Autor Wątek: Pierwszy łuk  (Przeczytany 3852 razy)

zjedzh

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Pierwszy łuk
« dnia: Lipiec 06, 2016, 09:58:44 am »
Na wstępie chciałbym się przywitać jako, że to mój pierwszy wpis.
Wiem, że wpisów tego typu jest na forum mnóstwo, jednak jak je przeglądałem to większość linków z odpowiedziami było już nieaktywne albo aukcje wygasły.
Moja sprawa ma się następująco:
Nigdy nie miałem kontaktu z łucznictwem i naszła mnie ochota na zakup łuku. Nie ukrywam, że głównym wyznacznikiem wyboru sprzętu będzie cena. Nie chce wydawać za dużo pieniędzy, ponieważ nie wiem czy złapie bakcyla i czy mi się to spodoba. Więc chciałbym wydać na łuk i strzały ( wydaje mi się, że na początek to wystarczy) 200-300zł. Tak jak czytałem jest to mała kwota, ale wydaje mi się, że coś będę w stanie zakupić.
Mam 185 wzrostu i jestem raczej chudy( to chyba istotne).
Wiem, że tym postem idę trochę na łatwiznę , jednak mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie coś napisać.
Dzięki za pomoc
Zjedzh

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2016, 10:14:43 am »
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2016, 11:55:22 am »
PSE Stinger X

zjedzh

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2016, 12:29:27 pm »
Druga opcja zdecydowanie za droga, ale ta z olx wyglada fajnie. Chyba wezmę:). Dzięki za pomoc.

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2016, 12:33:09 pm »
Chciał 200-300zł, znaczy się nie czytał na forum za wiele albo nic. Ja zanim kupiłem swojego polarisa to ponad pół roku przeglądałem fora, sprawdzałem ceny, opinie, youtube a i tak pojechałem do łuksportu na konsultacje.

Przydałaby się opcja dla nowych użytkowników, że pierw muszą przejrzeć tematy o polaris/jandao/optimo zanim beda mogli cokolwiek pisac na forum :D
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2016, 01:15:04 pm »
Najlepiej musieli wypełnić quiz z wiedzy podstawowej zanim dostaną access pisania ;)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2016, 01:57:51 pm »
Ten KAP to od Ciebie sikora? Kolega ma 185 cm wzrostu a luk jest 66 calowy. Moglby byc nieco wiekszy pod niego. Chcoc w sumie moze i bedzie ok :D
PSE Stinger X

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2016, 02:17:34 pm »
Nie poczytał a jak czytał to nie zrozumiał. W linkach były co najwyżej propozycje / sugestie dotyczące ewentualnego modelu łuku a nie było tam wiedzy merytorycznej.
Kolegę nie obchodzi teoria tylko info co kupić i gdzie.
Znajdź jakiegoś łucznika w swojej okolicy, postrzelasz chwilę z jego łuku i będziesz wiedział czy to zabawa dla Ciebie czy nie.
Jak się nie spodoba zaoszczędzisz kilka setek.

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2016, 02:21:06 pm »
Ja mam polarisa i nie sprzedaje. Kolega sie nie pofatygowal aby poczytac troche literatury to ja tez polozylem lache na dodatkowe pytania. Znalezienie tego zajelo mi 5min bo zaspany i widzialem tylko na jedno oko :p mozliwe ze ma lewe oko dominujace wiec bedzie to zly wybor ale na olx sa ze 3 wersje dla mankutow. Pelno cober i shitu z plastiku za 30zl. A wystarczylo w forumowej szukajce wpisac hasla 'jestem nowy' albo 'pierwszy luk'
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2016, 02:22:54 pm »
Z drugiej strony kupić okazyjnie łuk w cenie samej podstawki do bloczka nawet nie do końca dopasowany to wg mnie nic złego. Szczególnie że nie jest to jak zazwyczaj #40 tylko #18. Kolega będzie miał fajny sprzęt o ile jest sprawny przy którym będzie mógł się skupić na postawie i powinien go traktować jako przejściówkę do docelowego....
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2016, 02:48:09 pm »
Skad jestes zjedz. Munin ma racje z tym spotkaniem innego lucznika w celu ogarniecia tematu. Podpowiemy tez gdzie masz najblizszy sklep :P
PSE Stinger X

zjedzh

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2016, 03:34:33 pm »
Jestem z Warszawy. Znalazłem klub łuczniczy i sie dzisiaj przejdę zobaczę co i jak. A co do czytania. Bawiłem sie kilka lat temu w asg. Oczytalem sie konkretnie i kupiłem replikę. Po kilku grach wiedziałem ze jeszcze raz bym tego nie kupił mimo ze opinie miał dobre. Brakowało mi doświadczenia które zdobyłem używając repliki i znając trochę temat. Dlatego wole zdać sie na opinie doświadczonych ludzi niż na czytaniu setek tematów z których dużo nie wynika( dla świeżej osoby, takiej jak ja).
Dzięki za pomoc.
Zjedzh

Munin

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2016, 03:59:51 pm »
Idź na Siekierki strzela tam dużo wszelakich łuczników chętnie Cię przygarną i wyjaśnią o co w tym wszystkim chodzi.

zjedzh

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2016, 05:23:31 pm »
A gdzie na siekierkach?

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Pierwszy łuk
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2016, 06:31:42 pm »
https://wislanasciezka.wordpress.com/kontakt/ pod tym linkiem znajdziesz lucznikow  warszawskich
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500