Autor Wątek: Jak zdjąć cięciwę?  (Przeczytany 2173 razy)

Summonemoon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Jak zdjąć cięciwę?
« dnia: Sierpień 26, 2016, 07:21:34 pm »
Jestem początkujący i nie wiem jak zdjąć cięciwę bez żadnych przyrządów. Łuk ma delikatny refleks i 35lbs naciągu więc jest ciężko a nie chcę nic zniszczyć.

Munin

  • Gość
Odp: Jak zdjąć cięciwę?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2016, 07:46:37 pm »
Samemu nie da się ścisnąć i jednocześnie zdjąć cięciwy. Pozostaje metoda wejścia i po oparciu dolnego ramienia łuku na goleni i majdanu o tyłek pociągnięcie górnego.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Jak zdjąć cięciwę?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2016, 08:22:22 pm »
Nie wiem jaki to łuk ale łuki sportowe można zdejmować jak mówi kolega munin lub opierając jeden Gryf o podeszwę(broń Boże nie staje) jedną ręka chwytajac w górnej części majdanu a drugą napierajac na górne ramię przy jego końcu. Metoda trudniejsza i raczej nie polecana początkującym

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Boonk

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 210
Odp: Jak zdjąć cięciwę?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2016, 09:38:45 am »
Jeśli będziesz przy zakładaniu "wchodził" w łuk, to może Ci pomóc ustawienie go w płaszczyźnie zbliżonej nieco bardziej do osi ciała (na "sztorc", trochę bardziej równolegle do kręgosłupa) - ale też bez przesady. Bardzo pilnuj, żeby zginając górne ramię ręką, zginać je w płaszczyźnie zgodnej ze zgięciem dolnego ramienia. Inaczej łuk może mieć tendencję do wykręcenia się - im węższe ramiona, tym chętniej będzie się chciał przekręcać. Majdan powinien wyczuwalnie zapierać się w swoim środku o okolicę biodra a w tym samym momencie ręka zgina górne ramię. Lekkie dociśnięcie biodrem w stosunku do zapartego o goleń dolnego ramienia powinno dać zbliżone wygięcie w tym samym momencie dla dolnego ramienia.
Skontroluj po założeniu, zanim "wyjdziesz" z tego układu, czy na dolnym ramieniu cięciwa się ułożyła też dobrze.
Jak będziesz zdejmował w ten sposób, to - mimo, że to nieco prostsza operacja - bardzo dbaj o to, żeby nie puścić ramienia za wcześnie; puszczone za wcześnie wykona pracę zbliżoną do suchego strzału, a tego przecież nie chcemy :)
Łuk 1.: White Feather - Precious 50#
Łuk 2.: PSE Phenom 50#
Podst.: NAP Quik Tune 800
Cel.   : Shibuya Ultima CPX.
Lipk.  : Viper
Łuk 3 : Hoyt Ignite 60#
Strz.  : Easton C1 410; Easton Nemesis 400.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Jak zdjąć cięciwę?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2016, 09:52:31 am »
Najlepiej zainwestować 15 zł w bowstingera i nie ma żadnego problemu z ramionami się nic nie stanie
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos