Autor Wątek: strzały układaja się z lewej strony tarczy  (Przeczytany 4800 razy)

WKK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
strzały układaja się z lewej strony tarczy
« dnia: Wrzesień 01, 2016, 02:37:07 pm »
Dzień dobry,

Jak wspomniałem w innym wątku strzelam od nieco ponad miesiąca. Łuk Touchwood Lynx 60", naciąg - 45lbs@28", strzały Easton Powerflight 29", spine-500, lotka z tworzywa - dł. 2,6", ale też strzały cedrowe dł. 30" z lotkami naturalnymi, dostosowane do naciągu łuku. Strzelam ze zwykłej podstawki Hoyt Hunter. Na początku strzelałem też strzałami - Eeaston Powerflight, dł. 28,5", spine-400. We wszystkich tych rodzajach strzał waga grotów to 125gr.

Problemem jest to, że praktycznie wszystkie ww. rodzaje strzał - nawet przy bezwietrznej pogodzie i przy celowaniu w środek tarczy - układają się z jej lewej strony, mniej więcej na wysokości środka celu, 20 - 30 cm od środka i to obojętnie czy strzelam z ok. 12, 25 czy 35 metrów.

Postawę strzelecką przyjmuje taką jak nakazują poradniki PZŁ; Staram się w pełni naciągać łuk (trzy palce pod strzałą). Głowy nie skręcam, ani nie pochylam. Kotwiczę jak należy też, a przynajmniej tak mi się wydaje;). 

W środek tarczy trafiam dopiero po zmianie punku celowania, celując w prawy, skraj tarczy na wysokości jej środka. No ale to nie jest rozwiązanie. Popełniam jakiś błąd - to pewne, tylko że nie bardzo jeszcze wiem jaki.

Będę zobowiązany za opinie, porady, komentarze, itp.

Pozdrawiam:)

Munin

  • Gość
Odp: strzały układaja się z lewej strony tarczy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2016, 04:08:36 pm »
Używasz celownika czy strzelasz na grot?
Masz zbyt powtarzalny ten błąd żeby można było w ciemno.
Daj nam jakiś film czy zdjęć kilka ze swojego strzelania, może damy radę coś podpowiedzieć.
Pożyczymy sobie od naszego forumowego kolegi Ryszarda z jego strony internetowej obrazek, popatrz może na coś wpadniesz.

źródło: burykot.gorzow.pl

WKK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: strzały układaja się z lewej strony tarczy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2016, 04:27:57 pm »
Używasz celownika czy strzelasz na grot?
Masz zbyt powtarzalny ten błąd żeby można było w ciemno.
Daj nam jakiś film czy zdjęć kilka ze swojego strzelania, może damy radę coś podpowiedzieć.
Pożyczymy sobie od naszego forumowego kolegi Ryszarda z jego strony internetowej obrazek, popatrz może na coś wpadniesz.

źródło: burykot.gorzow.pl

Strzelam bez celownika - intuicyjnie. Podejrzewam tak po cichu ze wina leży w sposobie trzymania łuku lewą ręką. Dzięki za schemat. O filmikach i zdjęciach nie myślałem, ale pomysł z tym jest ok. Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam:)

Munin

  • Gość
Odp: strzały układaja się z lewej strony tarczy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2016, 04:37:52 pm »
Przy strzelaniu intuicyjnym nie bardzo można mówić o celowaniu bo tam celujesz postawą. Łuk klasyczny i w sumie każdy inny z uchwytem pistoletowym należy trzymać delikatnie między palcami wskazującym a kciukiem gdzie palec wskazujący jest tylko minimalnie zagięty żeby zabezpieczać łuk przed wypadnieciem z ręki po strzale. Reszta palców jest z dala od rękojeści i nie przeszkadza :p

River

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: strzały układaja się z lewej strony tarczy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2016, 07:43:54 pm »
Ja tak miałem i okazało się że przy strzale każdorazowo delikatnie ruszałem ręką łuczną, spróbuj przytrzymać ręke ze 2 sekundy po strzale w tej samej pozycji i nie ściskać łuku tylko mieć luźną rękę :) może pomoże

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Samick polaris 70" 30#
Stabilizator black sheep 30"
Strzały Avalon classic 30,5" spin 600