Autor Wątek: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni  (Przeczytany 13922 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« dnia: Wrzesień 20, 2016, 01:17:04 pm »
Cześć!

Mam pytanie, czy ktoś z Was ma doświadczenie z matami / insertami firmy Eleven lub innymi, dobrymi do strzelania z bloczka?
Odebrałem nowy komplet strzał, pokleiłem wszystko jak zwykle i po dwóch treningach jestem 3 groty w plecy z moich VAPów :/
Mamy mocno skręcone maty w klubie i nie uśmiecha mi się kupowanie paczki grotów raz w miesiącu, nie mówiąc o ryzyku trafienia w taki grot.
Pomysł mam taki, żeby taką niedużą matę wieszać na tych, które mamy w klubie - dostawiać nie bardzo mam jak.

Co byście mogli polecić?
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Sztygarro

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2016, 01:54:02 pm »
Na forum założyłem kiedyś tematy z takimi matami:
http://wildgear.pl
Sprzedają osobno inserty. Polecam serdecznie.  Ja pierwszy insert miałem ponad rok, a strzelam tak średnio w skali roku 1,5 treningu na tydzień.
1.PSE SUPRA EXT LH
-Shibuya Ultima Cpx LH
-Spot Hogg Edge LH
-Peep Sight Arc Systeme
-Carter Chocolate Addiction
-Easton: CARBON ONE 410/
                X7 ECLIPSE 2314
-Plano Protector 1111
2.MATHEWS CRAZE hunting LH

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2016, 02:03:52 pm »
Na forum założyłem kiedyś tematy z takimi matami:
http://wildgear.pl
Sprzedają osobno inserty. Polecam serdecznie.  Ja pierwszy insert miałem ponad rok, a strzelam tak średnio w skali roku 1,5 treningu na tydzień.

Wiem, znam ich, ale problem w tym że jeżeli ten insert wystarcza na 1500 strzałów to będę potrzebował 2-3 miesięcznie...
Poza tym cena nie jest konkurencyjna w porównaniu do ELEVEN, a ta marka ma bardzo dobrą renomę.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2016, 06:19:11 pm »
Chyba źle odczytales ilość strzałów. Chodzi o 15k  strzałów. Polecam tę matę  (wildgear ).Ja mam 2 inserty. Jak pierwszy mi się już zniszczy to wysyłam go do nich na odnowienie  (które kosztuje znacznie taniej niż kupno nowego ) i wkładam w matę drugi insert.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Sztygarro

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2016, 06:26:15 pm »
No właśnie mi się coś to 1500 strzał nie podobało.  Średnio w tygodniu strzelam 130 strzałek a matę mam ponad rok i dopiero teraz muszę ją oddać do regeneracji.  A poza tym to oprócz marki liczy się też obsługa, serwis no i cena.
1.PSE SUPRA EXT LH
-Shibuya Ultima Cpx LH
-Spot Hogg Edge LH
-Peep Sight Arc Systeme
-Carter Chocolate Addiction
-Easton: CARBON ONE 410/
                X7 ECLIPSE 2314
-Plano Protector 1111
2.MATHEWS CRAZE hunting LH

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2016, 07:54:11 pm »
Ja posiadam HMA i powiem że 3 lata temu lepsza była, albo się w tym roku pomylili i mate wysłali mi nie strong tylko ta słabszą.... vapy po nie trafieniu w insert przechodzą na wylot i wystają po 5-20 cm .... nie zdarzyło mi się jeszcze trafienie nie trafne w insert w to samo miejsce ale podejrzewam że na lotkach by się skończyło...
Co do insertu ten w tym roku jest lepszy niż ten z przed 3 lat..... ale inserty robię sobie sam potem więc to nie problem....
Co do zostawiania grotów w macie to polecam zmienić klej na epoxy....
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:37:47 pm »
No właśnie mi się coś to 1500 strzał nie podobało.  Średnio w tygodniu strzelam 130 strzałek a matę mam ponad rok i dopiero teraz muszę ją oddać do regeneracji.  A poza tym to oprócz marki liczy się też obsługa, serwis no i cena.
Obsługa faktycznie pierwsza klasa i przy tym wybitnie sympatyczna. Ale co do żywotności insertów na poziomie 15K ( 15.000sztrzałów) to można to włożyć między bajki. Notabene właśnie takie opowieści spowodowały że skusiłem się na te maty.
Ale mimo że nie wytrzymują u mnie 15000strzałów to i tak jestem z nich bardzo zadowolony. z Wyciąganiem strzał nie ma żadnych problemów . a Po pierwszych kilkudziesięciu strzałach, strzały mogę je wyjmować z insertu bez gumy.

Gdy strzelałem na 40m to w miesiąc zużyłem 3 inserty ( w tym jeden regenerowany który padł dużo szybciej niż "pełnowartościowy".) To znaczy strzały przechodziły na wylot i lądowały kilka metrów dalej ( insert wymieniałem nie gdy pierwsza strzała przeleciała przez niego jak przez jabłko , ale gdy 4- strzały na 8 lądowały za insertem , a to zajmowało średnio jeszcze dwa dni treningowe. Strzelałem ok 6 x w tygodniu po 200 strzał. Gdy zacząłem strzelać na 50m to żywotność insertu wzrosła dość wyraźnie, ale do owych 15.000strzałów nadal pozostaje daleka droga. Na 50m insert poszedł mi w 3 tygodnie ale też i intensywność treningów miałem mniejszą ok 4-5 w tygodniu. Właśnie wymieniłem kolejny insert i dla własnej ciekawości zacząłem zapisywać ilość strzałów , sam jestem ciekaw jaka to będzie liczba.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2016, 08:43:57 pm »
No właśnie, ja oddaje około 120-150 strzałów na trening a trenuję 5-6 razy w tygodniu, na różne odległości.
Teraz po zmianie spustu na pewno wrócę na 30m, żeby znaleźć dobrą pozycję i się przyzwyczaić.

Wypróbuję chyba insert z HMA najpierw, a potem może Wildgear, zobaczymy.

W klubie opinia jest taka, że to raczej wina samego klejenia, faktycznie niektóre strzały trzymają się cały czas, ale kleję wszystkie w ten sam sposób, tym samym klejem
z tym samym przygotowaniem przed i po.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2016, 09:14:36 pm »
Te 15K to rzeczywiście chyba nie wytrzymują,ale to pewnie też zależy od mocy łuku i odległości z jakiej strzelamy. Ja np. strzelam do tych mat 99% z odległości 50M ,no i łuk mam 50#. Do tego też smaruję końcówki strzał i groty tym smarowidłem eastona(aby strzały łatwiej wyłaziły). Poleca to również sam producent. Ja też zacząłem liczyć, ile strzał wystrzeliłem w nowy insert. Zobaczymy jak wypadnie ten test.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 21, 2016, 12:19:18 am »
Inserty w najdroższej i najmocniejszej macie H... dedykowanej do strzelania halowego u nas wytrzymały może z 400-500 strzałów każdy i zmieniły się w pył ;) Ok grube aluminium i 18m ale IMO to bardzo mało skoro producent deklaruje 10000 na jeden insert. Ja jeszcze nie spotkałem maty nadającej się do częstego treningowego strzelania. Co z tego że jest wymienny insert jak kosztuje mniej więcej tyle co cały wkład do pilśni, który z racji dużo większej powierzchni wytrzyma nieporównywalnie więcej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2016, 06:03:18 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 21, 2016, 06:53:36 am »
Na matę stacjonarna tylko pilsnia.  Pianki to zło konieczne wynikające z transportu.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Gustlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 21, 2016, 09:21:20 am »
A jaks sie sprawuja tekturowe paski o szerokości 25cm http://archeryschool.republika.pl/maty.html jako przenosna? (przy np 40# 20m)
“It’s all about enjoying your shooting.”
Barebow: SF Forged Plus + SF Axiom Plus + Spigarelli ZT + 300g

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2016, 09:42:42 am »
Na matę stacjonarna tylko pilsnia.  Pianki to zło konieczne wynikające z transportu.
Ja mimo szybszego niż zakładałem zużycia insertów nie będę stawiał u siebie pilśni. Maty pilśniowe, które są u nas w klubie i wszystkie do których miałem okazję strzelać w innych miejscach w Polsce strasznie brudzą strzały . A ich szorowanie po każdym strzale strasznie mnie irytuje. Mimo wszystko wolę inserty WildGear'a.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2016, 10:56:07 am »
Brudzenie strzał swoją drogą - potem na takich zawodach skręcą je na maksa, strzały trzeba szarpać we dwóch, a potem nie ma czasu na ich wyczyszczenie...

Gdybyśmy mieli miejsce w klubie to bym skręcił sobie własną matę, ale niestety na żadnej odległości nie zmieszczę dodatkowego stanowiska.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Sztygarro

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
Odp: Maty ELEVEN lub inne - alternatywa dla pilśni
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2016, 11:15:24 am »
Moja pierwsza - szybko lotki padały


Później pokusiłem się o coś bardziej "chwytliwego" - całkiem fajna sprawa praktycznie nie do zniszczenia tylko ta siatka jest za gruba i niszczy groty



Później pokusiłem się o zakup maty wieldgear na którą złego słowa nie powiem. Strzelamy do niej ponad rok.


No o finalnie zrobiłem sobie matę pilśniową z której jestem bardzo zadowolony dodam jeszcze że jest na tyle poręczna że w granicach działki sam ją przenoszę w rękach

1.PSE SUPRA EXT LH
-Shibuya Ultima Cpx LH
-Spot Hogg Edge LH
-Peep Sight Arc Systeme
-Carter Chocolate Addiction
-Easton: CARBON ONE 410/
                X7 ECLIPSE 2314
-Plano Protector 1111
2.MATHEWS CRAZE hunting LH