Autor Wątek: groty Tarczowe VS Broadhead-y różnice na tarczy  (Przeczytany 4922 razy)

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: groty Tarczowe VS Broadhead-y różnice na tarczy
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 25, 2016, 04:38:11 pm »

Po kiego wała prostowałeś te bloczki do pionu, praktycznie w rzadko którym łuku są tak ustawione - w moim G3 i Suprze nie są a łuki walą bareshaftem i strzała w punkt. Narobiłeś sobie roboty a trzeba było jechać. wg. tych punktów.

I nie, center shoot nie zawsze przebiega dokładnie z osią staba tylko w zakresie od 3/4 do 13/16 cala mierząc od środka promienia strzały do majdanu.

Ponieważ w większości tych wszystkich poradników i książek łuczniczych piszą o tym żeby je ustawić w jednej płaszczyźnie. Ja do tego czasu nie miałem potrzeby zagłębiać się w ten temat. W końcu taka potrzeba przyszła.
Faktem jest że teoria i praktyka często mijają się z prawdą. Skoro twierdzisz że w Twoich łukach bloczki też nie są w jednej płaszczyźnie i strzelają tak jak mają strzelać spróbuję je ustawić według tego co napisałeś.
Co do drugiej rzeczy, czyli ustawienia center shot to jak to robisz bez lasera skoro nie na staba?

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: groty Tarczowe VS Broadhead-y różnice na tarczy
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 25, 2016, 06:08:30 pm »
Center shot ustawiam suwmiarką odmierzając odległość -środek promienia do majdanu- - ja osobiście ustawiam tą odległość na 3/4 cala i po tym nie ruszam podstawki, tylko wszystko ustawiam na yokach - przestrzelinę na teście papierowym i potem bareshaft względem strzały.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

spite

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 216
Odp: groty Tarczowe VS Broadhead-y różnice na tarczy
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 26, 2016, 06:58:45 pm »
2. Skrecic lewego yoka 1,5 obrotu i odkrecic prawego o tyle samo.

gibber zrobiłem jak powyżej.
10m jedna przestrzelnia tarczówka, broadhed i bareshaft
20m jedna przestrzelnia tarczówka i broadhed z tym że musiałem jeszcze podkręcić o 1,5 obrotu żeby tak było. bareshaft o.k 20cm w prawo.
30m znowu Broadhead-y lecą o.k 10cm w prawo a bareshafty 20cm w prawo (z tym że bareshafty mnie mniej interesują)
Czy można przesadzić z przekręceniem yoków?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: groty Tarczowe VS Broadhead-y różnice na tarczy
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 26, 2016, 07:02:18 pm »
Cytuj
Czy można przesadzić z przekręceniem yoków?

No można, nie da rady skręcać w nieskończoność ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: groty Tarczowe VS Broadhead-y różnice na tarczy
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 26, 2016, 07:11:30 pm »
gibber zrobiłem jak powyżej.
10m jedna przestrzelnia tarczówka, broadhed i bareshaft
20m jedna przestrzelnia tarczówka i broadhed z tym że musiałem jeszcze podkręcić o 1,5 obrotu żeby tak było. bareshaft o.k 20cm w prawo.
30m znowu Broadhead-y lecą o.k 10cm w prawo a bareshafty 20cm w prawo (z tym że bareshafty mnie mniej interesują)
Czy można przesadzić z przekręceniem yoków?

Spoko, dalej niż na 20m przy tak krótkim łuku bym nie ustawiał. Jak już masz zgrany broadhead z fieldpointem na tej odległości to tak zostaw.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex