dopiero weszły na rynek i nie dość że sprowadzili mi je stosunkowo szybko(tylko jeden sklep zapowiedział że mogą być szybciej ale tylko o 3 dni) i dali najlepsza cenę bo podstawowo o ponad 30zl na jednym i jeszcze jakiś rabat... Tyle że ja nie kupowałem we wrocławskim oddziale tylko w Lublinie może to kwestia tego...
Ale wracając do tematu, munin ma rację, pokaż zdjęcia. I powiedz, mierzyles od wgłębienia rączki? Bo piszesz że od najgłębszego miejsca a mierzy się od wgłębienia rękojeści.
No i jeszcze pytanie czemu poprzedni właściciel niee zwrócił na to uwagi? Może on przy wysyłce dołożył nie tą cięciwę

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka



« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2016, 10:09:17 pm wysłana przez chojnas44 »
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Kuba

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2016, 10:52:04 pm »
Tak, mierzyłem od rękojeści, pomiar na pewno wykonałem dobrze. No tak to sobie nazwałem że najgłębsze miejsce, chodziło mi o wgłębienie rękojeści.
No mniejsza o sklep, może przypadek, nie wiem. Nie chcę się o nich źle wypowiadać bo nie mam wiadomości z pierwszej ręki. Poprzedni właściciel pewnie nie czytał forum, z tego co wiem używał łuku rekreacyjnie, może nie przyszło mu do głowy żeby zmierzyć BH, a to był jego jedyny łuk więc raczej cięciw nie pomylił.
Jutro wrzucę zdjęcia.

Zdjęcia słabe, ale poglądowo mniej więcej widać o co chodzi. Metr wskazuje na BH 25cm.

http://s8819.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=_MHB5J_bpkbSnqJXMUQhPD1tiHDOljRxJU7R-yRGKD4rekVe8qQCnj96PcbAP5eH1VWGCQJkxQ86OL5zJFHGDtu5-NkCbYNRaq9AuEHPFW4&pv=2

http://s6144.chomikuj.pl/ChomikImage.aspx?e=fUunZlgAaCfoK5PDEpqYKaQ_OYeZq5iwej1VjspFJ0-FR3na8OsxEzlikKMNeW91WXgHLCRhH0WDI35Cu-ZGQ2EHGufDB8crlRFxg0p3NeU&pv=2

...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2016, 01:25:56 pm wysłana przez Kuba »

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2016, 12:25:27 pm »
Cięciwa jest ewidentnie zbyt krótka, ale co dziwniejsze siodełko jest źle zrobione, w złym miejscu. Moim zdaniem cięciwa ta była dopasowana do innej długości łuku a właściciel ją zamienił na tą, a w to że w sklepie dali taką to nie wierzę, zbyt grubymi nićmi jest to szyte. Mogło być też tak że zmienione były ramiona lub majdan na dłuższy i taki jest efekt

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Kuba

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 29, 2016, 01:34:20 pm »
Może i coś właściciel przekombinował, a ja naiwnie zbytnio uwierzyłem w jego słowa :) No nic, to pozostaje zamówić dłuższą. Dzięki za odpowiedzi.

Munin

  • Gość
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 29, 2016, 06:05:42 pm »
Jest inna szansa.
Majdany nie są tych samych długości. Jeśli pamiętam to SF Optimo ma 24" a Polarisy 23" i 25". Jeśli nikt fizycznie nie zmierzył długości łuku to możesz mieć na przykład łuk długości 69" a cięciwę do łuku o długości 68" bo tak jest napisane na ramionach.

Kuba

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2016, 06:18:26 pm »
No właśnie nie. Przyglądnąłem się majdanom Samicka i SF optimo, i mój raczej jest Samicka. Zmierzyłem też łuk i wychodzi coś koło 67". Wygląda na to że ta zbyt krótka cięciwa "skróciła" o cal łuk.

Munin

  • Gość
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2016, 06:21:40 pm »
Jak ktoś kupił cieciwe do łuku 66" to wszystko się zgadza.

Kuba

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2016, 06:34:55 pm »
Nowa cięciwa przyjedzie w poniedziałek to się przekonamy :) Ale wygląda na to że rzeczywiście cięciwa jest pod łuk 66" a ja mam 68".

Munin

  • Gość
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 30, 2016, 11:44:58 am »
Tak uogólniając to to nie jest problem jakiś wziąć kawałek sznurka czy innego paracordu na jednym końcu zawiązać pętelkę, odmierzyć 3.5" mniej niż rzeczywista długość łuku i zawiązać drugą pętelkę, założyć na łuk, zmierzyć BH i się przekonać czy toto jest za krótkie czy za długie, jak za długie to skręcić razy kilka-kilkanaście. Sznurki zamówione to już musztarda po obiedzie ale przyda się w poniedziałek jak się okaże, że ta co przyszła też jest za krótka :D

Kuba

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 30, 2016, 04:15:20 pm »
Że też na to nie wpadłem xD Założyłem sznurek, zmierzyłem BH, zmierzyłem długość łuku no i jednak wszystko gra. Przy BH 22cm (8,6"), czyli maksymalnym katalogowym dla Polariska 68", długość łuku to coś około 172cm (67,7"). Dla pewności zmierzyłem jeszcze przy BH 20 cm (7,9"), no i wyjszło coś koło docelowych 68".

Jednak udało mi się zamówić właściwą cięciwę :D

Kuba

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zbyt krótka Cięciwa
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 12, 2016, 06:17:25 pm »
Zaczynam się już "trochę" denerwować. Zamówiłem w sklep-robinhooda.pl cięciwę, z dopiskiem że ma być na łuk 68". I przyszła, ale jeszcze krótsza niż poprzednia.
Zmierzyłem BH 27,5cm (10,83"), zmierzyłem długość cięciwy- 164,5cm (64,75"). No i ponownie sobie otwieram tabelkę "Samick Sports Bow Brace Height". No i jest, dla łuku 68", BH od minimalnego 7,9 do max 8,6" !
Łuk na pewno mam 68" bo zrobiłem cięciwę z sznurka i przy odpowiednim, katalogowym BH łuk rzeczywiście mierzy 68".

Cięciwa ma długość 64,75", tak jak mówił (mówiłeś) Munin, gdyby patrzeć tylko na to, sklep dobrze zrobił tą cięciwę, wychodzi 3,25" krótsza niż łuk. Pewnie ta zasada że cięciwa ma być krótsza od łuku o około 3,5" to do łuków które są inaczej zbudowane, do tradycyjnych, np. Longbow i Płaskich. No i to BH straaasznie nie pasuje :|

Jest jakaś luka w moim myśleniu? Coś zrobiłem źle? Czy mam takiego pecha że już drugi raz trafia mi się zbyt krótka cięciwa :(
Jeżeli nie, no to cóż, pozostaje złożyć reklamację. I pewnie kolejne dwa tygodnie czekania...

PS Cięciwa którą zrobiłem z sznurka, była niecałe 2" dłuższa, czyli miała ok 66,5", może nawet więcej, już nie pamiętam dokładnie.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2016, 09:36:21 pm wysłana przez Kuba »