Autor Wątek: Polowanie z łukiem refleksyjnym  (Przeczytany 27034 razy)

kissielec

  • Gość
Polowanie z łukiem refleksyjnym
« dnia: Styczeń 17, 2009, 09:04:22 pm »
Coś dla bowhunterów - tradycjonalistów:
http://video.primos.com/streamPlayer.aspx?TID=8c142d6c-8dad-409c-a519-1479bd91a03f&type=0
Pozdrawiam,
 ;)

p.s.
w wiekszości wypadków używa się do polowań bloczków, a tradycyjny refleks "na łowach" to wg mnie imponująca rzadkość.
Czy mi sie zdaje, ale strzelec z tego filmiku wygląda, jakby miał czerwonoskórych pradziadków (?)  :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 11:17:11 pm wysłana przez kissielec »

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2009, 09:04:18 pm »
Robi wrażenie!

kissielec

  • Gość
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2009, 10:11:28 pm »
Jeśli podglądacie czasem watek "Łuk w łowiectwie" zauważyliscie, że ostatnio trochę się tam dzieje w temacie bowhuntingu w Polsce. Zbiera sie grupka osób zainteresowanych działaniem w kierunku przywrócenia łuku do polskiego łowiectwa. Cel b. ambitny ale teoretycznie możliwy. Bowhunting na świecie ale i w Europie obejmuje nie tylko łuki bloczkowe, ale również łuki tradycyjne. Jeśli ktoś z tradycjonalistów zainteresowanych tematem mógłby merytorycznie włączyć się w temat, byłoby dobrze.
Pozdrawiam,

szarnir

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2009, 10:14:09 pm »
Witam.
Zapraszam na strony wyswietlające sie po wbiciu na Googlach hasła - Traditional bowhunting -  od jeleni wirginijskich przez wapiti , łosie aż po woły piżmowe i polowania afrykańskie i to wszystko z tradycyjnych - refleksów lub longbow. w USA bardzo prężnie działają łucznicy tradycyjni zresztą Fred Bear zaczynał z longbow i kilka niedźwiedzi gryzlii , czarnych czy łosi z łuku długiego czy  recurvebow pozyskał.
Pozdrawiam.Szarnir

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2010, 07:57:26 pm »
Filmik dobry,strzał też niczego sobie;),a nawiązując do wypowiedzi założyciela wątku,nie mogę się zgodzić jakoby łuk refleksyjny był w tym "sporcie"ewenementem,warto zajrzeć na  www.blackwidowbows.com  lub  3rivers archery  strony poświęcone polowaniu z użyciem klasyków
Samick Woodsman 50#

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2010, 12:33:54 pm »
Samick Woodsman 50#

ninr0d

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 20, 2010, 09:38:35 am »
Wiem jak wygląda sprawa (od str. prawnej) z polowaniem z łukiem w naszym kraju. Ale nie wiem czy odnosi się to także do łowienia ryb przy pomocy łuku (bowfishing). Czy wiecie coś na ten temat ? Jeśli tak to gdzie można tego spróbować i co jest do tego wymagane ( zezwolenie właściciele akwenu, ew. jakieś papiery, itp)
 

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 20, 2010, 04:25:11 pm »
Bowfishing jest zabroniony w Polsce.

ninr0d

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2010, 04:44:42 pm »
Wielkie dzięki za odpowiedź.

PK

  • Gość
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 30, 2010, 03:35:06 pm »
Dzięki pomocy kol. N, nasza stronka o bowhuntingu: http://bowhunting.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=52:uk-i-strzaa-podstawowe-pojcia&catid=2:sprzet&Itemid=13 wzbogaciła się o przejrzystą grafikę obrazującą nazewnictwo elementów i parametrów w łuku myśliwskim, tradycyjnym.
Dzięki N !
 :)
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2010, 03:39:12 pm wysłana przez PK »

N

  • Gość
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 30, 2010, 06:23:12 pm »
Ależ nie ma za co  :-[ ;D

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2010, 07:05:57 pm wysłana przez N »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 31, 2010, 01:42:59 am »
;D
Bear Kodiak hunter.... malina :*
Ostatnio Szarnir wyrwał takiego na e-bay. W idealnym stanie, z końca lat siedemdziesiątych. Być może sam Fred Bear go robił... ;) Marzy mi się taki, tylko te moje długie łapska ;(

W każdym razie dzięki N!

N

  • Gość
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 31, 2010, 09:50:40 am »
;D
Bear Kodiak hunter.... malina :*
Ostatnio Szarnir wyrwał takiego na e-bay. W idealnym stanie, z końca lat siedemdziesiątych. Być może sam Fred Bear go robił... ;) Marzy mi się taki, tylko te moje długie łapska ;(

Przy swoich niewielkich gabarytach Super Mag 48 i niewiele większy od niego Bear KM- nadaje się niestety WYŁĄCZNIE dla osób o długości naciągu max.28-29 cali...Powyżej tej granicy oba są już tak sprężyste jak hebanowa deska i często same się "składają"(zwłaszcza przy zastosowaniu cięciwy innej niż Dakronowa) ;)

pozdr
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2010, 10:04:44 am wysłana przez N »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Polowanie z łukiem refleksyjnym
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2010, 12:04:39 pm »
Ta, ja wiem... Zdążyłem się przyzwyczaić. Najpierw w życiu pojawiły się problemy z kupnem spodni - bo jak nogawka była dobra na długość, to w pasie były trzy razy za szerokie. Teraz łuki - myślałem o HCA albo o jakimś PSE a tu - dupa panie -max 30 cali...
Konsekwentnie będę mutantem - 80# Katera XL 32" malowana na tarczowy "red ember". Coś, jak Pan Samochodzik ;)