Autor Wątek: Zdjęcia i filmy  (Przeczytany 14276 razy)

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 30, 2016, 12:10:17 pm »
Zastanawia mnie tylko jak doszło do tego, że łoś znalazł się tak blisko- trzeba było mu pasem wlać  ;)
Uważam, że albo przyzwyczajony do widoku człowieka, albo nęcisko może. To już nie polowanie tylko jazda na cheatach.
możliwe jest podejście łosia( i innych łownych zwierząt także, no może poza muflonami :D ) tak blisko, dobry wiatr plus umiejętności i jest to jak najbardziej możliwe nie tylko na YT ale też w świecie rzeczywistym.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2016, 12:29:38 pm wysłana przez MD »

raszpel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 06, 2016, 07:38:56 am »
      A może ten film ktoś oglądnie OSTATNIA STRZAŁA https://www.youtube.com/watch?v=qrrpW11LEwk pozdrawiam.
                                                                 

Krystian

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 104
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 08, 2016, 07:24:43 pm »
Film faktycznie ciekawy, także polecam.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 03, 2019, 09:14:47 am »
Widzę, że na forum jest wielu ludzi znających się na łucznictwie. Dlaczego tak mało jest filmów z Waszych treningów czy w ogóle strzelania? Chętnie bym popatrzył jak to robicie. Na Youtube bardzo mało jest filmów w naszym ojczystym języku. Nie wszyscy znają angielski.
Film nie musi być długi, ale konkretny. Jakiej marki jest łuk, jaki naciąg, strzały i reszta osprzętu. Wystarczy kilka strzałów na dowolnym dystansie i pokazane wyniki.
Seria takich filmików z różnymi łukami i osprzętem pozwoliła by wielu początkującym zobaczyć różnice pomiędzy łukiem za 1000 zł, a dużo droższym i czy warto inwestować w drogi łuk.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 03, 2019, 11:06:52 am »
Widzę, że na forum jest wielu ludzi znających się na łucznictwie. Dlaczego tak mało jest filmów z Waszych treningów czy w ogóle strzelania? Chętnie bym popatrzył jak to robicie. Na Youtube bardzo mało jest filmów w naszym ojczystym języku. Nie wszyscy znają angielski.
Film nie musi być długi, ale konkretny. Jakiej marki jest łuk, jaki naciąg, strzały i reszta osprzętu. Wystarczy kilka strzałów na dowolnym dystansie i pokazane wyniki.
Seria takich filmików z różnymi łukami i osprzętem pozwoliła by wielu początkującym zobaczyć różnice pomiędzy łukiem za 1000 zł, a dużo droższym i czy warto inwestować w drogi łuk.

Zapewne z kilku powodów.
Nie każdy z nas ma kilka łuków, szczególnie jednego typu w różnej jakości. Jak ktoś ma dwa łuki bloczkowe to raczej obydwa są dobre.
Do tego dochodzi osprzęt do filmowania, czas potrzebny na zrobienie filmu, dobre warunki na strzelnicy a potem montaż tego.
Jeśli nie robiłeś nigdy czegoś takiego to powiem Ci, że to jest kupa pracy.

Ja starałem się pisać bloga o takich rzeczach, chciałem robić testy sprzętu, ale czas, czas, czas. Wracam do pisania, staram się jak mogę, ale jeśli mam wybór - napisać tekst lub iść postrzelać, wolę postrzelać. Do tego - raczej przez przypadek - zostałem trenerem dzieciaków i moje zawody zeszły na dalsze plan, co dopiero pisanie.

Pamiętaj też, że jest nas w Polsce niewielu. To jest bardzo niszowy sport i kręcenie filmu dla 100-200 osób może się trochę mijać z celem.

Jak widzisz, na forum większość chętnie dzieli się wiedzą. A Ci, którzy posłuchali innych, są zadowoleni. Jednak jeśli 15 razy w roku mamy odpowiadać na te same pytania - jaki łuk bloczkowy na początek, jaki łuk bloczkowy za 1000 zł to czasami nam się odechciewa. A potem podnoszą się trochę bezsensowne dyskusje że jednak łuk za 500 zł z Chin jest tak samo dobry.

A z drugiej strony, jak ktoś chce zacząć przygodę z tym sportem to moim zdaniem OBOWIĄZKOWO powinien pojechać do jakiegoś klubu na kilka zajęć, żeby załapać podstawy.
Na zdjęciach z zawodów widać, kto się uczył strzelać samemu już po postawie w trakcie strzelania :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 03, 2019, 04:46:56 pm »
Vellkan, jakoś umknął mi ten blog łuczniczy - https://blogluczniczy.pl. Teraz go znalazłem i jestem pod wrażeniem. Już nie będę psuł Wam nerwów moimi durnymi pytaniami. Dzięki.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 03, 2019, 05:24:45 pm »
Tak, potwierdzam. Ten blog to kawał dobrej roboty :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 03, 2019, 06:29:11 pm »
Tak, potwierdzam. Ten blog to kawał dobrej roboty :)

Jeszcze nie, ale mam nadzieję skończyć kilka fajnych tekstów i tłumaczeń z zagranicznych stron :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

humungus

  • Gość
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 03, 2019, 06:30:54 pm »
wygląd/zawartość bardzo PRO - a  z zasady nikomu nie kadzę :)

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 03, 2019, 07:00:29 pm »
Świetny ten blog! Mimo, że strzelam z tradycyjnego łuku to z zainteresowaniem właśnie go czytam :)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 03, 2019, 08:43:27 pm »
wygląd/zawartość bardzo PRO - a  z zasady nikomu nie kadzę :)

Ogólnie w sieci jest dużo fajnych treści, ale faktycznie, po angielsku. Staram się tłumaczyć te ciekawsze, które wpłyną też na wyniki w Google, żeby ludziom było łatwiej szukać, ale wiadomo - czas.

Świetny ten blog! Mimo, że strzelam z tradycyjnego łuku to z zainteresowaniem właśnie go czytam :)

No właśnie tutaj brakuje mi kogoś dodatkowego, kto pomógłby w tej materii - bo ja nastawiam się głównie na łucznictwo bloczkowe, ale mam też Black Wolfa od W&W i lubię czasem z niego postrzelać.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Zdjęcia i filmy
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 03, 2019, 08:57:19 pm »


Świetny ten blog! Mimo, że strzelam z tradycyjnego łuku to z zainteresowaniem właśnie go czytam :)

No właśnie tutaj brakuje mi kogoś dodatkowego, kto pomógłby w tej materii - bo ja nastawiam się głównie na łucznictwo bloczkowe, ale mam też Black Wolfa od W&W i lubię czasem z niego postrzelać.

Black Wolf to to jeden z moich wymarzonych łuków :) Chętnie bym Ci pomógł niestety moje doświadczenie i wiedza są zbyt małe. Strzelam coś ponad rok ale rzadko (dziecko, nowe mieszkanie) nie potrafię przedłożyć hobby nad obowiązki.
Na szczęście ten rok zapowiada się lepiej bo mały poszedł do żłobka więc i tatuś dostanie parę extra godzin luzu i może cześć z tego przeznaczy na łucznictwo :)
Sam mam huntera entry lvl ale jak to pokazał parę razy Greg z kanału Archery 101 to łucznik jest ważniejszy niż sam sprzęt. - Polecam jego kanał :)