Autor Wątek: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?  (Przeczytany 6874 razy)

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« dnia: Wrzesień 02, 2016, 10:34:00 pm »
Jak w tytule. Zekier leży wygodnie - ale cudów nie ma - zaczęły mi się robić stwardnienia i odciski w okolicach zgięcia kciuka na paliczku bliższym dłoni.
Jest na to jakaś prosta metoda?
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

Munin

  • Gość
Odp: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2016, 12:18:00 am »
Jakiego pierścienia używasz?
Miałem nsgnioty na drugim paliczku kciuka ale u mnie był to skutek nieumiejetnego obchodzenia się z pierścieniem krawędziowym. Po podklejeniu kawałka skóry w miejscu gdzie cięciwa spadała z pierścienia na kciuk problem zniknął.
Na FB jest grupa o nazwie Zekier stworzona przez Adama Radziuna. Tam zadaj pytanie, będzie więcej prawdopodobnych odpowiedzi.

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2016, 12:24:13 am »
Metalowego - od Vievioora... Coś mi mówi, że u mnie to może być kwestia przeginania z ilością strzałów w tygodniu; trochę mi chyba odbija ostatnio. No ale dopytam p. Adama...
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

Munin

  • Gość
Odp: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2016, 12:44:30 am »
Masz kryze? Turecki to pierścień czy może mandżurski albo koreański?
Wrzuć na grupę zdjęcie pierścienia i zdjęcie jak zamykasz cięciwę będzie łatwiej.

Munin

  • Gość
Odp: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2016, 05:14:59 pm »
Przepraszam za post pod postem.
Te "grupę dyskusyjną" miałem na myśli pisząc grupa o nazwie Zekier https://www.facebook.com/groups/702021613234479/

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2016, 08:06:58 pm »
Turecki bez kryzy.
To specyficzne stwardnienie naskórka - zekier był na tyle wygodny do tej pory, że mam opory przed zwaleniem tego na niego. To trochę ten rodzaj odcisków, który występuje na skórze stopy, gdy się za dużo łaziło nawet w bardzo wygodnym bucie... Tak jakby skóra twardniała w naturalny sposób i w którymś momencie nie mogła rozkładać się pod obciążeniem już tak optymalnie, jak wcześniej.
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 04, 2016, 08:25:22 am »
Jest takie przysłowie: twoje dłonie pokazują jaką masz pracę, jakie masz hobby.

Stwardnienie skóry w miejscach uciskanych to normalna rzecz, od spustu palcowego w bloczku też tak mam. Jak z 10 lat temu grałem sporo na gitarze, to opuszki miałem całkowicie płaskie i twarde jak kamień.

Z drugiej strony fabrycznego zekiera rogowego jechałem papierem pół wieczora, aby był komfortowy, skóra w miejscu styku i tak stwardniała, ale od początku po przeróbkach czułem, że jest komfortowy, tzn. bez ucisku powodującego ból czy dyskomfort.


Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2016, 10:21:41 pm »
Maść na odciski, pumeks, a potem krem do stóp podkradziony towarzyszce życia - dały radę  ;D
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

Munin

  • Gość
Odp: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 05, 2016, 12:19:06 am »
Na odciski jest tylko jeden sposób, zmiękczyć i usunąć nieważne czy robisz to naturalnie (cebula/czosnek + pumeks) czy medycznie (kwas salicylowy + pumeks).
Myślałem, że szukasz przyczyny a nie sposobu na usunięcie skutków :D

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2017, 11:07:14 pm »
Trochę "złota łopata" - no ale ku potomnym.

Sam strzelałem z gołego kciuka (po kilku miesiącach krwiaki się w milusie odciski zamieniają), potem zekiera ("jak wyżej"+mój yumi bardziej "kopał"), znalazłem w sieci rękawicę do KTB i problem całkowicie rozwiązany - po 200 strzał wypuszczam podczas "treningu" i zero jakichkolwiek niedogodności - jeśli miał bym porównać to wrażenie z "zerwania układu" bardziej bliższe gołemu kciukowi niż zekierowi (mniej "kopie" niż zekier) ale nie żałuję żadnego z 40 dolców zainwestowanych.
...coś takiego:
http://www.koreanbow.com/shop/index.php?id_product=16&controller=product&id_lang=1
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2017, 11:10:09 pm wysłana przez Rage »
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

Munin

  • Gość
Odp: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2017, 01:45:53 pm »
Cytuj
Tatsuhebi yumi #58
Dobrze, że Sebastian tego nie widzi bo jak to on mawia "zdjąłby majtki przez głowę" na sam widok mocy tego krzywego patyka :D

A tak przy okazji to do Yumi nie jest dedykowana rękawica (yugake) ze sztywnym kciukiem i kieszonką na palce wskazujący i środkowy?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2017, 01:48:07 pm wysłana przez Munin »

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Jak radzić sobie z odciskami od zekiera?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 07, 2017, 02:18:34 am »
Cytuj
Tatsuhebi yumi #58
Dobrze, że Sebastian tego nie widzi bo jak to on mawia "zdjąłby majtki przez głowę" na sam widok mocy tego krzywego patyka :D

A tak przy okazji to do Yumi nie jest dedykowana rękawica (yugake) ze sztywnym kciukiem i kieszonką na palce wskazujący i środkowy?
Łooj tam.. łoj tam.. raptem 26 kg... fajny jest - choć śmiesznie nieraz popatrzeć jak jakieś "bysiory" próbują napinać ;) i tak walę z 33" patyków to mniejszą moc jest (choć i posiadam handmejdowe bambusy 38" ale są tak piękne, że szkoda ich używać).
Tak jest dedykowana rękawica, tyle że pewnie orientujesz się ile kosztuje ;)
Nie trenuję kiudo, dlatego nie jestem ortodoksem - przy tak silnym łuku po nastu razach wypuszczenia strzały robił mi się krwiak na kciuku stąd poszukiwanie alternatyw. Przerabiałem dwa zekiery, "skórkę" na kciuka i inne wynalazki i cały czas miałem przy dłuższym strzelaniu dyskomfort, z tą rękawicą co pisałem nic mi się nie dzieje.

Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3