Autor Wątek: Majdan - ale co dalej?  (Przeczytany 3547 razy)

Kobuz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Majdan - ale co dalej?
« dnia: Wrzesień 07, 2016, 12:32:01 pm »
Cześć :)

Stałem się posiadaczem takiego oto majdanu, kupionego na targu:



Ale jako zielony w temacie, nie wiem co to za firma. Chciałbym dokupić do tego majdanu ramiona, cięciwę i generalnie zacząć strzelać. Ale nie wiem jakie ramiona dokupić, jakie będą pasować i czy to generalnie opłacalny zabieg, żeby to przywracać do sprawności.

Pozdrawiam i mam nadzieję że nowego nie zlinczujecie  ;)


Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Majdan - ale co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2016, 01:38:59 pm »
mi to wygląda na majdan łubkisowego Orlika. Trzeba by poszukać ramion od orlika , albo może jakiś tani drewniany się nada, np kap pilot może pasować... Bo od samicka Polarisa to chyba za szerokie są.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2016, 01:45:08 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Kobuz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Majdan - ale co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2016, 11:16:25 pm »
Na moje oko, bez problemu wejdą tam ramiona o szerokości 39mm. Odległość środka otworu na śrubę, od końca ramienia to jakieś 15-16mm. Google nie bardzo pomaga w wyszukaniu wymiarów ramion do samick'a.

Munin

  • Gość
Odp: Majdan - ale co dalej?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2016, 11:35:13 pm »
Ramiona Polarisa / SF Optimo / Jandao
szerokość poniżej 40 mm (39.85 mm SF)
otwór na śrubę fi 10mm w tym plastikowy przelot z otworem fi 8.6mm
środek otworu od dolnej części ramienia około 14mm

Kobuz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Majdan - ale co dalej?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:41:26 am »
Ramiona Polarisa / SF Optimo / Jandao
szerokość poniżej 40 mm (39.85 mm SF)
otwór na śrubę fi 10mm w tym plastikowy przelot z otworem fi 8.6mm
środek otworu od dolnej części ramienia około 14mm

Dziękuję!  :)

Powinny pasować! :) Więc trzeba jakieś zamówić :)


Munin

  • Gość
Odp: Majdan - ale co dalej?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2016, 11:44:41 am »
Nasz kolega z forum Roman Krupa miał wystawione jakieś na facebooku na grupie Targowisko Łucznicze.

Kobuz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Majdan - ale co dalej?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2016, 12:16:10 pm »
Jak zostanę przyjęty do grupy, to zerknę.
Jestem zielony w temacie tak jak wspomniałem. Zdarzyło mi się strzelać kilka razy z różnych łuków, ale gdy pojawiła się możliwość, to postanowiłem spróbować skompletować całość i cieszyć się własnym sprzętem.
Dziękuję raz jeszcze za pomoc!
Teraz tylko dobranie siły naciągu i długości  :)

Munin

  • Gość

Kobuz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Majdan - ale co dalej?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2016, 11:55:20 am »
Panowie, a nie za słabe nieco te ramiona?

Kiedyś strzelałem z jakiegoś takiego czarnego, taniego łuku co miał podobno około 11kg naciągu. Nie pamiętam nazwy. Już miałem kupić bo cena była o połowę niższa od sklepowej, ale poprosiłem o możliwość wykonania kilku strzałów. I właśnie ta moc mnie zawiodła. Strzał równolegle do podłoża - strzała leży na ziemi po +/- 15 krokach. Nie wiem czy to wina jakiejś wady, czy co, czy niby ta moc była oszukana czy coś w środku było pęknięte. Z zewnątrz nie było widać żadnych uszkodzeń. Nie kupiłem go wtedy, ale strzelałem później z samoróbki która była dla mnie za mocna, miała podobno ponad 20kg naciągu. Paręnaście strzałów i już siły brakowało. Ale po tym mocnym łuku jaki fany siniak pozostał...  :D



 Myślałem o czymś w przedziale 15-17kg.
 
Widzę że chyba nie obejdzie się bez wycieczki do miasta i jakiegoś klubu łuczniczego czy coś w tym stylu, i tam na żywo trzeba będzie pomacać różne moce łuków.

Munin

  • Gość
Odp: Majdan - ale co dalej?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2016, 12:30:57 pm »
Z wycieczką do jakiegoś klubu czy na spotkanie kilku łuczników i pomacanie ich sprzętów to bardzo dobry pomysł jest bo sprawa doboru mocy łuku jest już bardzo indywidualnym tematem i nie da się go w żaden sposób online zrobić. W większości przypadków 25# jest polecane dla kobiet i nieco starszej młodzieży, dla faceta niby 30 i więcej ale widziałem już wielkich i twardych gości których 30# sponiewierało mocarnie, sam się do takich zaliczam. Przy pierwszym treningu po latach niestrzelania 35# dało mi porządnie po kościach i dopiero po 5 dniach odpoczynku dałem radę znowu naciągnąć ten łuk. Z tym, że ja ewidentnie przedawkowałem radochę dnia pierwszego :D

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#